Nejdražší přestupy v 18. sezóně
V posledních sezónách v basketbale padají celkem zajímavé sumy na trhu při prodeji hráčů. I vás zajímá jejich výška? Pojďme se trochu blíže podívat na sezónu osmnáctou...
Na začátku tohoto článku se bez mučení přiznám, že tento článek jsem našel v redakci našich východních sousedů. A řekl jsem si, proč by si o tom nemohli přečíst i naši čtenáři.. Tak jsem se obrátil na autora článku Lubica3 a k mé radosti mi to dovolil zveřejnit i u nás. (úsměv)
V posledných sezónach v basketbale padajú celkom zaujímavé sumy na trhu pri predaji hráčov. Každý sem tam zachytí nejaký podobný prestup, ale asi nikto nezachytí všetky. Preto ma to inšpirovalo k napísaniu tohto článku. Spolu sa teda pozrieme na minulú sezónu. Najdrahšie a teda aj najzaujímavejšie prestupy sezóny označenej číslom 18.
V tabuľke nižšie vidíte rebríček top 30 prestupov
Top 30 prestupov (18 sezóna)
Poďme v krátkosti urobiť analýzu tejto tabuľky.
Najdrahší predaj (v jeho prípadě nákup) uskutočnil manažér Temlis, ktorý si zakúpil 15-ročného Iránca Kamal Khoramshahi za sumu 821 100 000 a vedie tabuľku s poriadnym náskokom.
Celkovo sa za najviac peňazí predávali 15-roční mladíci, až 6-krát a 25-roční, ktorí sa tiež v rebríčku ocitli až 6-krát. Väčšie zastúpenie majú ešte 21-roční a 26-roční, ktorých v tabuľke nájdeme štyrikrát. Dvakrát sú zastúpení 17-roční a zvyšné kategórie majú jedného zástupcu. Najstarší hráč, ktorý sa dostal do rebríčka je 29-ročný Ádám Nikolics, seniorský reprezentant Maďarska, ktorý je najstarší aj v reprezentácii a kúpila ho práve repre trénerka Lovász Laura. Z toho mi vyplýva, že kluby najradšej vyhodia veľké peniaze buď za úplné mladého formovateľného hráča, alebo za hotového do základu.
Keď si pozrieme tabuľku, zistíme, že podľa národnosti je najviac Kanaďanov, až päť hráčov. Značný podiel na tom má ukončenie pôsobenia na PPM kanadského tímu Hooligans†. Práve štyria hráči z piatich Kanaďanov boli v tomto tíme. A celkovo až sedem hráčov z Hooligans† predaných sa dostalo do TOP 30. Tieto peniaze už nikto nevyužije. Po troch zástupcoch majú Česko a Lotyšsko. Po dvoch Litva, Maďarsko, Poľsko, Srbsko a Irán. Zaujímavé je, že Irán aj Srbsko majú oboch 15-ročných v tabuľke. Teda v minulej sezóne mali šťastie na talenty. Ostatné krajiny tam majú po jednom zástupcovi, medzi ktorými je aj jeden reprezentačný Slovák Kornel Robert a 15-ročný talent s mini krajiny, Estónec Gunnar Kask.
Z tímov najviac nakupoval Gulbenes Buki, až troch hráčov z top 30 za celkovú sumu 1 235 515 571. Dokonca nakupoval najdrahšie aj slovenský klub blavagranas, ktorý kupil 27-ročného lotyššského hráča Markuss Posts. Síce to stačilo na polednú 30. priečku, ale poteší vidieť, že sa aj slovenské tímy neboja poriadne investovať do budúcnosti.
Na záver chcem poďakovať za ochotu manažerovi Lelinciak, ktorý mi poskytol údaje k článku. Bez neho by článok nevznikol, preto mu za to veľmi pekne Ďakujem.
A já bych chtěl poděkovat jak Lelinciakovi, tak i samozřejmě Lubicovi. Díky moc! .. a příště už zase pojedu své téma. (bude to rozhovor - jestli to není kachna)
Compartilhe no Facebook Compartilhe no Twitter Compartilhe no MySpace