Visa ģimene hokejā
Rīgas \"Dinamo\" ir interesanta komanda ne tikai dēļ saviem aizrautīgajiem līdzjutējiem, vai lielajām ambīcijām pie tik maza budžeta, bet arī ar to, ka tajā spēlē trīs brāļi Rēdlihi. Tas ir unikāls notikums Latvijas klubu sportā, jo vēl nekad agrāk trīs brāļi nav pārstāvējuši vienu klubu tik augstā līmenī. Mums visiem gribētos, lai Normuns Sējejs nākamajā starpsezonā pieaicina klubam arī Marsela Hosas un Martina Karijas vecākos brāļus, taču kamēr tas vēl nav noticis, salīdzināsim Rēdlihu iespēto ar visu laiku veiksmīgākajiem brāļiem hokejā.
Petrs, Marians un Antons Štasniji.
Politisku apsvērumi vadīti, Štasniju brāļi aizbēga uz Ziemeļameriku, kad Petram bija 24 gadi. Vidējais brālis Petrs bija superzvaigzne jau no pirmās sezonas. Viņš ir viens no tikai sešiem spēlētājiem, kuriem ir izdevies gūt 100 vai vairāk rezultativitātes punktus 6 sezonas pēc kārtas. Savās 14 sezonās NHL, Petrs vidēji spēlē guva 1.26 punktus, tajā laika posmā tika Veinam Gretckim šis rādītājs bija augstāks.
Jaunākais brālis Antons 9 sezonas aizvadīja Kvebekas \"Nordiques\" spēlējot vienā maiņā ar saviem brāļiem Petru un Marianu, astoņās no šīm sezonām viņš guva vismaz 25 vārtus un vidēji spēlē guva gandrīz punktu.
Kad Štasniji aizbēga uz Kanādu, vecākajam brālim Marianam jau bija 28 gadi, taču tas netraucēja viņam aizvadīt piecas sezonas NHL, no tām četras spēlējot vienā maiņā ar saviem jaunākajiem brāļiem. Marians 5 sezonu laikā NHL guva 294 punktus.
Braiens, Derils, Dveins, Ričs, Rons un Brents Satteri.
Seši brāļi NHL ir prātam neaptverami, taču satriecoši ir tas, ka ir arī septītais brālis, kurš tika uzskatīts par talantīgāko hokejistu ģimenē, taču viņš atteicās no profesionāļa karjeras. Vecuma starpība starp jaunāko un vecāko no sešiem NHL spēlējušajiem brāļiem ir tikai 7 gadi. No 1976. līdz 2001. gada sezonai NHL ir spēlējis vismaz viens no Satteru brāļiem pa visiem aizvadot vairāk nekā 2000 spēļu. Katrs brālis atšķīrās no citiem ar kaut ko savu.
Braiens ir piedalījies trīs All Star spēlēs, ir bijis komandas kapteinis un karjeras laikā ir nopelnījis visvairāk soda minūtes. Derils ir bijis komandas kapteinis un viņam ir bijusi visspožākā trenera karjera NHL. Brents, arī viņš ir bijis kaptenis, ir aizvadījis visvairāk spēļu (1111) un guvis visvairāk vārtu (363), tāpat viņa kontā ir 2 Stenlija kausi ar Ņurjorkas \"Islanders\". Dveins ir tituliem bagātākais no brāļiem iegūstot Stenlija kausu katrā no savām pirmajām četrām sezonām. Savukārt dvīņi Ričs un Rons, ir visaugstāk draftētie Satteri ģimenē.
Satteru ģimenīte nav apstājusies pie sasniegtā un šobrīd vecā Sateru paaudze ieņem dažādus amatus līgas un klubu vadībā, bet jaunā paaudze vēl ir tikai sākusi savu ceļu uz hokeja meku, pagaidām tikai Brendonam Satteram (Brenta dēlam) ir izdevies debitēt NHL.
Fils un Tonijs Espozito.
Talants starp šiem brāļiem ir sadalīts līdzīgi, abi ir uzņemti NHL slavas zālē. Fils Espozito bija savas paaudzes talantīgākais uzbrucējs. Viņš, kopā ar Bobiju Orru, bija stūrakmeņi Bostas \"Bruins\" dinastijai 70. gadu sākumā. Viņa 76 vārtu sezona 70./71. gada sezona ir viens no apbrīnojamākajiem sasniegumiem. Fils ir divkārtējs līgas MVP un ir ieguvis 6 Arta Rossa balvas kā līgas rezultatīvākais spēlētājs. Pēc spēlētāja karjeras beigām Fils strādāja par ģenerālmenedžeri \"Rangers\" komandā un vēlāk par hokeja komentātoru. Fils Espozito līdz pat šai dienai ir pazīstams ar to, ka nevairās runāt tieši un kritizēt citus sava un šā laika hokejistus. Iespējams vissmagākie vārdi ir gāzušies pār Vladislava Tretjaka un citu PSRS izlases hokejistu mugurām, jo Fils labprāt runā par pirmo supersēriju starp Kanādas un Padomju izlasēm. Uz šodienu Fils ir biežs TV šovu viesis, kuros viņš dalās atmiņās par trakajiem vecajiem laikiem, kad maiņas bija līdz pat 4 minūtēm un noraidīto spēlētāju soliņš nebija sadalīts ar stiklu, tādēļ tur bieži turpinājās vēl laukumā uzsāktie kautiņi.
Tonijs Espozito ir viens no visu laiku labākajiem vārtsargiem pasaulē. Tonijs sāka savu karjeru, kad viņa brālis jau bija līgas zvaigzne. Fils kādā intervijā atcerājās kā māte viņam ir zvanījusi un pārmetusi par to, ka viņš ir atļāvies iemest divas ripas sava brāļa sargātajos vārtos viņa pirmajā spēlē. Tonijs nevarēja lepoties ar lielu augumu, bet to viņš aizstāja ar veiklumu un agresivitāti un tolaik vēl tiko dzimušo \"Tauriņstilu\". Kad tas nelīdzīja Tonijam pietika drosmes un nekaunības izmantot trūkumus tā laika noteikumus, spilgtākais piemērs ir tas, ka Tonijs kādā spēlē bija iestiprinājis tīklu starp saviem kājsargiem, bet tiesnesis nevarēja piespiest viņu to noņemt, jo noteikumus tas nebija aizliegts. Tas viss palīdzēja Tonijam Espozito uzstādīt vēl negāzsto rekordu - 15 sausās spēles debitantam un
iegūt 3 Vezinas balvas kā gada labākajam vārtsargam.
Maurīs un Henrijs Rišāri.
Maurīsa Rišāra vārdā ir nosaukta balva, kuru saņem labākais gada bombardieris. Tāds gods viņam ir piešķirts tādēļ, ka viņš ir pirmais spēlētājs NHL, kurš guva 50 vārtus vienā sezonā. Tas ir īpaši apbrīnojami tādēļ, ka tolaik komandas aizvadīja tikai 50 spēles vienā sezonā. Tāpat Maurīs ir arī pirmais 500 vārtu kluba biedrs un ir izcīnijis. Uzbrukumā Maurīs bija galvas tiesu pārāks par citiem pateicoties savam ātrumam un spēcīgajam metienam, līdzjutēji viņu iesauca par Raķeti. Abi brāļi spēlēja Monreālas \"Canadians\", kas tolaik bija neuzvarams klubs. Maurīsa Rišāra dzīves stāsts ir attēlots filmā \"Raķete\", kurā piedalās vairāki mūsdienu NHL spēlētāji piemēram, Vensāns Lekavaljē un Šons Eiverijs.
Henriju Rišāru, sava mazā auguma dēļ, tika iesaukts par Kabatas Raķeti. Henrijs, 15 gadus jaunāks par savu leģendāro brāli, vēl paspēja uzspēlēt ar viņu kopā piecas sezonas. Šajā laikā brāļu tandēms nebija apturams un \"Canadians\" izcīnija 5 no iespējamajiem 5 kausiem. Henrijs var lepoties ar rekordu, kuru diez vai kādam izdosies atkārtot. Savas karjeras laikā viņš ir izcīnijis 11 Stenlija kausus.
Partilha no Facebook Partilha no Twitter Partilha no MySpace