Where negulētās naktis happens!
Šoreiz atvērsim priekškaru vēl uz vienu sporta veidu, kurš gan ir PPM spēles vides projektā, taču visticamāk, ka lai gan par popularitāti šim sporta veidam jāsūdzas nebūtu, tomēr tā ieviešanas rindas numuriņš varētu būt vēl zemāk par pirms brītiņa apskatīto F-1. Un tas būtu neviens cits kā basketbols, Eiropas pirmo Čempionu valstī Latvijā kādreizējais neapšaubāmais sports ar numuru – 1! Taču laiki mainās un godība zūd, taču par laimi mums aiz okeāna ir tāda sapņu zeme kā NBA, un, kad pie mums iestājas nakts, tad šajā aizokeāna valstībā uz basketbola laukuma dodas oranžās bumbas meistari un rāda brīnumu lietas.
---
Ar katru dienu tuvāk nāk tas brīdis, kad pasaules oranžās bumbas Mekā - NBA, sāksies play-off spēles, kuru laikā tad varēsim skatīt pašas nopietnākās cīņas šīs basketbola sezonas laikā. Šobrīd līdz regulārās sezonas beigām ir atlicis tikai nedaudz mazāk par trijām nedēļām, kuru laikā tad arī tiks noskaidrotas tās 16 laimīgās komandas, kurām būs iespēja pacīnīties par Larry O'Brien vārdā nosaukto galveno NBA balvu.
Šajā sezonā lielākās pārbūves savos apartamentos ir veikušas NBA Austrumu konferences vienības, un pamanījušās veikt dažus visai efektīvus darījumus, lai pastiprinātu komandu sastāvus, tāpēc šoreiz savu uzmanību pievērsīsim vairāk tieši austrumkrastam. Uz doto mirkli (30.03) Austrumos līderpozīcijas notur Chicago Bulls komanda ar bilanci – 53W-20L, kurai pēc ilgāka sausuma perioda šosezon ir visas cerības atkal piedzīvot kādreizējos lidojošā Džordana ēras slavas mirkļus, kad tālajos ‘90 tika izcīnīti 6 (!) NBA tituli vienas desmitgades laikā. Lauvas tiesa par šiem panākumiem pienākas tādiem Buļļu tā laika spēlētājiem, kā Maikls Džordans, Skotijs Pipens un Deniss Rodmens, kuru fantāzijas basketbola laukumā diriģēja ne mazāk leģendārs cilvēks NBA pasaulē, proti ar gredzeniem bagātākais šīs līgas treneris - Fils Džeksons, kurš savas trenera karjeras laikā ir ticis pie 11 (!) šādiem rotājumiem, tā teikt pa vienam uz abu roku pirkstiem un atliek vēl ko uzvilkt arī uz kājas mazā pirkstiņa. Taču šobrīd Buļļu vilcējspēks jau ir pavisam cits trijgalvainais pūķis - Luols Dengs, Karloss Būzers un Deriks Rouzs, pēdējais ir arī viens no galvenajiem pretendentiem uz regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja balvu. Bet kā zināms NBA neviens nevar justies drošs par savām šābrīža līderpozīcijām, tā arī šobrīd Buļiem uz papēžiem min gan Boston Celtics (51W-22W), gan arī Miami Heat (51W-23L) komandas. Ar vēl lielāku slavenības oreolu apvīti, par iepriekš apskatītajiem Buļļiem, ir arī Ķelti, kuri kā jau ierasts pēdējās sezonās ir viena no stabilākajām un vadošajām komandām Austrumos, tāpēc nebūtu jābrīnās, ka šī tradīcija netiek lauzta arī šosezon. Tieši Bostonas komanda šosezon bija iesaistīta vienā no negaidītākajām spēlētāju apmaiņām, proti - Kendriks Pērkins kopā ar mazo kriptonītu - Neitu Robinsonu, tika aizmainīts uz Oklahomu, bet pretī tika iegūti - Džefs Grīns un Nenads Krstičs. Visticamāk, ka šo apmaiņu Ķelti veica ar tādu zemtekstu, lai savā īpašumā beidzot iegūtu kādu daudzmaz produktīvu rezervistu Polam Pīrsam, kad pēdējam tiek dota iespēja atpūsties uz rezervistu soliņa, taču šīs apmaiņas rezultātā liels zaudējums ir komandas spēlei zem groza, jo tieši aizmainītais Kendriks Pērkins līdz šim bija viens no galvenajiem aizsardzības balstiem Ķeltu cīnītāju rindās šajā pozīcijā.
Savukārt Miami Heat pirms šīs sezonas ieguva daudz jaunu atbalstītāju, kā arī tādās reizēs pieklājas arī ienaidnieku jeb antifanu, kuri saradās šai komandai pēc Lebrona Džeimsa un Krisa Boša pievienošanās Dveinam Veidam, kura rezultātā līgā izveidojās jauns Big 3 (!). Lai gan sezonas sākumā saspēle starp šīm trīs lielajām NBA zvaigznēm nebija īpaši sekmīga (sezona tika iesākta ar necilu bilanci 9W-8L), tad jau sezonas vidū pēc piedzīvotās piecu spēļu zaudējumu sērijas, komandas treneris atzina, ka spēlētāji pēc kārtējā zaudējuma ģērbtuvēs ļāvušies saviem emociju uzplūdiem un sirsnīgi izraudājušies, kas tiem nenoliedzami nāca par labu un jau nākamajā spēlē tika uzvarēti Lakers.
Nosacītā stabilajā ceturtajā vietā šobrīd atrodas Orlando Magic (47W-27L) ar visai minimālām iespējām pakāpties vai noslīdēt par kādu vietu Austrumos. Šeit joprojām galvenā komandas seja ir Supermens - Dvaits Hovards, lai gan ieroču pienesēji uz laukuma sezonas gaitā ir mainījušies visai nopietni. Komandu ir pametis viens no līgas visu laiku labākajiem danku meistariem - Vins Kārters, kā arī Supermena aizvietotājs Martins Gortats un par Air France sauktais Maikls Pietrus, visi viņi ir devušies pazudušās saules meklējumos uz Fīniksu, bet Rašārds Luiss devās uz ASV galvaspilsētu palīgā Wizards. Turpretim komandā atgriezās labākais turku oranžās bumbas burvis - Hedo Turkoglu, kā arī Džeisons Ričardsons un aģents 0 - Gilberta Arenasa personā. Šīs maiņas noteikti tika veiktas ar domu par 2009. gada sezonas atkārtojumu, kad Magic izdevās aizkļūt līdz pat NBA play-off finālam, kurā gan nācās piekāpties Lakers ar Kobi Braientu priekšgalā. Vai visas šīs darbības ar spēlētāju vērienīgajām maiņām būs atmaksājušās, to gan mums parādīs tikai gaidāmās play-off cīņas.
Tik pat droši kā Magic, savā vietā var justies arī Atlanta Hawks (42W-32L), kuri var mierīgi jau gatavoties izslēgšanas spēlēm un laikam jau viņu pretinieki būs vien tā pati Orlando vienība. Vanagus salīdzinot ar iepriekšējo sezonu ir skārušos visai minimālas sastāva izmaiņas. Nomainīts tikvien kā komandas sākumsastāva saspēles vadītājs un Maika Bibija vietā šos pienākumus turpmāk veiks Kērks Hainrihs. Tā kā komanda nav veikusi būtiskus pārbūves darbus savā sastāvā, tad spēlētāji noteikti ir ļoti labi viens otru iepazinuši un spēj saprasties uz laukuma no pusvārda, tāpēc vēl jo interesantāk būs pavērot šo komandu play-off spēļu stadijā, neskatoties uz tādiem šīs komandas mīnusiem, kā augstas klases saspēles vadītāja trūkums un īsais rezervistu soliņš, kuri izšķirīgajās spēlēs var nospēlēt ļoti nozīmīgu lomu.
Nākamā mūsu apskatāmā komanda noteikti ir jau izpelnījusies balvu par šīssezonas lielāko pārsteigumu, un tie būtu Philadelphia 76ers (38W-36L) basketbolisti, kuriem pirms sezonas tikai retais prognozēja vietu play-off zonā. Šajā komandā nav izteikta līdera, kurš spētu spēlē gūt vairāk par 25 punktiem, tomēr tieši šis trūkums šosezon šai komandai arī ir ļāvis tiks pie panākumiem, jo sastāvā ir seši stabili spēlētāji, kuri vidēji spēlē gūst 10 vai vairāk punktus. Filadelfijas panākumu galvenā atslēga šosezon ir paslēpta transition game lādītē jeb spējā ātri pārslēgties no aizsardzības uz uzbrukuma spēli, bet galvenais klupšanas akmenis, lai tiktu sarūpēts visiem vēl lielāks pārsteigums šīs komandas izpildījumā, ir neveiksmīgā spēle izbraukumos – 14W-24L, kas nenoliedzami radīs nopietnas problēmas 76ers jau izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, jo mājas spēļu priekšrocības šai komandai vairs jau neizcīnīt.
Par sezonas nozīmīgāko maiņu ir jānosauc Karmelo Entonijs pievienošanās New York Knicks (36W-38L) komandai. Šajā apjomīgajā darījumā savus klubus uzreiz kopsummā mainīja 12 (!) spēlētāji. Tomēr Knicks līdzjutēji tā arī vēl nav sagaidījuši cerētos rezultātus, jo pēc Melo pievienošanās ir izcīnītas vien 7 uzvaras 19 spēlēs. Taču domājams, ka neviena no komandām, kura atrodas vadošajā trijniekā - Čikāga, Bostona un Maiami, nebūt nevēlas labprātīgi uzrauties uz nepatikšanām jau pirmajā play-off kārtā, t.i. Knicks, jo agri vai vēlu šī komanda sāks spēlēt arī aizsardzībā un tad pavisam noteikti tā var kļūt par nopietnu barjeru arī šīm līdervienībām.
Par astoto vietu Austrumos, kura kā pēdējā nodrošina vietu play-off spēlēs visa cīņa vēl ir tikai priekšā. Un šobrīd uz pēdējo vakanci ir atlikušas trīs pretendentes - Indiana Pacers (33W-42L), Charlotte Bobcats (31W-42L) un Milwaukee Bucks (29W-44L). Varam droši apgalvot, ka šīm komandām play-off jau ir sācies, jo katra spēle ir jauzvar, pretējā gadījumā atliks tik vien kā nospēlēt regulāro čempionātu līdz galam. Astotajā vietā uz doto mirkli ir Pacers, bet šīs komandas atlikušo spēļu kalendārs nesola tai vieglu dzīvi. Jo gan Bobcats, gan Bucks visticamāk, ka spēs uzvarēs spēlēs, kurās viņiem ir jāuzvar un varbūt arī vēl sarūpēs kādu uzvaru pret kādu no top komandām. Tādā gadījumā, lai noteiktu astotās vietas īpašnieci var pat nākties rēķināt šo komandu savstarpējo spēļu galarezultātus vai pat uzvaru/ zaudējumu attiecību attiecīgajās divīzijās. Pieminēšanas vērts vēl ir arī tas fakts, ka visām trijām komandām vēl ir jāaizvada arī savstarpējās spēles, kas būs ļoti nozīmīgs faktors, lai noskaidrotu divas liekās, kurām šī sezona beigsies jau 13. aprīlī.
---
Lai gūtu patiesu skaidrību, kā tad visi manis pieminētie notikumi varētu sakārtoties Austrumu konferences tabulā regulārās sezonas noslēgumā, šodien esmu aicinājis izteikt savu viedokli arī aktīvam PPM menedžerim - spokss, kurš PPM veidotāju rīkotajā prognožu spēlē NBA 2010-11 šobrīd atrodams godpilnajā top8 un līdz šim ir spējis veikt 68,3% precīzu prognožu.
Menedžeris - spokss komentārs:
Domāju, ka nav nepieciešams tagad mani uzskatīt par ļoti lielu ekspertu šajā jomā. Vairāk gan es teiktu, ka man piestāvētu veiksminieka nosaukums, jo tomēr neveicu detalizētu komandu analīzi uz kurām izdaru likmes. Vienkārši zinu, kas kad spēlēs, kādas zvaigznes komandā un tad jau var daudzmaz paredzēt, kura no komandām būs spēcīgāka, lai gan jāņem vērā arī spēlētāju traumas. Taču ir spēles, kuru iznākumu esmu vienkārši uzminējis, kā teikt veiksme stāvēja blakus.
Tātad, spokss prognoze kā varētu izskatīsies Austrumu konferences tabula 14. aprīļa rītā:
1.- Boston Celtics; 2.- Miami Heat; 3.- Chicago Bulls; 4.- Orlando Magic; 5.- Atlanta Hawks; 6.- Philadephia 76ers; 7.- New York Knicks; 8.- Charlotte Bobcats.
Menedžera spokss prognoze kā varētu noslēgties jau Play-off spēļu pirmā kārta:
Boston Celtics (100%) – Charlotte Bobcats (0%)
Miami Heat (85%) – New York Knicks (15%)
Chicago Bulls (85%) - Philadephia 76ers (15%)
Orlando Magic (50%) – Atlanta Hawks (50%)
Novēlam spokss veiksmi vēl atlikušajās spēļu pāru uzvarētāju prognozēs, kā arī neaizmigt nākamajā dienā pēc pavadītas bezmiega nakts, vērojot savu favorītu spēles aiz okeāna, kur kā vēsta NBA moto - Where amazing happens!
Megosztás a Facebook-ra Megosztás a Twitter-re Megosztás a MySpace-re