Tijd:

Je ploegen:
Communicatie
Public account
  PRO Zone
1330 credits
Credits kopen
Je bent nu in het publieke account. Als je het spel wilt spelen of wilt deelnemen aan een discussie, dan moet je inloggen. Als je een nieuwe gebruiker bent, dan moet je je eerst registreren.

  PowerPlay Magazine

Hogyan is kezdeném? - 3. rész


Hogyan is kezdeném? - 3. rész

 

Mostanában a frissen regisztrált menedzserek gyakran feltették a kérdést nekünk, hogyan kezdjük a játékot? Erre a kérdésre cikksorozatunk zárórészében is keressük a választ. A kérdésre legalaposabban, legbővebben Bredock menedzsertársunk válaszolt, így az ő írása maradt a végére. Egy kis rövid eszmefutattást a kérdést feltevőtől, azaz tőlem is olvashattok a végén.

 

Bredock I. liga 1. csoport:

Egy jó csapathoz sok pénz kell. A sok pénzhez pedig egy jó csapat. :) Ezt az ördögi kört kellene feloldani, ami nem lehetetlen, ha elég időt és energiát fordítunk rá, valamint a szerencsével sem állunk hadilábon. Nem azt állítom, hogy ez az egyetlen út, de számomra ez tűnik a legjárhatóbbnak.

 

Indulásnak megkapjuk az alapcsapatot, jórészt használhatatlan játékosokkal, az alapszintű stadiont, létesítményeket, egy heti kb. 1 milliót tejelő szponzort és 2 millió kezdőtőkét. Ezt az összeget azonnal megduplázhatjuk, ha elvégezzük a tutoriált. Nagyon fontos, kezdetben minden pénz aranyat ér, ráadásul még a játékkal is megismerkedhetünk kissé. Ezután az első lépés, aktiválni az indulásra kapott pro csomagot. Nem csak azért fontos, mert így színesebb a játék, de az egyik funkcióját nagyon jól ki tudjuk használni a későbbiekben. A stadiont azonnal kibővítjük 200-as padokra, így 1600 férőhellyel rendelkezünk. Rögtön készen van, összesen 360 ezerbe kerül, s az első napokra elég is lesz. A létesítmények közül a HR központot, az ifiakadémiát, az edzőközpontot és a regenerációs központot felhúzzuk 2-es szintre. Ez a sorrend tükrözi majd a későbbi prioritást is. Összesen ez 1,2 millióba kerül, 2 nap alatt el is készülnek.

 

Mint említettem, a legfontosabb a pénz. Minél több bevételt kell produkálnunk, a lehető legalacsonyabb kiadások mellett. Bevételeink 2 fő forrása a szponzorpénzek, és a mérkőzésbevételek. A magas szponzorpénzek alapja a minél magasabb HR központ (ezért is áll számunkra a létesítményeknél az első helyen), a jó bajnoki helyezés és a magas ÖCSÉ. (utóbbi kettőre még visszatérünk).

 

A mérkőzésbevételek 2 forrásból származhatnak, a hazai bajnoki bevételekből, és a barátságos mérkőzések bevételeiből. A hazai bajnokik bevétele a stadionunk méretétől függ elsősorban, ezért célszerű minél hamarabb egy elfogadható szintre emelni. Jelenleg padokkal rendelkezünk, ezeket kell lecserélni fokozatosan 1200 fős kis állóhelyekre. Célszerű a 2-3. héttől, minden hétre 1-1 szektor cseréjét beütemezni. 5 nap alatt elkészül, és 580 ezerbe kerül szektoronként. Így 8 hét múlva egy 9600-as stadionnal rendelkezünk, ami az első szezonra tökéletesen megfelel, telt ház esetén 960 ezer bevételhez juthatunk. Persze, ahhoz, hogy meg is teljen a stadionunk, jó eredményeket kell produkálni. Felépítményeket (büfé, parkoló stb.) ezen a szinten még felesleges építeni, több a költsége, mint a haszna. Ha eredményes a csapat, akkor úgyis telt házunk lesz.

 

Számomra eléggé érthetetlen, hogy nagyon sok csapat mellőzi a barátságos mérkőzéseket. Pedig - főleg a kezdeti időszakban - ez a sikeresség egyik záloga. Szóval a lényeg, minden szabadnapon barátságos meccset kell játszani! Persze nem mindegy, hogy hol. Kizárólag vendégként, és nagy kapacitású stadionban. Lehetőleg minimum 15 000 fős stadionokban, de minél nagyobb, annál jobb. Mivel ezeken a meccseken a bevétel feleződik, heti 4 nappal számolva, könnyen elérhetjük a heti 1, akár 1,5 milliós bevételt is. Hasonlítsuk össze ezt az összeget a szponzorpénzünkkel...

 

Leírni ezt könnyű, de megtalálni a megfelelő csapatokat, ráadásul, olyanokat, akik el is fogadják a kihívásunkat... ez nem egyszerű. Vélhetően sok időt kell rászánnunk, de a csapat fejlődése szempontjából elengedhetetlen. Ehhez nyújt segítséget a pro csomag ellenfélkeresője, ahol a szabadnapokra kereshetünk ellenfelet, és még a stadion minimális méretét is be lehet állítani.

 

Néhány apró tanács az ellenfélkereséshez: ha találtunk egy megfelelő ellenfelet, aki elfogadta a kihívásunkat, és vannak még szabad napjai, küldjünk kihívást azokra is. 1-1 napra több csapatot is hívjunk ki. Lehetőleg olyan ellenfelet keressünk, aki nem rendelkezik zászlóval, náluk nagyobb az esélyünk. Használjuk ki, hogy a pro csomaggal 120 napra előre is küldhetünk kihívásokat. Először a keresővel nézzük végig a napokat, s ha találtunk jó ellenfelet, kössük le a meccset - ez már zsákban van, nem kell arra várni, hogy fogadja el. Csak egy dolog számít, az ellenfél stadionjának mérete! Minden más lényegtelen. Ne feledjük, itt nem az eredmény, hanem a bevétel a fontos!

 

Létesítmények fejlesztésénél a HR központ az elsődleges, hiszen elengedhetetlen a jó szponzori ajánlatokhoz. Az lenne a legjobb, ha folyamatosan épülhetne, így a 8. szint pontosan egy szezon alatt lenne készen. (Persze nem ez a határ, mindössze csak egy állomás.) Mivel magasabb szinteken egyre hosszabb az építési idő, így folyamatosan összegyűlhetne rá a pénz. Ha szükséges, kölcsönt is fel lehet venni rá, kisebb összegeknél alacsony a kamat is. Viszont ha pont az a 3-4 nap hiányzik, hogy az ajánlatokig felépüljön egy újabb szint, akkor sokkal nagyobb a nyereség. A második legfontosabb az ifi akadémia. Az lenne az optimális, ha együtt épülne a HR központtal, de ha itt van néhány nap üresjárat a szintek között, az simán belefér. Igazából az ifiakadémia egy szerencsejáték, de ha valakire rámosolyog Fortuna, az jelentős előrelépésre tehet szert a sikerhez vezető úton.

 

Az edzőközpont, és a regenerációs központ a következő, teljesen ezeket sem kell elhanyagolni, bár ezeknek a létesítményeknek a fejlődés második szakaszában lesz igazán értelme. Az építésüket úgy kell időzíteni, hogy ne hátráltassa a két fontosabb létesítmény építését. Később, ha némi fölös pénz akad, a karbantartóra és az orvosira is lehet felhúzni 2-2 szintet.

 

Alkalmazottakat nem szabad vásárolni, mert alacsony létesítmények mellett elenyésző hatásuk van, ráadásul elég sok a napi fizetésük is. Ha a heti jelentkezők között van 4, vagy több csillagos, akkor esetleg érdemes felhúzni, és kirakni a piacra, hátha lehet belőle szerezni egy kis extra bevételt.

 

A szponzori ajánlatok előtt nagyon ajánlott beszerezni két menedzsert a piacról. Igaz, hogy ilyenkor lényegesen magasabb az áruk, de nem is maxos alkalmazottak kellenek, hiszen azokat lehetetlen lenne megfizetni, csődbe pedig, ugye nem szeretnénk jutni. Két darab 40-es marketinges is megteszi, ezek is szép pénzt hozhatnak, és ezek nem is túl drágák. Persze, ha jobbakat tudunk olcsón, kevés fizetéssel szerezni, az még jobb. Arra kell figyelni, hogy olyanokat válasszunk, akiknek nem túl magas a napi fizetésük és hamarosan lejár a szerződésük, hogy a kirúgásukkor a lehető legkevesebbet kelljen fizetni. Nem érdemes tovább megtartani őket, mert csak a kiadásainkat növelik.

 

Tehát 112 nap után, a létesítményeknek kb. így kellene kinézni:

HR központ: 8

Ifiakadémia: 7-8

 

Edzőközpont: 5-6

Regközpont: 4-5

Karbantartó, orvosi: 2-3

 

Tervezett pénzügyek:

A létesítmények építési költsége: 25,5-34,65 millió.

A stadion építési költsége: 4,82 millió.

Napi fix költségek (egy szezonra): 5-6 millió.

 

Bevételként szponzorpénz: 16millió

Barátságos meccsek bevétele: 16-20 millió

Bajnoki meccsek bevétele: 5-8 millió

 

Ebből látszik, hogy nincs olyan nagy játékterünk, pedig még játékosok vásárlására is kell költenünk.

 

Regisztrálás után, 10 napig nem elérhető számunkra a piac. Ez nem olyan nagy tragédia, lesz dolgunk addig is bőven. Az alapcsapatunk játékosai jórészt használhatatlanok lesznek a későbbiekben, de arra jók, hogy megismerkedjünk a felállások beállításával, és néhány taktikai elemet is kipróbáljunk. Az útmutatóban megtalálható, hogy egy-egy adott poszthoz milyen képességek szükségesek, illetve mennyire fontosak. Ez alapján válasszuk ki kezdőcsapatunkat. Meccs után nézzük meg az értékeléseket, változtassunk posztokat, cseréljünk játékosokat, majd hasonlítsuk össze a meccseket. Próbáljunk ki többféle taktikai beállítást is, a mérkőzés közbeni cseréket is. Ebben az időszakban a bajnoki meccseken nyugodtan lehet nagyon magas fontossággal játszani, hiszen ezek a játékosok nem sokáig lesznek a keret tagjai. Az edzések most nem fontosak, ezért váltogassuk őket, nézzük meg, milyen képességekre, milyen becsült minőségekre, mennyi edzést kapnak.

 

Közben ne feledkezzünk meg az ellenfelekről. Térképezzük fel őket, milyen játékosállományuk van a jobb csapatoknak. A játékosok ÖÉ-je (Összesített Érték) nem minden esetben mérvadó, mert alacsonyabb ligákban nagyon sokan nem fordítanak kellő figyelmet az optimális edzésarányokra, ezért csalóka lehet. Inkább a játékosok mérkőzésen való értékelése lehet a megfelelő viszonyítási alap. Ebből képet alkothatunk, hogy milyen képességű játékosokkal kellene rendelkeznünk, hogy hasonlóan jók, vagy jobbak legyünk náluk.

 

Ha letelt a türelmi idő, rá lehet szabadulni a piacra. Ami a lényeg, olcsón kell vásárolni olyan játékosokat, akikkel a saját bajnokságunkban jó eredményt lehet elérni. Az egyes ligák között jelentős különbség lehet, ezért mindig az ellenfelek kereteit kell figyelembe venni. A játékosok minősége, azaz edzhetősége most nem számít, a lényeg az, hogy elég magas főskillel, és a posztjukhoz szükséges, viszonylag optimális skillelosztással rendelkezzenek, valamint lehetőleg tapasztaltak is legyenek. Összértékben 400 körüli, gyenge minőségekkel és alacsony (2/6-3/6) karrierhosszal rendelkező ilyen játékosokat, 100-200 ezer körül már lehet találni a piacon, esetleg olcsóbban is. De ismét felhívom a figyelmet, nem az ÖÉ az igazán mérvadó. Licitálás előtt mindig meg kell nézni, milyen értékeléseket produkált a játékos a jelenlegi csapatában! Tudom, hogy macerás dolog, de sok későbbi bosszúságot takaríthatunk meg általa.

 

A vásárlást nem kell elsietni. Nem az a cél, hogy 1 nap alatt összevásároljunk egy csapatot.

 

Ha csak 2-3 hét alatt jön össze az új keret, akkor sincs semmi probléma. A lényeg, hogy ne költsünk túl sokat rájuk. Licitháborúba ne menjünk bele, úgyis lesz majd másik helyette, amit olcsóbban is megszerezhetünk. Mindig posztra igazoljunk játékost, néhány hét alatt ki kell alakulnia az új kezdő 11-nek, és minden csapategységre 1-1 cserének. Később apránként ki kell bővíteni a keretet úgy, hogy minden posztra legyen 2-2 hasonló képességű játékos, a sérülések és eltiltások miatt.

 

Az alapcsapatból, ha esetleg lenne tetszetős játékos, azt figyeljük meg. Kezdetben lassan fog haladni, de ahogy épülnek az új HR szintek, egyre gyorsabb lesz. Ha magasak a minőségei, jó karrierhosszú, és viszonylag magasabb összértékű, akkor ki lehet tenni a piacra alapáron, hátha elviszik. A többi alapjátékosnál kapcsoljuk ki az automata szerződéshosszabbítást. Elbocsátani őket az elején még nem érdemes, mert az is pénzbe kerül. Ha 30 fő fölé kerülne a játékosállomány, akkor kell kirúgni közülük, hogy ne fizessünk büntetést. Egyébként majd szépen lelépnek, ha lejár a szerződésük. Gyenge játékost ne tegyünk ki a piacra, mert úgysem viszik el, csak a díjat fizetjük értük. Ha pedig mégis elviszik őket 10 000-ért, abból igazán hasznunk nincs, és esetleg, ha később magasabb áron tudnánk értékesíteni valakit, több lehet a levonás belőle.

 

Az ifiakadémiáról kezdetben csak a minimum 4*-os ifiket ajánlott felhúzni, és egyből piacra dobni. Később, ha magasabb (min.4-5) lesz az ifiakadémia szintje, már célszerű megnézni a 3-3,5*-osokat is, ha kellően magas az összértékük. Megtartani őket majd csak akkor lesz érdemes, ha az edzőközpont is eléggé fejlett lesz, de ez a jövő zenéje. A játékosok teljesítményének egyik fő pillére a skillek és a tapasztalat. Ha helyesen vásároltunk, akkor ezzel nem nagyon lesz gondunk. Edzésben az esetlegesen elmaradtabb mellék skilleket lehet feltornázni - lassan fog menni -, egyébként elegendő kezdetben a főskillre, esetleg a lövésre orientálódni. Jelen esetben nem az a célunk, hogy szuper játékosokat faragjunk belőlük, hanem az, hogy a kezdeti 1-2 szezonnyi idő alatt megfelelően teljesítsenek. Utána úgyis le kell cserélni őket. Az optimálisnak tartott edzésarányokról a fórumokon, különösen a válogatott fórumán lehet tájékozódni, de a legtöbb tapasztalt menedzser is szívesen segít benne.

 

A másik fő összetevő az összhang. Hogy minél hamarabb elérjék a játékosok a maximális összhangot, minden mérkőzésen - a barátságosokon is - az alapcsapat játsszon. Ha elérték, lehet őket kizárólag a bajnokikon szerepeltetni, barátságos meccseken pedig a cseréket.

 

Végére maradt az erőnlét, ami egy igen fontos eleme a játéknak. Az lenne a jó, ha minél kisebb mértékben fogyna, de ez nem mehet az eredményesség rovására. Ami biztos, barátságos meccseken csak nagyon alacsony fontossággal lépjen a csapat pályára. A bajnoki találkozókon nem ennyire egyszerű a helyzet. Mindig az adott bajnokság a meghatározó, mindig az adott ellenfél. Én azt vallom, hogy nem vezet eredményre az, ha a bajnokság elejét alacsony fontossággal játsszuk, miközben az ellenfelek nagyon magassal nyomják. Minden elvesztett pont számít a bajnokság végeredményénél, minden elvesztett ÖCSÉ számít a szponzori ajánlatoknál. Tehát minden mérkőzés előtt mérlegelni kell, hogy az ellenfél milyen erős, milyen várható taktikával lép pályára, és nekünk milyen fontosság lesz feltehetően szükséges ahhoz, hogy legyőzzük őket. Ha megvan a kellő cserejátékosunk, a kezdőcsapat rotálásával csökkenthető az erőnlétvesztés mértéke. Ellentétben a jégkoronggal, itt az első fordulóban szerzett pont is ugyanannyit ér, mint az utolsóban szerzett, hiszen nincs rájátszás. Hiába van sokkal jobb erőnlétünk a szezon végén, mint az ellenfeleinknek, ha csak kevesebb pontot sikerült begyűjtenünk.

 

A bajnokság végeredménye a szponzori ajánlatok miatt igazán fontos. Már egy-egy helyezésnyi különbség is jelentős differenciát eredményezhet az ajánlatok között. A jó helyezés, a jó eredmények következménye, melyek által tudjuk növelni az ÖCSÉ-t, ami pedig az ajánlatok mértékének másik fő meghatározója. A harmadik meghatározó elemről, a HR központról, már szót ejtettünk korábban. A magasabb osztályba történő feljutásról is érdemes szót ejteni. Igazából célszerű lenne még 1-2 szezont az adott osztályban tölteni, és ott a dobogó környékén végezni. De ha valaki az V. osztályban kezd, az úgyis nagy valószínűséggel számíthat rá, hogy a szezonvégi ligaösszevonás miatt egy lépcsővel feljebb lép. Ilyen esetben, vagy ha a bajnokság során vívta ki valaki a feljutást, ismét el kell végezni a liga elemzését a szezon legelején, és ha szükséges, új, jobb játékosokat beépíteni a csapatba. A feljutási bónusz miatt lesz rá egy kisebb keret, amiből finanszírozható ez.

 

Az egyik legfontosabbat még nem említettem. Tanulmányozni kell az útmutatót. Sokszor és sokat. A kezdeti időszakban ennek napi olvasmánnyá kellene válnia. Persze nem az egész, hanem mindig azok a részek, melyek éppen aktuálisak, vagy kérdésesek. Nem reménykedhet tartós sikerekben az, aki nincs teljesen tisztában az ott leírtakkal. Ezen kívül nagyon ajánlott a PPM magazinban megjelenő cikkeket elolvasni, rengeteg hasznos információt, tapasztalatot lehet onnan szerezni. A fórumokat is érdemes átbúvárkodni, szép kincsek lapulnak ott is.

 

Ez nagyjából az első 1-1,5 szezon terve. Ha valaki ezt így átvészeli, addigra már teljesen tisztában lesz azzal, hogyan is tovább... :)

 

Raki80 II. liga 1. csoport

Kezdőként mint minden hasonló játékban a legfontosabb hogy ne szórd el feleslegesen a pénzed. Pl. ne igazolj!!!
Az első lépést nevezzük az első szezonnal. Emlékeim szerint heti 1 milla ekkor csak a szponzorpénz ezt kell nagyon okosan beosztani. Erre a leghatékonyabb módszer a legfontosabb létesítmények felhúzása. Első szezonban edző, reg és HR a legfontosabb mellette ha belefér akkor az akadémia. A HR-nél célszerű nem csak az első szezonban figyelni arra hogy a létesítmény fel is épüljön mire az adott szezonban az ajánlatokat kapod, ha nem így lenne akkor költs inkább másra, és told el az építést Második-harmadik szezon: ekkor már jobb pénzt kapsz valahol heti 2-3 milla körül a 2. és talán 3-5 körül a 3.-ban. Ez persze függ a szerepléstől is. Ekkor szerintem a legfontosabb hogy fejleszd a stadiont. Nagy állóhely véleményem szerint ami legjobban megéri. Ha ez megvan (nem kell feltétlen 1 szezon alatt elnyúlhat a 3.-ba is) akkor haza meccsenként 1,8- 1,9 a bevétel ami már jelentősen növeli a kasszát. A stadion mellett célszerű tovább húzni a már az első szezonban említett létesítményeket, és immár a többi kevésbé fontos létesítmény is kaphat néhány szintet. A későbbiekben is fontos a létesítmények folyamatos fejlesztése és eljött az idő az igazolásokra is, erre jó súgás lehet ha megnézed a legsikeresebb csapatokat akár itthon akár külföldön. Ezután én valószínűleg nem kiemelkedő de már igencsak használható 15-16 éveseket vennék és belőlük építenék csapatot. Ők 1-2 szezon alatt összeérnek és ekkortól hatékonyan el lehet indulni felfelé. Ekkora ráadásul már megvan a kellő tapasztalat is hogy kiket érdemes igazolni és kiket nem... Már részben volt róla szó de külön is megér egy misét az igazolások kérdése: Én az elején meg sem próbálnék igazolni. Megfigyelném a saját legjobbjaimat és ha van akit nélkülözni tudok és ér is valamit minél hamarabb piacra tenném növelve a kezdetek sovány bevételét.
Ami miatt nem igazolnék: 1-1 igazán jó játékosra esély sincs az anyagiak miatt, ésmég ha sikerül is 1-2-t igazolni akkor is az alacsony létesítmények miatt lassan fejlődnek így ha valaha piacra kerülnek ismét akkor értékük valószínűleg jóval kevesebb lesz mint amibe
kerültek...ráadásul 1-2 jobb játékossal nem lehet megváltani a világot. Akik eddig kimaradtak azok az alkalmazottak: túl nagy figyelmet, pláne pénzt nem áldoznék rájuk az elején két okból sem. Az egyik hogy a jó alkalmazott pénzbe kerül, a másik hogy
a meglévő létesítményeket bónuszolják ami az alacsony szintek miatt nem túl sok. Húzni kel őket és belőlük 1-2 szezon alatt fel lehet tölteni a szükséges helyeket minimum közepes alkalmazottakkal.(edző, reg). Ha már itt tartunk vannak alkalmazottak akik csak bizonyos időszakokban érdekesek (pl a jó Hr-es csak a szezon ajánlatoknál, stb) erre ott a súgó aki figyelmesen elolvassa a nagyját hamar kitalálja a finomságokra meg oldalakat el lehetne regélni.
Egy dolog maradt ez pedig a meccselés: tapasztalataim szerint a fociban kevésbé kell óvni a kondit mint hokiban de azért itt is érdemes nem hazavágni a csapatot a szezon elején.  Normál fontosság ha pár góllal vezezünk a szünetben akkor pedig visszavenni a 2. félidőre. Legjobb általános érvényű felállás szerintem nincs. Kerülni kell az extrém felállásokat, de hogy 343, 352 esetleg 442 a leghatékonyabb azt csapata illetve a csapat játékosai válogatják. Mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia...amit észrevettem hogy ha egy taktika működik is egy darabig, egy idő után hirtelen jönnek a rosszabb eredmények és ekkor megint lehet keresgélni mi lesz a hatékony felállás...

 

 

Tomo75 I. liga 1. csoport

Josh34 és én tettük fel a kérdést a menedzsertársainknak, így minden válasz hozzánk futott be. Alaposan elolvasva a válaszokat már nem szeretnék hosszasan leírni ugyanolyan mondatokat, amit a többiek. Röviden az én véleményem, ha ma kezdeném a focit.

 

A kapott csapatom, így 6. szezon elteltével, már nem ér semmit, 1-2 játékos kivételével, így megfigyelés után a selejtes játékosokat kirúgnám. Ha tényleg van 1-2 jó játékos, akikért kaphatok legalább több százezret, akkor őket eladnám. 11 napig nem piacozhatok, addig megismerkednék a játékkal, játékosaimmal, elolvasnám többször a súgót. Olvasnám a fórumokat, megkérdezném menedzsertársaimat fontosabb döntéseim előtt. A mindenki által kiemelt 4 létesítményt építeném, az Edzőpályát és a Gazdasági és HR osztályt elsősorban a többi előtt 1-2 szinttel. Ha már piacozhatok, olcsón vennék tapasztalt, idősebb játékosokat. Sokszor már 10-20 ezerért is kaphatok ilyeneket. Én annyit vennék, hogy legyen két csapatra való játékosom. Miért is? Minden meccsen magas vagy nagyon magas fontosságon játszanék, így 11 ember elfáradna a szezon felére. Cél a minél több ÖÉ gyűjtés. Ezt kb. 2-3 szezonig csinálnám, amíg az edzőpályám nem lesz legalább 11-12. szintű. Ekkor kezdenék szép lassan
igazolni tehetséges ifiket, illetve bíznék Ivánban, hogy a közben 7-9. szintre fejlesztett Sportakadémiámról kapok használható ifit. Ezekkel a fiatalokkal 1-2 szezon alatt kicserélném a régi csapatomat, és bajnokikon őket
szerepeltetném ezután. Az öregek közül jópárat meghagynék, hogy a magyar kupában minél tovább jussak, és onnan is ÖÉ és pénz áramoljon a csapathoz. Bővebben nem fejteném ki gondolataimat, sok menedzsertársam ezt nagyon alaposan megtette.

 

Jó játékot a kezdő menedzsereknek is!

 





Artikel rating: Zwak - Normaal - Uitstekend     Unieke bezoekers: 404

Delen op Facebook   Delen op Twitter   Delen op MySpace