Horário:

Seus times:
Comunicação
Public account
  Zona PRO
1330 créditos
Comprar créditos
Você está na conta pública. Se você quiser jogar o jogo ou se juntar as conversas, você deve fazer o log in para entrar em sua conta. Se você é um novo usuário, você deve se registrar primeiro.

  Revista PowerPlay

PPM Kosárlabda - Javasolt Válogatott Edzéstervek


PPM Kosárlabda - Javasolt Válogatott Edzéstervek

Sziasztok!

22.08.2015 08:27:16 - Ez a dátuma az utolsó sajtóközleménynek, amiben a kosárlabda válogatottak által preferált/javasolt edzésterveket megosztottuk veletek, és bár azóta kevesebb dolog változott, mint azt az ember gondolná, mai cikkünkben mégis áttekintjük. 

A cikk mindenkinek szól, de legfőképpen a csapatjátékosoknak, akik, ha megkapják a levelünket (valamelyik kapitánytól, segédtől), akkor hajlandóak kompromisszumos megoldásokra, együttműködésre. A válogatott bónuszért cserébe, ami nem sok (sem darabszámra [db], sem százalékra [%]), mégis sokatoknak azért jelent valamit. :) 

Kosárlabdában a korosztályos világbajnokságok 17 éves, illetve 19 éves korosztályokra vannak kihegyezve (U17/U19), így elsősorban addig kérünk tőletek nagyobb rugalmasságot, amíg betöltik a játékosok a 20 éves korukat. Felnőtt játékos esetében fokozottan tiszteletben tartjuk, hogy a klub célok miatt már nem tudjátok egy az egyben azt edzeni, amit esetleg javasoltunk nektek. Köszönjük szépen, hogy egyáltalán segítetek nekünk. Köszönjük.

Jöjjön a cikk. 

1. Alapinformációk, tények:

  • A kosárlabdában 5 db különböző poszt létezik, ezek: irányító, hátvéd, bedobó, magasbedobó, center. 
  • 7 db különböző képesség társul mindegyikhez, ezek: dobás, blokk, átadás, technika, gyorsaság, agresszivitás, ugrás. 
  • A ppm kosárlabdában minden játékos védekezik és támad is egyaránt (pont mint a valóságban - és ellentétben mondjuk a ppm kézilabdával, ahol a játékosok/teljes sorok megtanultak teleportálni), ennek megfelelően minden poszthoz szükségeltetik valamennyi dobást és blokkot edzeni. Fontos megjegyezni viszont, hogy a rendszer a mérkőzések összefoglalójában feltüntetett rating (=értékelés) számításakor figyelmen kívül hagyja a dobás + blokk értékét, és csak a többi, poszthoz szükséges tulajdonságot veszi figyelembe. 
  • Ez azért jó, mert így könnyebb megfejteni, hogy a legjobb értékelés elérésehez hogyan kellene edzeni a játékosunkat, a dobás + blokkolás nem zavar be az arányba.
  • Ez azért rossz, mert sokan azt hiszik az a jobb játékos, akinek magasabb a ratingje (=értékelése), és elfelejtik, hogy dobás + blokkolás is van a világon.
  • Először tehát ezeket tekintsük át még az útmutató alapján.

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Az irányító [= PG] értékelésének számításakor, mely tulajdonságokat és milyen mértékben veszi figyelembe a rendszer = milyen arányban érdemes edzeni az irányítómat a legjobb (közeli) rating elérésének érdekében?

Az alábbi tulajdonságokra van szüksége az irányítónak a posztjához: Átadás - Technika - Gyorsaság - Agresszivitás - Ugrás.  

Útmutató alapján, ezeket az alábbi arányban kell edzeni: 5 - 4 - 4 - 1 -1

A hátvédek [= SG] értékelésének számításakor, mely tulajdonságokat és milyen mértékben veszi figyelembe a rendszer = milyen arányban érdemes edzeni a hátvédemet a legjobb (közeli) rating elérésének érdekében?

Az alábbi tulajdonságokra van szüksége a hátvédjének a posztjához: Átadás - Technika - Gyorsaság - Agresszivitás - Ugrás.  

Útmutató alapján, ezeket az alábbi arányban kell edzeni: 4 - 4 - 3 - 2 -2

A bedobók [= SF] értékelésének számításakor, mely tulajdonságokat és milyen mértékben veszi figyelembe a rendszer = milyen arányban érdemes edzeni a bedobómat a legjobb (közeli) rating elérésének érdekében?

Az alábbi tulajdonságokra van szüksége a bedobónak a posztjához: Átadás - Technika - Gyorsaság - Agresszivitás - Ugrás.  

Útmutató alapján, ezeket az alábbi arányban kell edzeni: 3 - 3 - 3 - 3 -3

A magasbedobók [= PF] értékelésének számításakor, mely tulajdonságokat és milyen mértékben veszi figyelembe a rendszer = milyen arányban érdemes edzeni a magasbedobómat a legjobb (közeli) rating elérésének érdekében?

Az alábbi tulajdonságokra van szüksége a magasbedobónak a posztjához: Átadás - Technika - Gyorsaság - Agresszivitás - Ugrás.  

Útmutató alapján, ezeket az alábbi arányban kell edzeni: 2 - 2 - 3 - 4 -4

A centerek [= C] értékelésének számításakor, mely tulajdonságokat és milyen mértékben veszi figyelembe a rendszer = milyen arányban érdemes edzeni a centeremet a legjobb (közeli) rating elérésének érdekében?

Az alábbi tulajdonságokra van szüksége a centereknek a posztjához: Átadás - Technika - Gyorsaság - Agresszivitás - Ugrás.  

Útmutató alapján, ezeket az alábbi arányban kell edzeni: 1 - 2 - 2 - 5 -5

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


A 2. felvonásban komplex edzéstervet fogunk ajánlani nektek, de még előtte folytatnunk kell azoknak a tények az ismertetését, amelyet tudunk, vagy éppen, hogy nem tudunk.

 

1. Mind a legjobb arány eléréséhez, mint a legoptimálisabb dobás + blokk edzéshez javasolt értékek tapasztalatból származnak, azaz pontos levezetésük, bebizonyításuk még hátra van. Akinek van elég szabad ideje hozzá, hajrás. :) Ismerek olyan menedzsereket, így pl. zoltank8-t, akik végeznek rating-gel kapcsolatos kutatásokat, tőle is tudok hasznos információkat, így ezúton is köszönöm neki az információmorzsákat. :) 

2. Hogy mennyi dobást és mennyi blokkot kell edzeni pontosan, senki nem tudja. Mi az alábbiak figyelembe vételével állítottuk össze a javasolt edzésprogramunkat: 

  • A; 3 ( +1 +1 ) féle dobásfajta létezik kosárlabdában:
    • 3 pontos, középtávoli dobás (2p), közeli dobás (2p). Illetve mindhármat kiegyensúlyozott formában használó: Normál dobás
    • Aztán ott van még a büntető dobás (1p) is, ami valószínűleg egy speciális kategória lehet. 
  • B; Útmutató alapján:
    • Hatékony 3 pontos dobáshoz: Dobás és technikát kell edzeni. 
    • Ahhoz, hogy sikeres légy középtávolról: dobás, ugrás, és védővel szembeni magasság (cm) fölény szükségeltetik. 
    • A 3. dobás fajtához, a közeli dobáshoz pedig: Nincs szükség dobás edzésre, csak technikára, ugrásra, és természet adta magasság fölényre. 
  • C; Ezután nézzük meg honnan dobnak a játékosok általában:
    • PG (Irányító) - Dobások legnagyobb része:  3 pontos + középtávoli (közeli dobás szinte elhanyagolható, ritka)
    • SG (Hátvéd) - Lásd PG
    • SF (Bedobó) - Nagy része a dobásoknak: középtávoli, ehhez képest kisebb %-ban 3 pontos + közeli dobás
    • PF (Magasbedobó) - Dobások: kisebb harmada középtávoli, nagyobb harmada közeli dobás (3 pontos szinte elhanyagolható)
    • C (Center) - Még ritkábban dob középtávolról, és még többször dob közelről, de hasonló a helyzet mint magasbedobónál
    • Megjegyzés: A forráskód különbséget tesz a két féle 2 pontos dobás között (középtávoli, közeli). Onnan lehet megnézni, hogy a 2 pontos kísérletek közül melyik közeli dobás, és melyik középtávoli valójában, mert a látható meccsösszefoglalóban nincs elkülönítve egymástól a dolog. Ez ellenőrizhető forráskódban, és pontosabb statisztikák nyerhetőek ki ily módon.  
  • D; Melyik poszt milyen gyakran tüzel kosárra? 
    • Ez egy olyan tényező, amit sok másik tényező befolyásol. Csapaton belüli poszt rating különbségek, támadó taktikák, dobások, alakzatok, tempó, ellenfél milyen erősségű stb. Ebbe nem is akarok belemenni. Az viszont látható (liga statisztika, játékos kísérletek elemzése után), hogy nagy átlagra nézve ez jön ki:
    • 1. SG - Ők dobnak legtöbbször palánkra, mintegy a dobások 25%*-a tőlük érkezik. (*Ne felejtsd el, ez csapatonként különböző tényezők miatt lehet más érték is, most nagy átlagről beszélek). 
    • 2. SF-PF-C: 20-20-20 %. 
    • 3. PG: Ők dobnak legkevesebbszer palánkra, ez benne van az útmutatóban is. 15% vagy még annyit se vállalnak. Ritkán többet (ez abban az esetben fordulhat elő, ha PG az egyik legjobb ratingű játékosod például, és csapatod sokkal erősebb, mint akivel éppen játszol). 
  • E; Büntetőzés:
    • Na ez egy másik olyan tényező, amiről keveset tudunk biztosan. Az biztos, hogy több dolog is befolyásolja, és az is biztos, hogy a büntetőzés miatt kell minden posztra edzeni valamennyi, minimális dobást. 
    • Hogy ez mennyi lehet pontosan, nem tudjuk. Én olyan 40%-ra saccolom kb. Picit kevesebb, esetleg picit több, hogy a játékosunk ne 50-60%-kal dobálja a büntetőket, hanem azért érje el a 70-75%-os lélektani határt. Ezért is kell edzeni centereknek valamennyi dobást. Mert ha összerakjátok fejben az előbbi információkat
    • Center → Főleg közelről dob → Közeli dobáshoz nem kell dobás tulajdonságot edzeni → 0% dobás kell centernek? Erre per pill, a büntetőzés miatt azt mondom, hogy szerintem: Nem.  
    • Másrészről nem kell átesni a ló túloldalára se. Csak azért, hogy kicsikarjunk extrém magas büntető statisztikákat, nem ajánlom, hogy túl magas dobást edzünk például a centereknek. Addig éri meg emelni a dobást, amíg az egységnyi dobás edzéssel a legoptimálisabb javulást érhetjük el. De ha azt vesszük észre hosszútávú vizsgálataink során, hogy alig +5-10%-nyi javuláshoz, már a dupláját kell edzeni a dobásnak, akkor az már nem éri meg annyira, erre gondoltam. 
  • F; Rövid dobás összegzés:
    • Eddigiek alapján kijelenthetjük a legtöbb dobást valószínűleg a hátvédeknek kell edzeni, őket követik az irányítók és bedobók. Közülük az irányítók főleg a támadásszervezésben játszanak szerepet, emellett a technikájuk is magasabb. Emiatt elfogadott, hogy dobásból az irányítóknak kevesebbet edzünk. Mérsékelt dobás edzés kell a magasbedobóknak és centereknek, de büntetőzés miatt valószínűleg többet kell edzeni, mint 0%. De persze ezt is még meg lehet vizsgálni, hogy lehet, hogy még sem így van. Mindig kételkedjünk. :P
    • Az útmutató egyébként tesz egy kijelentést, hogy minél több dobást edzünk, annál jobb lesz a 3 pontos hatékonyságunk. De ennél is, mint a büntetőzéseknél, az optimális edzést ajánlom. Mert lehet dobni 60%-kal is a triplákat, én elhiszem, de ha ehhez 160% dobást kell edzenünk, ez annyira talán nem éri meg, gondolom ti is belátjátok. 
  • G; Blokkolás (védekezés):
    • Blokkolásba beletartozik mind a labdaszerzés, mind a blokk. Ezért én szeretek csak védekezésként hivatkozni rá, és erre tényleg minden játékosnak szüksége van, mikor az ellenfél ostromát igyekeznek megállítani minél jobb hatásfokkal. 
    • Feltétezhető pontos blokk %-król még annyit sem tudunk talán, mint a dobáséról. Annyi bizonyos, hogy egy minimum blokk %-ot minden játékosnak érdemes edzeni, és ezt mi legalább 40%-kban látjuk. 
    • Még egy apróbb információ, hogy legjobban a belső embereknek (elsősorban PF+C) szükséges blokkot edzeni, mert ők találkoznak legtöbbször az ellenfél embereivel védekezés során. Emiatt feltételezhető, hogy a blokk edzés prioritása így néz ki: 
    • Legtöbb blokk PF + C-nek kell, utánuk jön SF, SG + PG. Pontos %-ot nem tudunk, az tapasztalati kísérletezés és megfigyelésből származik. Mindjárt megérkezünk ehhez is. 

3. Magasság

Még egy utolsó csodálatos eleme a PPM Kosárlabdának, hogy az egyes poszt-okhoz tartozik egy javasolt magasság. :) Ha úgy használsz egy adott játékost az adott poszton, hogy a magassága kívül esik a javasolt magasságon, a motor büntet. Ha alacsony a játékosod az adott poszthoz, minden egyes cm után kb. -2%-ot von le a rendszer a játékosod tudásából. Ha magasabb a játékosod, ott cm-ként 1%-kal büntet a rendszer. Ezek tapasztalati becslés értékek, talán valakiknek van pontosabb adata ezzel kapcsolatban. Na már most, a magasságfaktort még azért hozom szóba ennél a cikknél, mert a játékos edzése már szóba kerül újszülött korban. Nagyon hamar lemennek a korosztályos világbajnokságok ebben a sportágban.

A magasságról/növekedésről:

  • Játékosok max 20 éves korukig nőhetnek, de a leggyakoribb, hogy 17-19 éves korukig nőnek.  Utolsó cm néha áteshet 20 éves kor első heteire. De ez meg már csak szökőévente egyszer, ha előfordul. 
  • Mennyi a játékosom átlagos növekedése? 
    • Az 1. és a 2. növekedés között eltelt napok száma adja meg legkorábban. 
    • Az első növekedésig eltelt napok száma nem mérvadó, általában ez fele lesz a tényleges növekedésnek, tehát becslésre már ez az adat is jó természetesen.
    • Pro csomag nélkül mezei megfigyelés és egy jegyzettömb a módszer ennek kiderítése: Minden nap ellenőrizni, hogy nőtt-e a játékosom és feljegyezni a dátumot. Ha meg van a következő növekedés dátuma, utána bonyolult matematika következik, megszámolom hány nap telt el a két növekedés között. 
    • Pro csomag esetén játékos profil → Edzés fejlődés oldalon láthatjátok a növekedés információt.
    • Próbáljuk ki:
      • Első növekedésig eltelt napok száma: 6. Ebből következtethetsz a várható növekedésre: kb. 12 naponta fog nőni. 
      • Első növekedés és második növekedés között eltelt napok száma: 13. 
      • Gratulálok, ennyi naponta nő átlagosan a játékosod. 
  • Tehát tudjuk már, hogy hány naponta nő a játékosunk, de valyon, mikor felnő a játékosom, melyik posztra lehet jó? Ehhez ad segítséget a szlovák kutatás a magassággal kapcsolatban: https://ppm.powerplaymanager.com/sk/pp-magazin-clanok.html?data=sk-15496-article-rast-hracov-iii
    • Első táblázatra van szükségünk. Gyors segítség az értelmezéshez:
    • Első oszlop: Hány naponta nő az ifi játékos. 7 naponta... 8,9,...35 naponta. 
    • Harmadik oszlop: Minimum hány cm-t nőhet.
    • Ötödik oszlop: Maximum hány cm-t nőhet a játékos. 
  • Próbáljuk ki: Például ha 18 naponta nő a játékosod...
    • Akkor valószínűleg minimum 12 cm-t, maximum 19  cm-t fog nőni a játékosod. 

Még egy apróság:  Eddig igyekeztem utalni rá, hogy átlagnövekedésről beszélek. Mert a növekedés nem mindig állandó. Néha megszakadhat a növekedési ütem, és +/- 1 nappal később/korábban nő a játékos. Ilyen közben előfordulhat. Ezt azért mondom csak, hogy ne ad fel a reményt, amikor már csak 1 cm kell a kívánt posztmagassághoz, és pont nem nőtt a játékosod, amikor várható lett volna. Még egy napnyi reményed van. De általában F*ck Y** Iván az ilyen esetek vége legtöbbször. :D 

 

Végére is értünk a bevezetőnek, már csak egy dolog van hátra: az edzéstervek. 

 

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

2. Komplex Edzéstervek

Mint azt láthatjátok, hogy a dobás - blokk esetében egy elég tág intervallumot adtunk meg.  Ha valaki ezen belül is edzi a játékosát, ettől még kaphat tőlünk levelet, mert a minőség is befolyásolja, hogy pontosan mit szeretnénk kérni legfeljebb a korosztályos világbajnokságok végéig.

Alacsonyabb dobás/blokk minőségek esetén érdemes alacsonyabb értékeket belőni magunknak, átlagos minőségek esetén átlagot követni, nagyon jó minőség esetén a maximum javasolt dobás/blokk arányok is követhetőek. 

Minta edzéstervéknél [zárójelben] alternatív arányban is megadom az edzésterveket (ahol van), mert valaki szereti 100-ra beállítani a legfontosabb képességeket, de vannak, akik az útmutató alapján max 80-ra állítják be a legfontosabb képességet [SG, PF], vagy éppen 60-ra bedobók [SF] esetén.

De ez már csak egyszerű matematika, mind ugyanaz az edzésterv természetesen. Arra figyeljetek, hogy ne keverjétek a két edzéstervet. Mert már nem egyszer fordult elő, hogy valakitől pl. 50% dobást kértünk, de ő ezt a 80-as max képességéhez pötyögte be, hogy 50 dobás : 80 max képesség, de az már 62,5%, és nem 50%. Ha te 80-ra tetted a plafont, akkor az 50% 40 dobást fog jelenteni. Ez bármennyire is elemi dolognak tűnik, ha nem figyelünk rá, hibázni fogunk, de legalábbis hibázhatunk.

Minta edzéstervek csak kiragadott példák. 

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

1-es poszt: Irányító [PG] - Javasolt magasság: 175-190 cm

Dobás : Blokk : Átadás : Technika : Gyorsaság : Agresszivitás : Ugrás

Arány: 40-60 : 40-60 : 100 : 80 : 80 : 20 :20

Minta [PG] edzésterv: 40 : 50 : 100 : 80 : 80 : 20 : 20

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

2-es poszt: Hátvéd, Dobóhátvéd [SG] - Javasolt magasság: 185-200 cm

Dobás : Blokk Átadás : Technika : Gyorsaság : Agresszivitás : Ugrás

Arány: 65-90 : 35-60 : 100 : 100 : 75 : 50 : 50

Minta [SG] edzésterv: 75 : 50 : 100 : 100 : 75 : 50 : 50 [= 60 : 40 : 80 : 80 : 60 : 40 : 40]

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

3-as poszt: Bedobó, Alacsonybedobó [SF] - Javasolt magasság: 190-205 cm
.
Dobás : Blokk : Átadás : Technika : Gyorsaság : Agresszivitás: Ugrás
 
Arány: 67-100 : 67-100 : 100 : 100 : 100 : 100 : 100

Minta [SF] edzésterv: 80 : 80 100 : 100 : 100 : 100 : 100 [= 48 : 48 : 60 : 60 : 60 : 60 : 60] 

Megjegyzés: Minőség miatt néha torzítani kell az 1:1 arányon (poszt képességek esetében), de amennyire lehetséges ajánlott ragaszkodni hozzá. Legegészségesebb 70-75-80-85-90% dobásban/blokkban gondolkodni, és minőség alapján dönteni valamelyik mellett.

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

4-es poszt: Magasbedobó, Erőcsatár [PF] - Javasolt magasság: 200-215 cm

Dobás : Blokk : Átadás : Technika : Gyorsaság : Agresszivitás : Ugrás

Arány: 35-60 : 65-90 : 50 : 50 : 75 : 100 : 100

Minta [PF] edzésterv: 50 : 75 :  50 : 50 : 75 : 100 : 100 [40 : 60 : 40 : 40 : 60 : 80 : 80] 

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

5-ös poszt: Center [C] - Javasolt magasság: 205-220 cm

Dobás : Blokk : Átadás :Technika : Gyorsaság : Agresszivitás : Ugrás

Arány: 25-50 : 65-90 : 20 : 40 : 40 : 100 : 100 vagy 25-50 : 65-90 : 20 : 45 : 45 : 100 : 100

Minta [C] edzésterv: 35 : 75 : 20 : 40 : 40 : 100 : 100

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

 

Plusz egy gondolat - Egy játékos élete

  • Emzet egyik nemrégiben megjelent cikkében még szó volt arról is, hogy érdemes lehet 2/6-os karrierhossztól kezdve egy kicsit ráedzeni a "mellék" skillek-re (ami itt kosárban a poszthoz legkevésbé fontos képességeket jelöli).
  • Magyarul, PG-nél plusz agr/ugr, SG-nél plusz agr/ugr, PF-nél plusz tch/gyo, C-nél plusz áta/tch/gyo edzést jelent ez.
  • Muszáj, kell ez nekem? Nem. Sőt, ugye ez egy "rossz edzésarány". 2-3 szezonig direkt rosszul edzed a játékosodat egy picit. Már amennyit ekkor még tud edzeni. 
  • Miért? Cserébe tovább tudjuk használni a veterán játékosunkat, amikor belép a 0/6-os karrierhosszba és elkezd visszafejlődni. Ezzel lehet hosszabb távra tervezni. Pontos levezetést lásd Emzet cikkében. Ugyanakkor, aki rövid távra tervez, annak sem érdemes ezzel bajlódnia.
  • Mikor? Még egyszer mondom, leghamarabb akkor kezdjük ezt el, amikor a játékosnk belépett a 2/6-os karrierhosszba
  • Amíg a játékosunk nem éri el a 2/6-os karrierhosszt, addig viszont nem ajánlom, hogy eltérjünk az alap poszt arányoktól, amik:   
    • PG: 100 80 80 20 20, SG: 80 80 60 40 40, SF: 60 60 60 60 60, PF: 40 40 60 80 80, C: 20 40 40 100 100

Erről bővebben itt olvashattok egy jégkorong játékos életpályáján keresztül:

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 15. Egy játékos élete

 

Cikk végéhez érve - Még egy zárójeles megjegyzés

Ne induljatok ki abból, amit a saját klub csapatomban edzek per pillanat. Jelenleg sokat kísérletezek, amíg tart a fiatalítás, így sok furcsaságot láthattok, ha mégis benéztek. De az valószínűleg nem jó. Mire visszatérek első osztályba, addigra igyekszem korrigálni őket. :)

Ennyi lett volna. Azt tanácsolom, segítsük egymást a javasolt válogatott edzésterv használatával, köszönjük. :)

 





Avaliação do artigo: Ruim - Normal - Excelente     Visitantes: 108

Compartilhe no Facebook   Compartilhe no Twitter   Compartilhe no MySpace