Idő:

Csapataid:
Kommunikáció
Public account
  PRO Zóna
1330 kredit
Kredit vásárlás
Nyilvános oldalon tartózkodsz. Ha játszani szeretnél vagy bekapcsolódnál a beszélgetésbe, akkor be kell jelentkezned. Az új felhasználóknak regisztráció szükséges.

  PowerPlay Magazin

Házenkářská Liga mistrů


Házenkářská Liga mistrů

 

Za týden se v Lisabonu odehraje finále fotbalové Ligy mistrů. Jak všichni jistě víte, půjde o souboj dvou týmu z Madridu Atletica a Realu. Do poslední fáze se však dostala i házenkářská Liga mistrů. Kdo se porve o trofej, kde se bude hrát? Nevíte, tak čtěte dál.

Do letošní Ligy mistrů přímo postoupilo 17 týmu. O zbývajících 7 míst na konci srpna bojovalo dalších 20 týmu. Podobně jako ve fotbale byly týmy rozděleny do mistrovské a nemistrovské části. Nemistrovské části se účastnilo 6 celků. Tady byl herní systém jednoduchý. Byly vylosovány 3 dvojice. Vítěz každé z nich postoupil do Ligy mistrů, poražený byl přeřazen do EHF cupu. První dvojzápas byl čistě německý souboj. Obhájce titulu z Hamburku měl namále. V prvním zápase remizoval v Berlíně s místními liškami a doma je pak jen o gól porazil, takže mu ještě zůstala šance na obhajobu trofeje. Postoupili také Wisla Plock a Metalurg Skopje.  V mistrovské části bylo tedy 14 mužstev, pro která zbyla 4 postupová místa. Dva mančafty konkrétně HK Drott a Handball Esch si to rozdaly přímo proti sobě a zde se radovali Švédové. Zbylých 12 týmů si zahrálo 3 miniturnaje a 3 vítězové doplnili počet účastníků ve skupinách na 24. Jeden z těchto tří miniturnajů se hrál i v Prešově, kde domácí sice postoupili do finále, ale tam podlehli Minsku a do základní skupiny Ligy mistrů nepostoupili. Naopak poslední dvě volná místa získaly týmy z Porta a z ukrajinského Záporoží.

V základních skupinách mělo nejvíce zástupců Německo konkrétně čtyři, dále po dvou zástupcích měli Francouzi, Španělé, Dánové, Poláci, Makedonci a Slovinci a jeden tým Maďarsko, Chorvatsko, Rusko, Švédsko, Bělorusko, Portugalsko, Ukrajina a Švýcarsko. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po šesti a čtyři nejlepší z každé skupiny postoupili dál. Ve skupině A si postup v pohodě hlídali Veszprém a Rhein-Neckar Lowen, kolo před koncem si třetí místo zajistilo Celje. V posledním kole musel Motor Záporoží porazit vedoucí Veszprém, aby postoupil do osmifinále, což se mu povedlo a v soutěži skončili Záhřeb a také beznadějně poslední Petrohrad.  B skupinu vyhrál Kiel s českou hvězdou Filipem Jíchou, za ním skončil Kolding a na postupových místech se umístily i dva polské týmy Plock a Kielce. První příčku v C obsadila Barcelona. Za ní skončil PSG a dva týmy ze Skopje Metalurg a Vardar. Nejvyrovnanější skupina byla ta poslední. Sice německá dvojice Hamburk a Flensburg utekla svým pronásledovatelům, ale další tři celky měli po osmi bodech. Nakonec z této trojice postoupili Gorenje a Aalborg. Naopak smutek byl ve Španělsku.

A     C  
Tým Body   Tým Body
 MKB Veszprém 17    Barcelona 17
 Rhein-Neckar Löwen 16    Paris Saint-Germain 13
 Celje 9    Metalurg 12
 Motor Zaporozhye 9    Vardar 10
 Zagreb 8    Dinamo-Minsk 7
 St. Petersburg 1    Wacker Thun 1
 



B     D  
Tým Body   Tým Body
 THW Kiel 17    HSV Hamburg 18
 KIF Kolding 14    Flensburg 17
 Vive Targi Kielce 13    Gorenje 8
 Wisła Płock 8    Aalborg 8
 Porto 5    La Rioja 8
 Dunkerque 3    HK Drott 1

Osmifinále hráli proti sobě první týmy ze skupin proti čtvrtým a druhé se třetími. Roli favorita potvrdili Kiel a Barcelona a nedali svým soupeřům šanci. Další vítěz skupiny Veszprém prohrál první zápas v polském Plocku. Domácí odvetu však zvládl a po výhře o 5 gólů šel dál. To se však nepovedlo poslednímu vítězi skupin a obhájci trofeje. Hamburk nejdřív remízoval ve Skopje a doma s Makedonci dokonce prohrál a byl tak ze hry venku.  Stejně tak postoupil i jejich městský rival Metalurg Skopje, dále šli také PSG a ve vyrovnaných soubojích dva němečtí zástupci Flensburg a Rhein-Neckar Lowen.

Osmifinále        
Tým Skóre Tým 1 zápas 2 zápas
Motor Zaporozhye  56-71  THW Kiel 28-31 28-40
Aalborg  42-60  Barcelona 22-29 20-31
Vardar  58-57  HSV Hamburg 28-28 30-29
Wisła Płock  60-64  MKB Veszprém 34-33 26-31
Gorenje  55-62  Paris Saint-Germain 30-28 25-34
Celje  53-55  Flensburg 26-25 27-30
Metalurg Skopje  53-43  KIF Kolding 23-17 30-26
Vive Targi Kielce  55-55  Rhein-Neckar Löwen 32-28 23-27

V dubnu se odehrála čtvrtfinále. Nejjednoznačnější to bylo mezi Kielem a Metalurgem. Němci venku vyhráli o 10 a doma dokonce o 12 gólů. Oba zápasy vyhrál také Veszprém, i když zápasy s PSG nebyly tak jednoznačné jako v případě Kielu. Flensburg v prvním zápase porazil Vardar doma o 2 góly, venku vedl v poločase o 5. Nakonec se musel ale strachovat o postup a postoupil jen díky více gólům na hřišti soupeře. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvořil Rhein-Neckar Lowen, kterému se podařilo doma v prvním ofenzivním zápase rozdrtit Barcelonu 38:31. Bohužel pro ně ve Španělsku o 7 gólů prohráli a vzhledem k tomu, že tam dali jen 24 gólů, tak pro ně Liga mistrů letos skončila.

Čtvrtifinále        
Tým Skóre Tým 1 zápas 2 zápas
Rhein-Neckar Löwen  62-62  Barcelona 38-31 24-31
Flensburg  49-49  Vardar 24-22 25-27
Metalurg Skopje  47-65  THW Kiel 21-31 26-34
Paris Saint-Germain  52-59  MKB Veszprém 26-28 26-31

Takže nyní už známe čtyři účastníky Final four. 31. května proti sobě se v semifinále utkají Veszprém a Kiel, druhou dvojici tvoří Barcelona a Flensburg, kterou budou pískat čeští rozhodčí Horáček a Novotný. Následující den se uskuteční finále a zápas o třetí místo. To vše se odehraje v Kolíně nad Rýnem v Lanxess aréně, kde už se dříve hrálo mistroství světa v házené či v hokeji a konalo se zde i mnoho koncertů a jiných sportovních akcí. Kapacita haly je pro házenou 19 500 diváků a jsem zvědav, jestli se podaří překonat letošní rekord v návštěvnosti, který zatím drží Minsk, kde se na Barcelonu přišlo podívat 15 320 diváků.

Semifinále  
Barcelona Flensburg
Kiel Veszprém

Hlasuj!

Miniaplikace





Cikk értékelés: Gyenge - Normál - Kiváló     Ennyien olvasták: 206

Megosztás a Facebook-ra   Megosztás a Twitter-re   Megosztás a MySpace-re