Czas:

Twoje drużyny:
Komunikacja
Public account
  Strefa PRO
1330 kredytów
Kupno kredytów
Jesteś na koncie publicznym. Jeśli chcesz grać lub uczestniczyć w dyskusji, musisz się zalogować. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, musisz się najpierw zarejestrować.

  PowerPlay Magazyn

Kā likt pretiniekam maksāt atkal un atkal jeb skaitliskais vairākums. I daļa


Kā likt pretiniekam maksāt atkal un atkal jeb skaitliskais vairākums. I daļa

Pirms kāda laika vienā no interneta vietnēm - Succeed2k, plašākai auditorijai tika piedāvāts ieskatīties dažos novērojumos un pārdomās, par tādu mums visiem PPM menedžeriem svarīgu jautājumu, kā PPM hokeja komandas skaitliskā vairākuma un mazākuma maiņas sekmīga darbība. Tā kā arī mūsu kopienas kapteinis DeeR kungs necik nesen forumā uzdeva jautājumu par to kā panākt, lai viņa vadītā komanda sekmīgāk darbotos spēlējot nevienādos sastāvos, tad, būdams es pēc dabas nebēdnieks, jau nu nē, nolēmu pāris aktuālākos rakstus piedāvāt arī latviešu valodas un gramatikas piekritējiem un kopējiem.

Jāteic, ka centīgākie noteikti jau ar šīs Sam Hansen rakstu sērijas pirmo daļu noteikti paspēja iepazīties SKO kausa mājaslapas žurnālā, kur to ar laipnu gādību iztulkoja menedžeris - ericwx, tāpēc paldies viņiem par šo iniciatīvu. Lai arī PPM Žurnāla lasītāju skaits nevar lepoties ar tūkstošgalvainu piekritēju pulku, tomēr domājams, ka vismaz starp diviem no abiem šī izdevuma lasītājiem atradīsies viens, kuram tas viss būs paslīdējis garām, tāpēc ar laipnu PPM menedžera trueblue55, kas ir neviens cits kā tas pats Sam Hansen, atļauju, aizsāku pāris šo rakstu publikāciju latviskajā versijā. Jau iepriekš atvainošos par iespējamajām neprecizitātēm vai atkāpēm no oriģinālā teksta, jo pašam man par nožēlu Šekspīru oriģinālā neesmu lasījis, tāpēc varu apliecināt tikai to, ka neesmu sajaucis tehnikas prasmi ar agresiju, kā arī vēršu Jūsu uzmanību uz to, ka turpmāk izklāstītais ir tikai autora subjektīvais viedoklis un nepretendē uz veiksmes formulas statusu, jo patiesība ir tur - ārā!

---

Lai pievienotos veiksmīgo un labāko menedžeru pulkam PPM hokeja tiešsaistes menedžerspēlē, nenoliedzami ir nepieciešams iespēt kaut ko vairāk, nekā aprobežoties tikai ar uzvarām atsevišķās spēlēs. Ja mēs pievēršam savu uzmanību spēcīgākajām un labākos rezultātus sasniegušajām PPM hokeja komandām, tad redzam vienu kopīgu vadmotīvu, kas tās visas vieno, proti, augsts atsevišķu spēles parametru līmenis visās pozīcijās, t.sk., arī tādā šīs spēles svarīgajā sastāvdaļā, kā skaitliskā vairākuma un mazākuma maiņu spēle. Bieži vien tieši no sekmīgas skaitliskā vairākuma vai mazākuma maiņas darbības ir atkarīgs Jūsu komandas spēles galarezultāts. Kā nekā vairākuma izspēles laikā Jums tiek dota iespēja, izmantojot savas komandas spēlētāju skaitlisko pārsvaru uz laukuma, gūt arī kādu praktisku labumu no pretinieka noraidījuma gūto vārtu izskatā, bet nokļūstot Jūsu komandai mazākumā, savukārt, jau ir iespēja lieku reizi paglābt savu vārtu tīklu no pretinieku raidītās ripas. Tāpēc varam uzskatīt, ka tieši šie divi spēles aspekti, ir vieni no galvenajiem, lai Jūsu komanda gūtu panākumus un sasniegtu visaugstākās virsotnes.

Laika gaitā, es publicēšu vairāku rakstu sēriju, kuros apskatīšu komandas spēli nevienādos sastāvos, daloties ar saviem novērojumiem un ieteikumiem, kurus Jums būs iespēja gan akceptēt, gan arī kādam no tiem nepiekrist, taču jebkurā gadījumā aicinu visus ieinteresētos dalīties ar savām pārdomām par manis aizskarto tēmu.

Spēle skaitliskajā vairākumā:

Laba skaitliskā vairākuma koncepcija pirmām kārtām jau balstās uz to, ka vairākuma realizācijai jābūt stabilai un regulārai. Tas nebūt nenozīmē, ka būtu jāizmanto katra vairākuma izspēle (būtu ļoti patīkami, ja tas izdotos, lai gan, kāpēc gan nē?), bet gan, ka komanda spēj tai piešķirtās izdevības realizēt ar pastāvīgu regularitāti. Mans viedoklis šajā jautājumā ir tāds, ka labs skaitliskā vairākuma rādītājs procentuāli būtu 30-40% robežās, lai gan arī virs 20% skaitliskā vairākuma realizācija ir visnotaļ labs līmenis spēcīgākajās PPM hokeja līgās, īpaši ja nākas spēlēt ar spēcīgām komandām.

Tātad esam nonākuši pie galvenā jautājuma, kā lai panāk labu skaitliskā vairākuma realizāciju?

Jūsu skaitliskā vairākuma maiņa sastāv no pieciem spēlētājiem, kuri spēlē Malējo uzbrucēju, Centra un Aizsargu pozīcijās. Taču tas nebūt nenozīmē, ka Jums šajās pozīcijās ir jāizmanto attiecīgo posteņu spēlētāji. Tāpat kā reālajā pasaulē, arī šeit daudzi menedžeri izvēlas iespēju, izmantot savā vairākuma maiņā ceturto uzbrucēju, kuram ir liela metiena prasmes vērtība, aizsardzības spēlētāja pozīcijā, tādējādi palielinot iespējas vārtu gūšanai no zilās līnijas. Saskaņā ar personīgajiem novērojumiem, stabilai vairākuma izspēlei ir nepieciešams sekojošais:

1) Laba piespēles prasme. Tā ir svarīga visiem spēlētājiem, un, jo īpaši centra pozīcijas spēlētājam. Jums ir jāpanāk, lai visi spēlētāji varētu pārvaldīt un kontrolēt ripu spēles laikā, un piespēle ir būtiskākais faktors, kurš to spēs nodrošināt;
2) Laba tehnikas prasme. Tāpat kā piespēle, tehnikas prasme tikai uzlabos spēlētāja piespēles, metiena un ripas pārvaldīšanas iemaņas;
3) Laba metiena un uzbrukuma prasmes. Visiem Jūsu spēlētājiem ir nepieciešama augsta metiena prasmes vērtība, kas sastādītu vismaz 50% no spēlētāja pamatprasmes vērtības.

Tomēr teikšu, ka šoreiz tas būs daudz par maz, lai tikai ar labām uzbrukuma, metiena un piespēles prasmēm saviem spēlētājiem, mēs spētu sasniegt iecerēto mērķi.

Zilā līnija:

Skaitliskā vairākuma maiņas izvēlnē Jums ir divas aizsardzības spēlētāju pozīcijas. Sarunājoties ar daudziem spēcīgu komandu menedžeriem, vairums no tiem piekrita tam apstāklim, ka šiem diviem aizsardzības spēlētājiem ir nepieciešams saprasties par visiem 100%. Pārfrāzējot to PPM valodā, ja Jums ir tikai viens aizsargs ar patiesi augstu metiena prasmes vērtību, tad otram spēlētājam uz zilās līnijas jābūt ar ļoti augstu piespēles prasmes vērtību. Ja esat vērojuši NHL spēles, noteikti būsiet pamanījuši, ka lielākais vairums labi izspēlētu skaitliskā vairākuma izspēļu veidojas no divu aizsargu sadarbības, kur viens piespēlē, bet otrs - "šķeļ neapstādinot ripu, tā ka ledus aŗēnas aizsargstikls aiz pretinieku komandas vārtiem sabirst sīkās drumstalās". Tāpēc pārliecinieties vai Jums ir pieejams tāds spēlētājs, kurš spēs iedot attiecīgi kvalitatīvu piespēli otram spēlētājam, kam ir lieliska metiena prasmes vērtība. Ja aizsardzības spēlētājam ar augstu metiena prasmes vērtību ir arī liela piespēles prasmes vērtība, tad varbūt ir vērts padomāt par tā samainīšanu ar pozīcijām pret kādu no uzbrucējiem, galu galā nav jābaidās izmēģināt arī kaut ko jaunu.

Uzbrucēji:

"Hossa izdara metienu... un Vāāārti! Vai Tu, Anatolij, spēj kaut kam tādam noticēt?" Lieliski teikts, vai ne tā, bet kā, lai mēs līdz šim momentam nonākam? Jūsu aizsargam skaitliskā vairākuma izspēlē ir ļoti svarīga loma, taču uzbrucēji ir tieši tie, kas ieliek pamatus šim iepriekš minētajam panākumam. Un aizsākas viss neapšaubāmi ar centra pozīcijas spēlētāju, kuram jābūt visaugstākās klases spēlētājam visās spēles jomās. Ar šo es domāju, ka viņam ir nepieciešamas ļoti augstas gan tehnikas, gan piespēles prasmju vērtības. Viņa metiena prasmes lielums var būt arī neliels, jo galvenais viņa uzdevums ir izkārtot vārtu gūšanas izdevības pārējiem spēlētājiem. Savukārt malējo uzbrucēju posteņu spēlētājiem jau pirmām kārtām ir jāpievērš uzmanību tieši metiena prasmes vērtībai, kamēr piespēle tiem jau ir otršķirīgs lielums. Taču ar iepriekš izteikto apgalvojumu, es tikai vēlējos pateikt to, ka malējo uzbrucēju posteņu spēlētāju primārais uzdevums ir gūt vārtus, lai gan arī šajās pozīcijās spēlējošajiem jāprot izdarīt piespēles, lai Jūsu komanda saglabātu kontroli pār ripu spēles gaitā. Vairumā komandu malējo uzbrucēju piespēļu prasmes vērtība ir samērā zema, bet pirms steigties par to satraukties, tomēr mēģiniet saskatīt iespējas tiem šo piespēles prasmi daudzmaz pilnveidot. Tātad laba līmeņa malējam uzbrucējam, kurš būtu piemērots skaitliskā vairākuma maiņai, būtu jābūt ar augstām tehnikas, metiena, uzbrukuma prasmju vērtībām un vidēja līmeņa piespēles un agresijas prasmju vērtībām. Pēdējā no nosauktajām prasmēm ir nepieciešama, lai spēlētājs spētu sekmīgi cīnīties par ripu gan laukumā, gan arī vārtu priekšā.

Skaitliskais vairākums (PP):

Ja Jūs patiešām vēlaties uzlabot skaitliskā vairākuma realizāciju savai komandai, tad Jums ir nepieciešams zināt kā tā ir norisinājusies šobrīd ar esošo vairākuma maiņas sastāvu. Pēc katras spēles noteikti atzīmējiet savā „melnajā kladītē" cik Jūsu komandai ir bijušas vairākuma izspēles un cik no tām spēlētāji ir spējuši pārvērst vārtu guvumā. Tāpat ir nepieciešams iegrāmatot arī tās reizes, kad Jūsu komanda ir palikusi skaitliskajā mazākumā, jo arī šis spēles komponents ir ļoti svarīgs, taču par to nākamajā rakstā. Būtu jāpiefiksē arī pret kāda līmeņa komandu šī spēle ir tikusi aizvadīta, vai tā bija pret spēcīgāku pretinieku, vai vājāku, vai arī pret Jūsu komandas līmenim atbilstošu komandu. Jo domāju, ka nenoliegsiet to faktu, ka varat nospēlēt desmit spēles pret tikko izveidotām komandām un sasniegt 60% vairākuma realizācijas procentu, kamēr spēlējot nākamās desmit spēles pret līdzvērtīgām vienībām Jūs tiksiet pie panākuma vairs tikai 15% skaitliskā vairākuma gadījumu. Tieši otrajā no minētajiem variantiem, arī tiks attainots patiesais lietu stāvoklis ar skaitliskā vairākuma situāciju Jūsu komandā, kas nenoliedzami dos labāku priekšstatu par to, kas nu tagad jāķer un uz kuri pusi skriet. Savā uzskaites lapā Jums nebūt nav nepieciešams fiksēt pretinieku komandas zvaigžņu vai stabiņu reitingus, pietiks ar to, ka paši ar saviem vārdiem, cerams tomēr, ka ne mātes, atzīmēsiet oponenta komandas spēku. Personīgi es esmu piešķīris saviem pretiniekiem sekojošus rangus - (-2) ļoti vājš, (-1) vājš, (0) līdzvērtīgs, (+1) spēcīgs, (+2) ļoti spēcīgs. Saprotams, ka šie apzīmējumi nav paši precīzākie lielumi uz pasaules, taču piešķir manai grāmatvedībai zināmu pārskatāmību, lai gan šobrīd jau esmu sācis pierakstīt arī pretinieku komandu zvaigžņu un stabiņu reitingu ciparus.

Eksperimentējiet, eksperimentējiet un vēlreiz eksperimentējiet (teica Olds Vaverlī un iebāza roku lāča midzenī):

Tāpat kā ar visu šajā dzīvē, Jums ir nepieciešams veikt izmaiņas, ik pa laikam kaut ko pamainot skaitliskā vairākuma maiņas sastāvā, tādējādi to sapurinot. Nebaidieties mainīt spēlētājus gan ar vietām laukumā, gan arī maiņas sastāvā un izmēģiniet arvien jaunus maiņu virknējumus.

Tas arī viss...tagad tik atliek ķerties vērsim pie ragiem, izprovocējam pretinieku izdarīt pārkāpumu un Jūsu skaitliskā vairākuma maiņa darbībā! Vāāārti!!! Pat Anatalojis vairs nespēj kaut kam tādam noticēt, bet vai Jūs ticat!?

 

Pārpublicēts no Succeed2k.com.