Tempo:

As tuas equipas:
Comunicação
Public account
  Zona PRO
1330 créditos
Comprar créditos
Estás na conta publica. Se queres entrar no jogo ou juntar-te a um fórum, tens de fazer log in. Se és um novo utilizador, deves primeiro registar-te.

  Assunto: II.3


RaunoRepomies

Hmm. Repomies laittoi avainpelaajat ja tulevaisuuden lupaukset leirille, niin alko voittoputki.. Mitä tästä on pääteltävissä: Ei sitten kertakaikkiaan mitään :-)

Ja nyt kun siitä päätin avautua, niin murphyn laki sanoo, että Repomies ottaa sitten tappioputken tähän väliin.

JUMA***TA!

- RR -


karpat46


Itsekkin pitäisi pitää leiri ja lepuuttaa parhaita pelaajia, mutta ei viitsisi katkaista lupaavaa kolmen ottelun voittoputkea. Vielä kun ollaan kovaa vauhtia nousemassa kohti kärkitaistoja... :)


Ronttonen


Joo ei Rykmentin tykit pystyneet murtamaan Tumblojen muuria tänään. Ei osunu millään tänään. Hyvä peli kuitenki.


Portsari

Savelalla on onneksi(?) pidettynä toinen kauden leireistä. Hienosti päästiin parin tasurin jälkeen voittojen tielle, sarjakakkonen Bonot kaatui vierasnurmella. Sunnuntain ottelusta oli muistettu pitää oma pää puhtaana ja tiistain ottelusta taas maalinteko oli tuoreessa muistissa pojilla. Tänään torstaina pidettiinkin Savelalle harvinaiset murskajaiset kun Bonot upotettiin 0-3. Harvinaista herkkua tällä kaudella so far.

Hirvittää hieman kun parin viikon päästä lähtee ykkösrosterista laitapakki Tallinen ja kärjestä viime aikoina tehokas Sallamo markkinoille. Laitaan on toki ratiota heikompi pakki laittaa tilalle mutta kärkeen Sallamon tilalle on 3 suht tasaista raakiletta kilpailemassa peliajasta. Paljon lankeaakin Värrin harteille tulevaisuudessa.


hgs

Näin kaun se voittotilin avaaminen vei... Toki voitto tuli FC Arsenaalista.


RBPanther


Joo hienokseltaan peli oli hallussasi, mutta meidän alakerta kesti hyvin. Se luo luottoa joukkuetta kohtaan myös tulevaisuutta ajatellen, kun tavoitteista pyritään pitämään kiinni.


entoz

Yölintujen taaperrus näyttää tälläkin kaudella surulliselta. Taikatemppuja maalintekoon ei ole vieläkään löytynyt ja vasta ensi kaudella saadaan toinen kärki avuksi. Toisekseen Tipujen vahvuus, eli verkon heilumisen puuttuminen hyökkäyspään ohella omassakin päässä näyttää tälle kaudelle murtuneen täysin. Aiemmilla kausilla ykkössarjassa koko kauden aikana imuroitu maalimäärä alkaa olla samoissa lukemissa ja jopa ylitetty tässä vaiheessa kautta.

Hyökkäys poislukien ei kokoonpanossa pitäisi ongelmia olla - tasapaksua perusvääntäjää löytyy riittävästi ilman superlahjakkuuksia. Näin ollen syy taaperrukseen nähtävästi löytyy penkin päästä.


entoz

Ja aiempaan sijoitus- ja maalikuninkuuskeskusteluun:
FC Tumblot menee näillä näkymin menojaan mestaruuteen, mutta kakkospaikasta tuleekin kovempaa vääntöä. Tähän vahvimmin ehdolla lienee Rajamäen Rykmentti tai hyvässä myötätuulessa oleva Savelan Upotus - kumpi nyt pitääkään oman maalin paremmin puhtaana.

Veikkaan, että maalikuninkuuteen kirii Zonestarin reilusti paikkoja saava Mika Janhonen.


RBPanther


Ehkäpä alkukauden heikko menestys johtuu jonkin sortin arviointikyvyn heikkenemisestä...

FC Tumblot laukkaa vielä ja pahasti...


Portsari


Pistetäänpä omatkin veikkaukset tänne:

1. Tumblot
2. Rajamäen Rykmentti
3. Viitaan Pallo

...
6. Savelan Upotus

Ainakin minulle on tullut yllätyksenä NB:n heikohko alkukausi, varmasti kuitenkin tulet nousemaan lopulta vähintään sijalle 8. Joukkueesi materiaali on kuitenkin sarjan huippua.

Uskoa omiin on, mutta kauden teema (oikeastaan jokaisen kauden) on oheistilat. Väistämättä edessä on taas parhaimmiston(?) myyntejä, jotka vaikuttavat väkisinkin joukkueen suorituksiin. Myös pienehkö panostus kansalliseen cuppiin syö energioita.

Iloisia uutisia on seuran paras junnunosto Jari Urhonen , joka mahtuu sarjan lahjakkaimpien listalle. Toivottavasti lahjat nousevat scouttauksessa. Kyseessä on kärki, joka suurella todennäköisyydellä tulee korvaamaan joskus tulevaisuudessa Värrin.

Kärki osasto onkin tulevaisuudessa hyvällä mallilla, lisää statistiikkaa seuraa->

Ensikauden kärjet kaikkien kuuden tarvittavien taitojen AvQ:lla:

Värri L 20v 4/6 78%
Repa R 16v 5/6 85%
Tillonen U 16v 6/6 72%
Niemi U 15v 5/6 69%
Urhonen L 15v 6/6 85%?

Kaikkia kuutta taitoa ei kaikille välttämättä treenata paljoa joten treenattavien taitojen lahjat ovat joissain tapauksissa jopa paremmat.


RaunoRepomies

Niin tosiaan se veikkaus miten kausi päättyy. Pitäähän se veikata, että voi sitten elvistellä, että minähän sanoin. :-)

Repomiehen top 3:

1. Rykmentti
2. Tumblot -2p jäljessä
3. Litojat -8p jäljessä

Oma sijoitus liennee - kaikki tuosta ylös on bonusta.
8-12. Repomiehen palloseura

- RR -


entoz


Onnea makoisasta junnunostosta! Ihan tilastoja tuijottaen veikkaan, että Urhosen AvQ on todellisuudessa aika lähellä 81%. Joka tapauksessa, maajoukkue kutsunee aikanaan ja ongelmia maalinteossa tuskin ilmenee. =)

NtB:n osalta hyökkäysosasto on ollut aina hataraa ja managerin itaruus markkinoilla ei helpota. Maalinteko on tosiaan ollut keskikentän ja kovaa potkivan laitapakin varassa. Kärkeen ei ole löytynyt kuin laitahyökkääjiä ja nekin samalle laidalle. Onneksi Reino Tervo aikanaan helpottaa sitä ongelmaa.


Portsari


Kiitoksia. Pitkään sai ensimmäistä "helmeä" odotellakin. Heh, uskon että veikkauksesi menee naulankantaan AvQ:n suhteen, listalla Savelan Halim on hieman edellä, pelaajan AvQ on 82%. Värri ei yllä listalle, AvQ 80%. Joten tulin samaan johtopäätökseen -> Urhosen AvQ lienee 81% :)


karpat46

Tänään ViPalla huipputärkeä kärkiottelu Bonoja vastaan. Voitolla ohitetaan heidät maalieron turvin ja noustaan kolmoseksi - tai kakkoseksi jos Rykmentti ei onnistu voittamaan Turmareita. Seuraavaksi liipasimella onkin sarjakärki Tumblot. Tässähän alkaa tuntua ihan hyvältä... :D Mutta ensiksi on toki otettava se voitto Bonoista.

Viitaan Pallon johtokunnan kokouksessa on tultu siihen tulokseen, että joukkueen tavoitetta on hyvien esityksien jälkeen korjattava. Nyt kauden tavoite on muttunut (aiemmin kahdeksas sija) reilusti kunnianhimoisemmaksi - nyt tarkoitus on juhlia mitalia kauden päätteeksi! Tavoitteen saavuttaminen toki vaatii sen, että Osvadal ja Taipalus paukuttavat loppukaudesta yhteensä vähintään 20-30 maalia ja muutkin osuvat säännöllisesti. Lisäksi puolustuksen on toimmittava ja Finnilän pelattava virheettömästi.

Seuran ostolistalla on pitkästä aikaa taas huippupelaajia. Kokoonpanoon tarvitaan vähintään 450 KO:n vasen laitapakki ja molemmat laiturit uusitaan. Kunhan rahat saataisiin vielä jostain kasaan...


Portsari

Nyt jollei irtoa voittoa vastustajasta helposti on ihme. Fc Fatboysilla on peräti viisi pelaajaa pelikiellossa, kolme pakkia ja kummatkin laiturit.



Tópicos favoritos
Eslováquia I.1
Itália I.1
Eslováquia Nováčikovia v...
Eslováquia Kuriózne mená...
Bósnia e Herzegovina koga bi vi
Bósnia e Herzegovina Veliki događa...
Bósnia e Herzegovina Sastanak BH Z...
Áustria Tennis Duel -...
Bélgica financien
Bélgica Vanalles
Azerbaijão PPM Translato...
Áustria Facebook
Bósnia e Herzegovina Facebook
Áustria 2. Mannschaft...
Áustria Jerseys?
Azerbaijão U-17 milli ko...
Bósnia e Herzegovina Sms krediti
Eslováquia Kohutko Cup I...
Eslováquia Gold Cup
Eslováquia National Gree...
Eslováquia V.168
Eslováquia players for G...
Eslováquia Pravidla (Ad ...
Eslováquia 2 zapasy za d...
Eslováquia Ligový pohár
Eslováquia dresy a vlajk...
Eslováquia National Germ...
Eslováquia Voľby trénera...
Eslováquia DB National I...
Eslováquia PPZT:pred a p...
Eslováquia F1
Eslováquia tranfers
Austrália New F1 manage...
Eslováquia organizujem t...
Eslováquia transfer
Eslováquia Dresy
Eslováquia VI.188
Eslováquia VI.190
Eslováquia VI.196
Eslováquia VI.185
Eslováquia VI.184
Eslováquia VI.180
Eslováquia VI.166
Eslováquia VI.172
Eslováquia VI.168
Eslováquia VI.169
Eslováquia VI.170
Eslováquia VI.173
Eslováquia VI.164
Eslováquia VI.163
Eslováquia VI.127
Eslováquia V.85
Eslováquia VI.111
Eslováquia VI.72
Eslováquia VI.109
Eslováquia Futbalová Rep...
Eslováquia V.253
Eslováquia Slovakia Cup ...
Eslováquia VI.113
Eslováquia Esox lucius f...
Eslováquia trgu - trensf...
Eslováquia V.160
Eslováquia Klubové vlajk...
Eslováquia Vytvorenie kl...
Eslováquia V.248
Eslováquia VI.143
Eslováquia VI.146
Eslováquia V.170
Eslováquia V.232
Eslováquia Žilinska fotb...
Eslováquia V.252
Eslováquia V.255
Eslováquia V.247
Eslováquia VI.96
Eslováquia V.223
Eslováquia VI.9
Eslováquia Kto ma najvac...
Eslováquia V.230
Eslováquia V.133
Eslováquia VI.147
Eslováquia V.184
Eslováquia uspesnost str...
Eslováquia VI.126
Eslováquia VI.58
Eslováquia VI.51
Bielorrússia "Клубная супе...
Eslováquia V.158 tipovač...
Eslováquia V.250
Eslováquia VI.80
Eslováquia mini champion...
Eslováquia V.249
Eslováquia V.229
Eslováquia V.251
Eslováquia Primera Divis...
Eslováquia Tímový web
Eslováquia VI.160
Eslováquia Friendly Matc...
Eslováquia VI.156
Eslováquia Klubovy web
Eslováquia V.127
Eslováquia Futbalova Rep...
Eslováquia Taktiky
Eslováquia Tréning hráčo...
Eslováquia SVK Repre - F...
Eslováquia VI.145
Eslováquia Stažnosti na ...
Eslováquia VI.106
Eslováquia futbal
Eslováquia Design-logo-d...
Eslováquia V.208
Eslováquia V.189
Eslováquia stadio
Eslováquia VI.149
Eslováquia VI.125
Eslováquia VI.88
Eslováquia V.176
Eslováquia SILA TÍMU
Eslováquia VI.103
Eslováquia V.148
Eslováquia super zápasy
Eslováquia Ponuky generá...
Eslováquia Slovenské Sup...
Eslováquia V.148
Eslováquia stavanie záze...
Eslováquia Tipovacia súť...
Eslováquia V.172
Eslováquia pro evolution...
Eslováquia Corgoň liga a...
Eslováquia VI.138
Eslováquia 2x zaspievaná...
Eslováquia Tvorba Loga
Eslováquia A.C.A.B. CUP
Eslováquia Najlepší stre...
Eslováquia Šlapak
Eslováquia V.201
Eslováquia VI.154
Eslováquia VI.142
Eslováquia Horna nitra C...
Eslováquia VI.148
Eslováquia VI.97
Eslováquia VI.144
Eslováquia Súťaž o 40 kr...
Eslováquia VI.112
Eslováquia MS vo Futbale...
Eslováquia kupovanie zam...
Eslováquia Hlasovanie - ...
Eslováquia V.242
Eslováquia Priatelsky du...
Eslováquia ZAPASY PRIJMA...
Eslováquia PPMliga-turna...
Eslováquia Majstrovstvá ...
Eslováquia V.178
Eslováquia IV.24 Ligové ...
Eslováquia VI.128
Eslováquia VI.54
Eslováquia Turnaj - UEFA...
Eslováquia Turnaj - Prem...
Eslováquia Liga majstrov
Eslováquia VI.110
Eslováquia V.146
Austrália Last Letter -...
Eslováquia V.256
Eslováquia VI.114
Eslováquia V.225
Eslováquia VI.92
Eslováquia V.246
Eslováquia V.239
Eslováquia V.237
Posts novos