A színészeknek végleg leáldozott?
A labdarúgás fejlesztése kapcsán napvilágot látott víziók elég szélsőséges skálán mozognak. Lehet olvasni rávezetéses büntetőről, sárga lap melletti időbüntetésről vagy épp utoljára a játékosok létszámának csökkentéséről ( konkrétan 10 főre ). Magam részéről az utóbbit jó ötletnek tartanám, a játéktudás ismét jobban kidomborodna, jelenleg 11 jól együtt mozgó atlétával komoly eredményeket lehet elérni.
De van egy szabálymódosítási terv aminek még realitása is van, még pedig a nettó játékidő. Képzeljetek el egy focimeccset fetrengések, csigalassú kirúgások és időhúzó cserék nélkül! Lássuk be a mai futball enélkül elképzelhetetlen, de vajon hogyan valósul ez meg a ppm világában? Szokásos 26. szezon statisztikái alapján intenzitás elemzés következik.
Kezdjük az azonos CSE-vel rendelkező csapatok ( hazai és vendég ) elemzésével:
A segédlet annyiban különbözik a lestaktikás cikktől, hogy itt a vizsgált paraméter a lövés, mátrixszerűen a két csapat taktikája alapján kerül vizsgálatra. A sorokban a hazai csapat, az oszlopokban a vendég csapat taktikája található. Az első blokkban a hazai csapat lövései, a második blokkban a vendég csapat lövései, a harmadikban a kettő aránya került feltüntetésre. ( 100% feletti érték hazainak, alatti a vendég csapatnak kedvez ) Id - időhúzó, No - Normál, Si - Siettetés. H - hazai, V - vendég, S - lövés.
Vizsgálat szempontjából a harmadik blokk a legérdekesebb. Hazai perspektívából vizsgálva az az érdekesség, hogy a siettetéssel csupán a vendég csapat lövés szám emelkedését érjük el. A legnagyobb aránybeli különbség abban az esetben jelentkezik, ha mindkét csapat időhúzó taktikával lép pályára. A vendég csapatok aspektusából a legalacsonyabb arányt a hazai csapat siettetésekor alkalmazott időhúzó taktika idézi elő, hazai normálnál normált, hazai időhúzónál siettetést érdemes alkalmazni.
Vendég CSE előny esetén:
Ebben az esetben hazai szempontból a siettetés leginkább, az időhúzás legkevésbé kifizetődő. Vendégként a normál taktika alkalmazása vagy a hazai csapat időhúzó taktikája jelentheti az esélyt egy jó szereplésre.
Hazai CSE többlet:
Ebben a szituációban hazai csapatként majdnem mindegy mit csinálunk. Vendégként egyértelműen az időhúzás tűnik igazán kifizetődőnek.
Összefoglalásként elmondható, amennyiben hazai pályán csak egy taktikát akarunk használni, legyen az a normál, ha igazodni akarunk a fentiek alapján megtehetjük. Vendégként nincs hasonló csodaszer. Előnyben és hasonló csapaterővel talán a normál, csapaterő hátrányban az időhúzó a nyerő.
Nem is húzom tovább az időt, szép napot Mindenkinek!
Del på Facebook Del på Twitter Del på MySpace