Zhodnotenie osemfinálových skupín MS
Ahoj priatelia, Majstrovstvá sveta v hokeji na PPM sú tesne pred svojim vyvrcholením. Už dnes sa začnú prvé zápasy play-off a o 3 dni už budeme poznať meno toho, kto vyhral zlatú medailu. Než však zápasy začnú, najprv si zhodnotíme osemfinálovú fázu.
1. skupina
V 1. skupine osemfinálovej fázy sa proti sebe postavili reprezentácie postúpujúcich tímov zo základných skupín 1 a 4. Menovite Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Švédsko, Švajčiarsko a Srbsko, čiže pomerne kvalitne zastúpená skupina, kde sa nachádza vskutku dosť ašpirantov na medailové pozície.
4. deň - utorok
Švajčiarsko - Česká republika
Prvá tretina bola pomerne vyrovnaná. Švajčiarsko dokázalo ale svoje šance využiť. Prvú šancu skórovať malo Švajčiarsko po hre vysokou hokejkou hráča Emil Műller. Presilovku nevyužili. Ako prví sa ujali vedenia Česi. Na konci 7. minúty otvoril skóre Tomáš Patočka. V polovici 9. minúty sa naskytla príležitosť Regisovi Erzerovi a ten ju využil, 1:1. O 33 sekúnd upravil stav na 2:1 Fabio Stegmann. Hra sa upokojila, až ku koncu tretiny sa Švajčiari snažili svoj náskok ešte zvýšiť. To sa im podarilo, keď v poslednej minúte našiel Mathias Elste skulinku medzi brankárovými betónmi a Češi tak so zvesenými hlavami mierili do šatne. Po 1. tretine bol stav 3:1.
Druhá tretina priniesla 3 góly. O 2 sa postarali Švajčiari, jeden dali Češi. Prvý gól v 2. tretine padol na konci 25. minúty a postaral sa oň Sebastian Boler. Češi sa snažili ako mohli, no nie a nie znížiť náskok Švajčiarov. Nakoniec sa im to ale podarilo počas 34. minúty. Vladan Truhlář znížil na 4:2. O necelých 5 minút zvýšil na 5:2 Rolf Würzer a Češi sa cítili byť už stratení.
Do tretej tretiny vleteli Češi ako víchor a hneď 38 sekúnd od začiatku tretiny znížili na 5:3, konkrétne sa presne do čierneho trafil František Spáčil. O posledný gól zápasu sa postaral Andreas Tiegermann a už len upravil stav na 6:3. Obhajcovia titulu si mali v šatni čo vysvetľovať.
Slovensko - Maďarsko
V prvej tretine malo mierne navrch Maďarsko. Úvodný gól zápasu však strelilo Slovensko. V 10. minúte sa nechal vylúčiť Balázs Lányi za úder lakťom a Víťazoslav Smutný dokázal z dorážky skórovať, 1:0. O necelých 5 minút delovkou vyrovnal na 1:1 Tibor Szeles. Po prvej tretine si každý myslel, že to bude vyrovnaný zápas, ďalšie úseky hry to každému vyvrátili.
Druhá tretina sa začala. V 36. minúte Ivan Šenk hákoval protihráča a musel si ísť oddýchnuť na trestnú lavicu. Gólu síce zabránil, ale Maďarsku ponúkol ďalšiu šancu. Tú využil Norbert Szabó, keď sa dokázal pred bránkou dobre zorientovať a pretlačiť puk do brány, 1:2. Na 1:3 upravil ešte tesne pred koncom 2. tretiny Balázs Lányi a slovenskí hráči mohli v šatni čakať tvrdé slová od svojho trénera.
Tých tvrdých slov sa asi dočkali, pretože 3. tretina bola podstatne vyrovnanejšia ako 2. Puk lietal z jednej strany na druhú, šance mali oba reprezentačné tímy. Presadilo sa ale Slovensko. Radovan Uličný dokázal poslať puk do brány maďarského brankára a znížil tak na 2:3. Slovenský tréner chcel zabojovať, preto odvoláva brankára Ivan Hrabovský. Jeromos Donát už len do prázdnej brány zakončil protiútok a upravil na konečných 2:4.
Švédsko - Srbsko
V prvej tretine malo Švédsko 3 presilovky, no ani jednu nevyužilo. Najprv si šiel na trestnú lavicu sadnúť v 2. minúte Nebojša Milutinović, v 3. minúte Svetislav Todorović a v 13. minúte Ratibor Dobrosavljević. Počas celej tretiny bolo na oboch stranách pár šancí, no nikto ich nedokázal využiť. Po prvej tretine bol stav 0:0.
Počas druhej tretiny si presilovku zahralo už aj Srbsko, najprv si šiel v 24. minúte odpykať trest Dennis Hedberg a v 25. minúte Ali Dahlgren. Tak ako Švédsko, ani Srbsko nedokázalo početnú výhodu využiť. V 2. minúte bola vážnejšia šanca na skórovanie počas presilovky Švédska, keď si šiel za krošček oddýchnuť Žika Bulatović. Ani túto šancu nevyužili a stav po 2. tretine bol 0:0.
Tretia tretina priniesla dlho očakávane góly. Najprv sa po zmätku v strednom pásme dokázal zorientovať Mattias Strid a cez Benjamin Blomgren sa dostal puk až k David Blomgren, ktorý strelil úvodný gól zápasu. O dve minúty nato urobil Benjamin Blomgren chybu v rozohrávke a Aleksandar Stojanović to využil v prospech Srbov, 1:1. Na konci 54. minúte sa po chybe obrany Srbska presadil Marcel Aronsson, 2:1. Tréner Srbov už neveril v predĺženie, preto nechal brankára na mieste. Po rýchlom útoku však strelil gól Dragiša Stakić a diváci sa tešili na predĺženie.
Predĺženie netrvalo dlho. Tečovaná strela Spasoje Pavlović skončila v bráne. Po opakovanom zázname bolo vidieť, že puk tečoval Prvoslav Pejić a rozhodol tak o výhre Srbska 2:3.
(Zápasy tohto dňa spísal roman1327)
5. deň - streda
Slovensko - Srbsko
Vo svojom piatom zápase sa domáce Slovensko postavilo zoči-voči Srbom ma štadióne Tatranská galéria.
Zápas začal presne o 20.00 a od začiatku bolo vidieť, kto je pánom na ľade. Slováci jednoznačne v tejto tretine prekorčuľovali Srbov vo všetkých oblastiach. Prejavilo sa to aj na skóre. V šiestej minúte, keď na trestnej lavici oddychoval Spasoje Pavlović sa zatriasla sieť na srbskej bráne zásluhou Ernesta Baštrnáka. O ďalšie dve minúty sa svojim presným zásahom pridal Vavrinec Kilian a zvýšil na 2-0 pre domáci celok. Potom sa už obrana Srbska trocha skonsolidovala a ďalším vážnejším ohrozeniam v tejto tretine už dokázala zabrániť.
V druhej časti hry dal vietor do plachiet srbskému tímu Bulatovićov "gól zo šatne," ktorým znížil na rozdiel jediného gólu. Táto tretina vyzerala podstatne vyrovnanejšie než predošlá. Srbi začali ukazovať, že sa Slovenska neboja a snažili sa vyrovnať. Ich snahu však zhatil Ratibor Dobrosavljević, ktorý svojim vylúčením spôsobil zapísanie druhého slovenského presilovkového gólu. Jeho autorom bol Marek Mikloško. Srbi doplácali na nedisciplinovanosť, zatiaľ čo slovenskí hráči doteraz ešte trestnú lavicu nezohriali ani raz. No v druhej polovici zápasu prišlo aj na nich.
V prvej štvrtine tretej tretiny sa podarilo Srbom už druhýkrát sa priblížiť na rozdiel jediného gólu. Tentoraz zásluhou Despota Petrovića a aj srbskí hráči sa konečne mohli tešiť z využitej presilovky. Zápas naberal na tempe. Srbi chceli získať body proti silnému Slovensku, zatiaľ čo naši hráči by mali veľmi sťaženú situáciu, pokiaľ by si dovolili aj teraz zaváhať. Avšak prehľad Štefana Cíbika pred bránkoviskom rozhodol, že po 60 minútach bude na informačnej tabuli svietiť 4-2 v prospech nášho národného tímu.
Maďarsko - Švajčiarsko
Maďari nastúpili na zápas proti Švajčiarom so sebavedomou vidinou výhry a zisku 3 bodov. Diváci na Štadióne Petra Šťastného dúfali v dobrý hokej.
A hokej to bol vskutku atraktívny. Rýchle akcie na oboch stranách sa striedali a góly padali. Trvalo presne 139 sekúnd a Rolf Würzer bol prvý, kto sa zapísal do gólových štatistík v tomto zápase. Jeho radosť však príliš dlho nevydržala. Márk Soós o necelú pol minútu vyrovnal po krásnej akcii. Švajčiari mali v následujúcich minútach možnosť dostať sa do vedenia, keď na trestnej lavici sedeli Sándor Jónás a neskôr Lázár Juhász. Maďari sa však ubrániť dokázali. Až 3 minúty pred koncom tretiny našiel Sebastian Boler medzeru v obrane Maďarska, ktorú využil a dostal svoj tím po druhýkrát do vedenia. Ešte 40 sekúnd pred sirénou oznamujúcou koniec tretiny pridal svoj druhý gól v zápase Rolf Würzer a reprezentanti Švajčiarska mohli ísť pokojne do šatne.
Maďari sa z gólu do šatne zrejme príliš nevspamätali. Boli to oni, kto v tejto časti hry ťahali za kratší koniec. Nepomohli ani prestriedanie v ich bráne, kde nastúpil Endre Horváth. Možno to bolo striedanie brankára, možno prílišná nedisciplinovanosť maďarských hráčov, ale Švajčiari začali využívať každú jednu presilovku. Roger Länzlinger, Regis Erzer a Martin Delclaux potrestali Maďarov za fauly a dostali svoj tím do vedenia 6-1. Jeden gól ešte pridal aj Jean Bourbeau a reprezentanti maďarského tímu mali čo svojmu trénerovi vysvetľovať.
Tretia tretina vyzerala už diametralne inak než prvé dve. Švajčiari sa už príliš k hre nedostávali, teraz vládli na ľade Maďari. Svedčí o tom aj pomer striel, ktorý bol na konci tretiny 14:4 v prospech našich južných susedov. Napriek tomu to boli švajčiarskí reprezentanti, čo pridali ďalší gól do svojej dnešnej zbierky. Tentoraz sa blysol svojou hrou Mathias Elste. Maďarsko sa však nevzdávalo. Náskok Švajčiarov sa však už dostihnúť nedal, nezmenili to ani góly Sándora Jónása a Attilu Baráta. Výsledné skóre 8-3 pre Švajčiarsko.
Česká republika - Švédsko
Pomerne jasný zápas sa odohral na štadióne Aréna Šariš, kde Švédi čelili našim západným susedom.
V rekordnom čase 13 sekúnd boli diváci už svedkami vylúčenia, keď si za podrazenie šial sadnúť Fredrik Turpeinen. Amnestiu mu však udelil Dominik Nečas po necelej minúte presilovky svojho tímu, keď prekonal švédskeho brankára Haralda Lundgrena. Zápas bol od tohto momentu v jednoznačnej réžií Čechov. Tí striedali akciu za akciou a nechceli "tri korunky" pustiť ani k puku. V prvej tretine však viac gólov už nepadlo.
V druhej tretine hra vyzerala podobne, ale predsa stratila niečo zo svojej dynamiky v prvej časti. Akcií už bolo pomenej, no diváci sa gólu dočkali. Jan Přibyl svoj cieľ v 33. minúte neminul a zvýšil náskok svojho tímu na dvojgólový. Stav 2-0 vydržal až do konca tretiny.
Tretia tretina nepriniesla tiež nič zaujímavé. Možno okrem druhej využitej presilovky českého tímu v podaní Dominika Nečasa, ktorý uzavrel skóre na konečných 3-0.
6. deň - štvrtok
Slovensko - Česká republika
V tomto zápase padlo celkovo 8 gólov, 5postaral sa oň Ivan Šenk, slovenský hráč, ktorý poslal výber Slovenska do vedenia 1:0. O necelé dve minúty zvýšil náskok Slovenska ľavý obranca Ernest Baštrnák, ktorý nechytateľným blafákom prekonal bezmocného českého brankára Lukáša Řezáča. 2:0. Viac gólov už v prvej tretine nepadlo. Gólový účet druhej tretiny otvoril v 25. minúte, český pravý bek, Robert Slavík, ktorý upravil stav stretnutia na 1:2 z pohľadu Českej republiky. O 8 sekúnd už bolo vyrovnané, o vyrovnanie sa postaral František Švec, ktorý strelou pomedzi betóny brankára Ivan Hrabovský, vyrovnal stav stretnutia na 2:2. To sa ale nepáčilo slovenskému hráčovi, konkrétne Víťazoslavovi Smutnému, ktorý využil presilovú hru vlastného tímu a poslal reprezentáciu Slovenska do vedenia 3:2. Nič zaujímavé sa už v druhej tretine nestalo. Tretiu tretinu gólovo otvoril v 43. minúte český center Václav Tomeš, ktorý strelou spomedzi kruhov vyrovnal stav stretnutia na 3:3. Potom prišla 54. minúta a slovenský obranca Ernest Baštrnák, strelou k ľavej tyči českej bránky poslal svoj tím do vedenia 4:3. Český tím sa pokúšal o vyrovnanie dokonca aj hrou bez brankára, ale tá im vôbec nevyšla, keďže Vavrinec Kilian v 59. minúte do prázdnej bránky spečatil stav stretnutia na konečných 5:3. Koniec zápasu.
Slovenský tím prestrieľal svojho súpera v pomere 29 ku 26. Český tréner sa rozhodol štýl hry protiútoky a Vysokú dôležitosť, slovenský tréner sa rozhodol pre štýl hry Kúskovanie hry a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal slovenský ľavý obranca 1. formácie Ernest Baštrnák, ktorý v zápase strelil dva góly. Druhou hviezdou zápasu sa stal český pravý krídelník 2. formácie Robert Slavík, ktorý si v zápase pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Treťou hviezdou zápasu sa stal český pravý obranca 2. formácie František Švec, ktorý si v zápase taktiež pripísal jeden gól a jednu asistenciu.
Tento zápas lepšie zvládla reprezentácia Slovenska, ktorá si týmto víťazstvom zabezpečila prvé miesto v osemfinálovej skupine, naopak česká reprezentácia skončila na piatom – nepostupovom mieste, a putuje domov. strelili domáci hráči Slovenska a 3 hráči z Česka. Poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Maďarsko - Švédsko
Zápas priniesol celkovo 8 gólov, o 5 sa postarali hráči Maďarska a o 3 hráči Švédska, tu je priebeh zápasu.
Prvý gól padol V 5. minúte zápasu, postaral sa oň švédsky hráč Martin Jakobsson, ktorý poslal svoj tím do vedenia 1:0. O vyrovnanie sa postaral v 18. minúte maďarský hráč Attila Barát, ktorý v presilovej hre svojho tímu nechytateľnou strelou upravil stav stretnutia na .1:1. V prvej tretine už viac gólov nepadlo. Druhú tretinu lepšie začala Maďarská reprezentácia, konkrétne Csaba Molnár, ľavý obranca, ktorý v 25. minúte využil presilovú hru svojho tímu a poslal svoj tím do vedenia 2:1. Nič zaujímavé sa už v druhej tretine nestalo. Tretiu tretinu lepši začali švédsky reprezentanti, konkrétne Olliver Johansson, ktorý v 42. minúte vyrovnal stav stretnutia na 2:2. V 49. minúte sa do vedenia dostali švédski reprezentanti, postaral sa o to Nathan Lundqvist, švédsky ľavý bek, ktorý strelou zápästím upravil stav stretnutia na 3:2pre Švédsko. Na 3:3 vyrovnal v presilovej hre maďarský reprezentant Róbert Nagy, ktorý strelou od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O 8 sekúnd už Maďarská reprezentácie viedla 4:3, keď János Tóth, strelou pod hornú tyč prekonal bezmocného švédskeho brankára Haralda Lundgrena. Posledný gól stretnutia strelil maďarský ľavý obranca Zoltán Berkovics, ktorý uzavrel stav stretnutia na konečných 5:3 pre Maďarsko.
Strelecký pomer v tomto zápase skončil remízou, keď obidva tímy vystrelili na súperovu bránku 24 krát. Maďarský tréner sa rozhodol pre štýl hry Protiútoky a Vysokú dôležitosť, švédsky tréner sa rozhodol pre štýl hry Aktívne napádanie a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal maďarský center 3. formácie Alfréd Elek, ktorý si v zápase prepísal tri asistencie. Druhou hviezdou zápasu sa stal maďarský ľavý bek 3. formácie Attila Barát, ktorý si v zápase pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Treťou hviezdou zápasu sa stal taktiež maďarský reprezentant, pravý obranca 3. formácie János Tóth, ktorý si v zápase pripísal taktiež jeden gól a jednu asistenciu.
Maďarská reprezentácia si týmto víťazstvom zaistila účasť vo štvrťfinálových bojoch a poslala švédsky tím do nepostupovej zóny osemfinálovej skupiny.
Srbsko - Švajčiarsko
V poslednom zápase osemfinálovej skupiny č. 1 padlo celkovo 5 gólov, o 3 sa postarali hráči Srbska a o 2 hráči Španielska. Zápas museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, tu je priebeh zápasu.
O prvý gól sa postaral už v 2. minúte zápasu srbský hráč Djordje Andić, ktorý poslal svoj tím do vedenia 1:0. O vyrovnanie sa postaral v presilovej hre svojho tímu švajčiarsky ľavý obranca Regis Erzer, ktorý strelou spomedzi kruhov nedal brankárovi žiadnu šancu. 1:1. Viac gólov už v prvej tretine nepadlo. V druhej tretine otvoril gólový účet srbský center Miodrag Tomić, ktorý blafákom rozvlnil sieť za švajčiarskym brankárom Nicom Favrodom. 2:1 pre Srbsko. O vyrovnanie sa postaral v 38. minúte švajčiarsky center Fabio Stegmann, ktorý stanovil stav stretnutia na 2:2. Viac gólov už v druhej tretine nepadlo. Tretia tretina dostala prívlastok bez-gólová, keďže v nej nepadol žiaden gól. O výsledku zápasu nerozhodlo ani predĺženie, tak museli nasledovať samostatné nájazdy, v ktorých mali viac šťastia hráči Srbska, keď z 3 pokusov premenili 2, naopak Švajčiarov sa nepodarilo premeniť ani jeden.3:2 pre Srbsko, koniec zápasu.
Strelecký pomer v tomto zápase vyznel pre reprezentáciu Srbska, ktorá prestrieľala svojho súpera v pomere 36 ku 26. Švajčiarsky tréner sa rozhodol pre štýl hry Aktívne napádanie a Normálnu dôležitosť, srbský tréner sa rozhodol taktiež pre štýl hry Aktívne napádanie, ale zvolil Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal srbský pravý bek 3. formácie Dragiša Stakić, ktorý si v zápase pripásal dve asistencie. Druhou hviezdou zápasu sa stal srbský ľavý bek 3. formácie Djordje Andić, ktorý v zápase strelil jeden gól. Treťou hviezdou zápasu sa stala švajčiarska brankárska jednotka Nico Favrod, ktorý si v zápase pripísal 94,44% úspešnosť zákrokov.
Posledný zápas osemfinalóvej skupiny č. 1 zvládli lepši hráči Srbska, aj keď vyhrali až po samostatných zápasoch, avšak obidve reprezentácie postupujú do štvrťfinálových bojov.
(Zápasy tohto dňa spísal Filip9507)
Tabuľka skupiny
Poz | Mužstvo | GP | W | OTW | OTL | L | GF:GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovensko | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 18:13 | +5 | 9 |
2 | Švajčiarsko | 5 | 2 | 1 | 1 | 1 | 20:17 | +3 | 9 |
3 | Maďarsko | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 19:21 | -2 | 9 |
4 | Srbsko | 5 | 1 | 2 | 0 | 2 | 14:13 | +1 | 7 |
5 | Česká republika | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 13:15 | -2 | 6 |
6 | Švédsko | 5 | 1 | 0 | 2 | 2 | 10:15 | -5 | 5 |
Bodovanie hráčov
Por | Meno | Tím | GP | G | G/G | A | A/G | TP | P/G | +/- | S | S% |
1 | Mathias Elste | Švajčiarsko | 6 | 4 | 0.7 | 5 | 0.8 | 9 | 1.5 | 1 | 15 | 26.7 |
2 | Fabio Stegmann | Švajčiarsko | 6 | 2 | 0.3 | 6 | 1.0 | 8 | 1.3 | 1 | 7 | 28.6 |
3 | Dominik Nečas | Česká republika | 5 | 6 | 1.2 | 1 | 0.2 | 7 | 1.4 | -1 | 20 | 30.0 |
4 | Regis Erzer | Švajčiarsko | 6 | 3 | 0.5 | 4 | 0.7 | 7 | 1.2 | 1 | 18 | 16.7 |
5 | Dragiša Stakić | Srbsko | 6 | 3 | 0.5 | 4 | 0.7 | 7 | 1.2 | 6 | 10 | 30.0 |
2. skupina
Druhá skupina bola síce nabitá menšim počtom favoritov, zato však zo skupín 2 a 3 postúpili veľkí kandidáti na zlato Rusko a Lotyšsko. Skupinu dopĺňajú Litva, Nemecko, Slovinsko a Poľsko, s ktorými bolo tiež nutné počítať.
4. deň - utorok
Slovinsko - Lotyšsko
Lotyši si mohli v prípade víťazstva zabezpečiť už v prvom zápase osemfinálovej skupiny postup do štvrťfinále, proti však bola parita zložená manžérom SakicCanada.
Zápas sa začal v svižnom tempe, prvý gól strelil v ôsmej minúte Gašper Berlič, na 2:0 zvyšoval o štyri minúty neskôr Jurij Hočevar a keď o 70 sekúnd Darko Hrastnik zvyšoval už na 3:0, vyzeralo to s Lotyšmi zle. Lenže majstri sveta spred troch rokov sa len tak nevzdávajú a ešte v prvej tretine znížili. Bušsov gól si síce rozhodca musel overiť v boxe časomeračov, no nakoniec ukázal na stredový kruh.
Do druhej tretiny postavili Lotyši do brány Žanisa Lebedoksa a to sa neskôr ukázalo ako správna voľba. Úroveň zápasu klesala s pribúdajúcimi minútami, hralo sa viac takticky, ale mierne navrch malo Lotyšsko. Ich prevahu korunoval v presilovej hre Ēriks Grants gólom na 3:2. Dve minúty pred druhou sirénou stihli Lotyši ešte vyrovnať – Ilgonis Odzītis pálil nechytateľne – 3:3.
V polovici tretej časti sa Lotyšom podarilo otočiť zápas z 3:0 na 3:4 Zeltzemniekspvým gólom, no postupovú oslavu im v čase 56:56 odložil minimálne o deň David Barovič.
V predĺžení sa potom hralo väčšinou za bránkami a vyčkávalo sa na samostatné nájazdy, keď sa z ničoho nič dostal v piatej minúte predĺženia k odrazenému puku Hočevar a dal Slovincom nádej na postup do ďalších bojov.
Rusko - Nemecko
Rusi nenechali nič na náhodu a do súpera sa obuli hneď od úvodného buly. 23 sekúnd stačilo Laptevovi, aby poslal Rusov do vedenia. Gól bol síce potvrdený až videorozhodcom, no radosti ruskej striedačky to nič nezmenilo. Po góle prišla hluchšia časť, veľa sa vylučovalo a jediné, čo zdvihlo divákov zo sedačiek, bol Friedrichov semafor po strele Leonida Krasnova a brvno, ktoré nastrelil Bernard Riester.
Na začiatku druhej tretiny sa Nemci dočkali vyrovnania. Kevin Boldt sa v presilovke natlačil pred bránku a pomedzi betóny ruského brankára poslal puk do brány. V presilovej hre padol i druhý nemecký gól, jeho autorom bol v 28. minúte Arnold Brühl.
Rusi vyrovnávali taktiež v presilovej hre. V 44. Minúte vymietol horný roh bránky Fedor Barankin. Rozhodujúcou bola nakoniec 50. minúta. V nej najskôr Gennadiy Glazkov poslal Rusko do vedenia už o 18 sekúnd neskôr uzavrel Petr Nikonov na konečných 4:2.
Ruské mužstvo má zatiaľ najlepšiu defenzívu na turnaji, inkasovalo iba 6 krát a i vďaka tomu si ako prvé zabezpečilo postup do vyraďovacích bojov. „Chceme vyhrať každý jeden zápas a ak vo vyraďovačke dostaneme Čechov alebo Slovákov, určite im budeme minimálne vyrovnaným partnerom,“ neskrýval dôveru v sily ruského kádra asistent Madr.
Litva - Poľsko
Už po minúte hry sa na trestnú lavicu pobral Litovec Jurijus Belovalovas. Ten mal však už po šiestich sekundách svojho trestu dôvod k oslave, Karolis Valiauga našiel Vigelisa a ten otvoril skóre. Belovalovas bol potom pri zrode druhého litovského gólu, keď našiel Valiaugu a ten si s Vigelisom zopakoval akciu zo začiatku zápasu. Vigelis – 2:0. Poliaci boli strelecky aktívnejší, súpera v prvej časti prestrieľali 10:5, no na gól premenili iba jednu šancu, a to v 11. minúte Wit Sapko.
V druhej časti dlho vynikali brankári, až v 36. minúte sa podarilo opäť rozvlniť sieť Litve. Valiauga pridal k dvom asistenciám i prvý gól na týchto MS. Poliaci však ešte do druhej prestávky znížili. Narcyz Benicewicz vymietol pavučinu z rohu Lionasovej bránky.
Litovský tréner cez prestávku asi vyčistil svojim zverencom žalúdky, pretože do tretieho dejstva naskočilo mužstvo plné entuziazmu. Štrnásť sekúnd stačilo doposiaľ najproduktívnejšiemu hráčovi turnaja Jurijovi Belovalovasovi, aby zvýšil na 4:2 a necelú minútu na to už na 5:2 dával Paulius Armonas. Najofenzívnejšie mužstvo turnaja si pripísalo ešte jeden úspech. V čase 46:28 Justas Lasevičius upravil na 6:2. Hneď po buly sa ale do útoku vrhli Poliaci a Lesław Marczak znížil na 6:3, a keďže do konca zápasu už gól nepadol, Litva si pripísala výhru 6:3. „Tak tu ako i v reálnom živote chcem byť vždy prvý, a samozrejme, že chcem vyhrať majstrovský titul,“ nechal sa počuť litovský tréner ACHUJIENAS.
5. deň - streda
Lotyšsko - Litva
Vyhlásenie litovského trénera ACHUJIENASa o tom, že chce so svojím mužstvom vyhrať každý zápas, dostalo po včerajšom výprasku od Lotyšska 6:0 úplne iný rozmer.
Rozhodujúcim faktorom stretnutia bola určite jeho dôležitosť. Zatiaľ, čo Lotyši chceli tento zápas jednoznačne vyhrať, Litva ho pojala oddychovo. Prvý úspech si Lotyši pripísali v deviatej minúte zásluhou najväčšej hviezdy zápasu Ilgonisa Odzītisa. V 16. minúte bolo 2:0, keď sa počas presilovky presadil Armands Sotņikovs.
Kanonáda pokračovala hneď po prestávke, 21 sekúnd stačilo Kristapsovi Īkstēnsovi aby zvýšil Lotyšský náskok. Lotyši využili 4 z 5 presiloviek, tú druhú v 32. minúte Atvarsom Eidiņšom.
V tretej tretine sa v presilovkách ešte dvakrát presadil Ilgonis Odzītis a zaknihoval hattrick. Lotyši sa dnes v priamom súboji o prvé miesto v skupine stretnú s Rusmi a Litva sa pobije o výhodnejšiu pozíciu s Nemeckom.
Nemecko - Slovinsko
Slovinci v existenčnom zápase doplatili na slabú disciplínu. Nemcom ponúkli až 9 presiloviek, z ktorých 3 boli využité.
Prvým vylúčeným bol však Nemec – Bernard Riester, no jeho spoluhráčom to zjavne neprekážalo a skóre otvorili i bez neho, už v prvej minúte sa presadil Stephan Witt. V deviatej minúte zvyšoval na 2:0 Clemens Schaedlich. Iskierku nádeje vykresal pre Slovincov dve minúty pred prvou sirénou Janez Podkrižnik.
V druhej časti sa Slovinci opäť dostávali zbytočnými vylúčeniami pod tlak, ktorý korunoval v polovici zápasu v presilovke Kevin Boldt a keď o dve minúty zvýšil na 4:1 Hinrich Hartenstein, bolo viac-menej rozhodnuté. Štatistiky si ešte upravili Witt, keď svojím druhým gólom zvyšoval na 5:1.
Do tretej časti nastúpili Nemci s úsmevom, zatiaľ čo Slovinci so zvesenými hlavami. A skôr, než stihli Slovinci hlavy zdvihnúť, bolo 6:1, opäť v presilovke strieľal Nicklas Uhle. Kozmetickú úpravu pridal v 53. minúte Sašo Biderman, a tak Nemci porazili Slovincov 6:2.
Rusko - Poľsko
Rusi, ktorí mali už pred týmto zápasom postupovú istotu nemuseli tomuto zápasu prikladať vysokú dôležitosť, no ako sa ich manažér nedávno vyjadril, chcú vyhrať každý zápas a to sa na ľade jasne prejavilo.
Do vedenia šli už v 9. Minúte, keď sa presadil Maxim Molotov. Prvá časť už viac gólov nepriniesla. V druhej však Rusi prespali úvod a požičali Poliakom postupovú nádej, aby im ju vzápätí zobrali. V 23. a 25. minúte si Poliaci poradili s dvoma ponúknutými presilovkami, presadili sa Lesław Marczak a Bartłomiej Sawicki. Rusi však prekvapenie nepripustili a v 29. minúte vyrovnával Igor Granatkin.
Iba 17 sekúnd uplynulo v poslednej tretine a Rusko viedlo 3:2. Artem Kirov bekhendom prekonal poľského brankára. Prišla 44.minúta a súhra po osi Krasnov - Zagoskin – Barankin a bolo 4:2. Rusi Poliakov už v poslednej časti nepúšťali a zápas bol pevne v ich réžii, čo podtrhol 4 minúty pred koncom Mikhail Zagoskin a uzavrel na konečných 5:2.
6. deň - štvrtok
Poľsko – Slovinsko
V zápase, v ktorom už viac menej o nič nešlo, začali lepšie Slovinci. V siedmej minúte otvoril skóre Albreht a to bol tiež jediný presný zásah, ktorý v prvej tretine 6250 divákov na štadióne P. Šťastného videlo.
Do druhej časti nastúpili Poliaci ako víchor a už do 17 sekundách premenil svoju šancu na vyrovnávajúci gól Lesław Marczak. O tri minúty už Poliaci viedli, pričinil sa o to Paulin Tiuchtiej. Slovinci vyrovnávali 99 sekúnd pred druhou sirénou zásluhou druhého Albrehtovho gólu.
Na začiatku posledného dejstva šli Slovinci do vedenia, keď presilovku využil Gorazd Bartol. Lenže poľský výber nemal v úmysle rozlúčiť sa prehrou. V čase 51:43 vyrovnával Bogusąd Kondrat a už o 46 sekúnd vsitil rozhodujúci gól stretnutia Hegezyp Kotorowicz. Poľsko – Slovinsko 4:3.
Rusko – Lotyšsko
Zápas, v ktorom išlo o prvenstvo v skupine a teda pomyselnú najvýhodnejšiu pozíciu do ďalších bojov.
Ani jednému mužstvu však na tomto mieste nejak extra nezáležalo, o čom svedčí i dôležitosť, ktorú mi manažéri pridelili (Rusko – normálna, Lotyšsko – nízka).
Lotyši zapojili do zápasu i svoju štvrtú formáciu, ktorá počas turnaja väčšinou odpočívala. Do listiny strelcov sa ako prvý zapísal v polovici prvej tretiny Krišjānis Vaseris. O 7 minút neskôr zvýšil Uvis Sproga na 2:0 a nakoľko do konca stretnutia už brankári úspešne odolávali, pripísali si Rusi prvú prehru na turnaji, s Lotyškom 0:2
Nemecko – Lotyšsko
Formálny zápas, ktorý by najradšej obe mužstvá vynechali a oddýchli si, rozhodol už v prvej tretine Kalikstas Žigelis. Kozmetickú úpravu pridal ešte 11 minút pred koncom Enrikas Žebelys a tak Lotyši vyhrali nad Nemeckom 2:0.
(Zápasy skupiny spísal redaktor Consiglieri)
Tabuľka skupiny
Poz | Mužstvo | GP | W | OTW | OTL | L | GF:GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lotyšsko | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 19:10 | +9 | 12 |
2 | Rusko | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 15:10 | +5 | 11 |
3 | Litva | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 16:14 | +2 | 10 |
4 | Nemecko | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 13:13 | 0 | 6 |
5 | Poľsko | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 16:23 | -7 | 4 |
6 | Slovinsko | 5 | 0 | 1 | 0 | 4 | 14:23 | -9 | 2 |
Bodovanie hráčov
Por | Meno | Tím | GP | G | G/G | A | A/G | TP | P/G | +/- | S | S% |
1 | Spycimir Chordejuk | Poľsko | 6 | 5 | 0.8 | 2 | 0.3 | 7 | 1.2 | 1 | 18 | 27.8 |
2 | Lesław Marczak | Poľsko | 6 | 4 | 0.7 | 3 | 0.5 | 7 | 1.2 | -5 | 20 | 20.0 |
3 | Armands Sotņikovs | Lotyšsko | 6 | 3 | 0.5 | 4 | 0.7 | 7 | 1.2 | 6 | 22 | 13.6 |
4 | Krišjānis Vaseris | Lotyšsko | 6 | 3 | 0.5 | 4 | 0.7 | 7 | 1.2 | 6 | 22 | 13.6 |
5 | Fedor Barankin | Rusko | 4 | 2 | 0.5 | 5 | 1.3 | 7 | 1.8 | 6 | 4 | 40.0 |
Play-off
Ako teda bude vyzerať play-off, kto nastúpi proti komu? To si môžete pozrieť na tomto pavúku:
Skupina o záchranu
Medzi najmenej šťastné tímy na turnaji patria tie, ktoré vypadli už v základnej skupine a čelili bojom o priamy zostp do nižšej kategórie. Jedná sa o tímy Bieloruska, Kanady, Spanielsko a Brazília.
4. deň - utorok
Bielorusko - Španielsko
V prvom zápase v skupine o záchranu si svoje sily zmerali reprezentácie Bieloruska a Španielska. V zápase padlo celkovo 5 gólov, 3 strelili hráči Bieloruska a 2 hráči Španielska. Poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Úvodný gól stretnutia padol až v 18. minúte, tešili sa z neho hráči Španielska, skóroval španielsky pravý bek Héctor Navarro, v presilovej hre svojho tímu, nechytateľnou strelou spomedzi kruhov. 1:0. V prvej tetine už viac gólov nepadlo. Ďalší gól padol v 38. minúte, keď Gabriel Cuentas, ľavý španielsky bek, polovysokou strelou prekonal bezmocného bieloruského brankára Francishaka Kazyranavicha. 2:0 pre Španielsko. V druhej tretine sa už nič zaujímavé nestalo. Do tretej tretiny vstúpili lepšie hráči Bieloruska, keď Barys Tutevich, bieloruský obranca, vo vlastnom oslabení skóroval po individuálnej akcii zakončenej krásnym blafákom. 1:2 z pohľadu Bieloruska. Hra nabrala rýchly spád, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú, až prišla 55. minúta a Vadzim Takushevich strelou príklepom prekonal španielskeho brankára Andrésa Alzasúa a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Španielsky hráči zostali zaskočení a to využil Viktar Laskovich, bieloruský bek, ktorý v 56. minúte prenikol španielskou obranou ako víchor a strelou po ľade poslal svoj tím do vedenia 3:2. Aj napriek úsiliu španielskych reprezentantov sa stav stretnutia už nezmenil. Koniec zápasu.
Pomer striel tesne vyznel pre Bieloruský tím, ktorý prestrieľal svojho súpera 33 ku 31. Bieloruský tréner sa rozhodol pre Normálny štýl hry a Vysokú dôležitosť, naopak španielsky tréner zvolil Defenzívny štýl hry a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal bieloruský pravý bek 3. formácie Viktar Laskovich, ktorý strelil jeden gól a na jeden prihral. Druhou hviezdou zápasu sa stal ľavý španielsky bek 2. formácie Gabriel Cuentas, ktorý si taktiež v zápase pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Treťou hviezdou zápasu sa stal do tretice ďalší španielsky bek, tentoraz 1. formácie Héctor Navarro, ktorý v zápase strelil jeden gól.
Prvý zápas v skupine o záchranu lepšie zvládali bieloruskí hráči, ktorý dokázali stav stretnutia otočiť z 0:2 na 3:2, a priblížili sa k záchrane v elitnej kategórii.
Brazília - Kanada
V druhom zápase skupiny o záchranu sa proti sebe postavili celky Brazílie a Kanady. V zápase padlo celkovo 7 gólov, zo 4 sa tešili reprezentanti Kanady a z 3 reprezentanti Brazílie.
Prvý gól zápasu padol v 4. minúte, postaral sa oň kanadský center William Beliveau, ktorý skóroval po vlastnej individuálnej akcii strelou pri ľavú tyč. 1:0. Viac gólov už v prvej tretine nepadlo. Druhá tretina dlho nič neprinášala, až v 38. minúte James Dublin, kanadský pravý bek, strelou od modrej čiary prekonal všetko, čo mu stálo v ceste vrátane brazílskeho brankára a zvýšil náskok svojho tímu na 2:0. V druhej tretine sa už nič zaujímavé nestalo. Gólový účet tretej tretiny otvoril v 43. minúte, ľavý brazílsky bek, Magno Velho, ktorý znížil stav stretnutia na 1:2 z pohľadu Bieloruska. Ten istý hráč sa postaral taktiež o vyrovnanie stavu stretnutia na 2:2, keď blafákom rozsvietil červené svetlo za kanadskou bránkou v presilovej hre svojho tímu . V 55. minúte kanaďan Aaron Girard poslal svoj tím znova do vedenia, keď nahodením pukom prekonal nekoncentrovaného brazílskeho brankára . 3:2 pre Kanadu. S týmto stavom stretnutia nebol spokojný brazílsky center Clodoaldo Dias, ktorý v 57. minúte vyrovnal stav stretnutia na 3:3 a poslal zápas do predĺženia. Predĺženie rozhodnutie neprinieslo a tak museli rozhodnúř až samostatné nájazdy, v nich mali viac šťastia hráči Kanady, ktorý z 3 pokusov premenili 2, naopak brazílsky hráči premenili len jeden. Koniec zápasu.
Brazílsky tím prestrieľal svojho súpera v pomere 41 ku 33. Kanadský tréner sa rozhodol pre Ofenzívny štýl hry a Vysokú dôležitosť, naopak brazílsky kouč sa zvolil štýl hry Protiútoky a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal kanadský center 1. formácie William Beliveau, ktorý v zápase strelil jeden gól a na jeden prihral. Druhou hviezdou zápasu sa stal brazílsky ľavý bek 1. formácie Magno Velho, ktorý v zápase dva krát skóroval. Treťou hviezdou zápasu sa stal pravý kanadský bek 3. formácie James Dublin, ktorý v zápase raz skóroval.
V poradí druhý zápas skupiny o záchranu priniesol veľkú drámu, ktorý vyvrcholila ažsamostatnými nájazdmi, kde mali viac šťastia hráči Kanady.
5. deň - streda
Brazília - Španielsko
V treťom zápase skupiny o záchranu si svoje sily zmerali reprezentácie Brazílie a Španielska. V zápase padli 3 góly, 2 strelili hráči Španielska a 1 hráči Brazílie. Poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Úvodný gól v zápase padol v 8. minúte, postaral sa oň španielsky ľavý krídelník Gabriel Cuentas, ktorý krásnou strelou príklepom nedal šancu brazílskemu brankárovi Leonelovi Samuelovi. 1:0. Ďalší gól padol v 14. minúte, konkrétne Juan Carlos Arras, španielsky center, nechytateľným blafákom ponad brankárovú vyrážačku zvýšil stav stretnutia na 2:0. V prvej tretine sa už nič zaujímavé nestalo. V druhej tretine padol posledný gól zápasu, keď brazílsky center Miguel Villaça, strelou od modrej čiary stanovil konečný výsledok zápasu na 1:2 z pohľadu Brazílie. V tretej tretine sa na výsledku už nič nezmenilo. Koniec zápasu.
Španielsky tím prestrieľal svojho brazílskeho konkurenta v pomere 38 ku 26. Brazílsky tréner sa rozhodol pre Normálny štýl hry a Vysokú dôležitosť, španielsky kouč sa rozhodol pre Ofenzívny štýl hry a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stala španielska brankárska jednotka Andrés Alzasúa, ktorý si v zápase pripísal 96,15% úspešnosť zákrokov. Druhou hviezdou zápasu sa stala tentoraz brazílska brankárska jednotka Leonel Samuel, ktorý si v zápase pripísal 94,74% úspešnosť zákrokov. Treťou hviezdou zápasu sa stalo ľavé španielske krídlo 1. formácie José Carlos Aráquez, ktorý si v zápase pripísal jednu asistenciu.
Kanada - Bielorusko
Vo štvrtom zápase skupiny o záchranu, sa stretli reprezentácie Kanady a Bieloruska. V zápase padlo celkovo 9 gólov, o 5 sa postarali hráči Bieloruska a o 4 hráči Kanady. Poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Prvý gól v zápase padol 49 sekúnd po úvodnom buly, postaral sa oň kanadský pravý krídelník Steve Whitton, ktorý poslal svoj tím do vedenia 1:0. O vyrovnanie sa postaral v 11. minúte bieloruský hráč Aleh Romaniuk, ktorý tvrdou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. 1:1. Viac gólov už v prvej tretine nepadlo. Druhú tretinu “otvoril” Vital’ Sinevich, bieloruský ľavý krídelní, ktorý poslal svoj tím do vedenia 2:1. Náskok svojho tímu zvýšil v 35. minúte, bieloruský center Stiapan Zhabyka, ktorý strelou od modrej čiary zvýšil náskok svojho tímu na 3:1. To sa ale nepáčilo kanadskému obrancovi Alexisovi Newsomovi, ktorý v 38. minúte znížil na 2:3. Nič zaujímavé sa už v druhej tretine nestalo. Do tretej tretiny lepšie vstúpili hráči Bieloruska, konkrétne Ales Osipau, bieloruský hráč, ktorý strelou spomedzi kruhov rozsvietil červené svetlo za kanadskou bránkou. 4:2 pre Bielorusko. V 46. minúte využil presilovku svojho tímu bieloruský obranca Andrey Nikanovich, ktorý strelou pomedzi betóny kanadského brankára Noaha Tierneya zvýšil náskok svojho tímu na 5:2. Kanadský tím vrhol všetky sily do útoku, čo sa mu aj vyplatilo, keď Alexis Newsome strelil svoj druhý gól zápase a zároveň upravil stav stretnutia na 3:5 z pohľadu Kanady. Záverečný gól stretnutia padol 9 sekúnd pred zaznením sirény, postaral sa oň kanadský center Rick Slater, ktorý stanovil konečný stav stretnutia na 4:5 z pohľadu Kanady. Koniec zápasu.
Bieloruský tím mierne prestrieľal svojho kanadského súpera v pomere 28 ku 25. Bieloruský tréner sa rozhodol pre Ofenzívny štýl hry a Vysokú dôležitosť, kanadský tréner sa taktiež rozhodol pre Ofenzívny štýl hry a Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal kanadský ľavý obranca 1. formácie Alexis Newsome, ktorý v zápase strelil dva góly. Druhou hviezdou zápasu sa stalo bieloruské pravé krídlo 1. formácie Anatol Chadau, ktorý si v zápase pripísal tri asistencie. Treťou hviezdou zápasu sa stal Steve Whitton, kanadské pravé krídlo 1. formácie, ktorý si v zápase pripísal jeden gól a jednu asistenciu.
V poradí štvrtý zápas skupiny o záchranu lepšie zvládli reprezentanti Bieloruska, ktorý si týmto víťazstvom udržali príslušnosť v elitnej kategórii aj re budúco-sezónne MS, Španielsky tím bude musieť ešte zabojovať.
V poradí tretí zápas skupiny o záchranu vyznel lepšie pre Španielsky tím, ktorý si týmto víťazstvom zvýšil svoje šance na udržanie sa v elitnej kategórii. Brazílsky tím si skomplikoval cestu za udržaním sa.
6. deň - štvrtok
Brazília - Bielorusko
V predposlednom zápase skupiny o záchranu sa stretli reprezentácie Bieloruska a Brazílie. V zápase padlo celkovo 7 gólov, 5 gólov strelili hráči Bieloruska, a 2 hráči Brazílie. Poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Prvý gól zápasu padol až v 17. minúte, postaral sa oň bieloruský pravý bek Anatol Chadau, ktorý poslal svoj tím do vedenia 1:0. Vedenie svojho tímu zvýšil v 20. minúte, opäť bieloruský hráč, tentoraz Barys Tutevich, ktorý strelou príklepom upravil stav stretnutia na 2:0. V prvej tretine sa už nič zaujímavé nestalo. Gólový účet druhej tretiny otvoril brazílsky pravý bek Carlos Meireles, ktorý v 21. minúte, nechytateľným blafákom strelil kontaktný gól svojho tímu.1:2. O ďalší gól sa postaral bieloruský center Carlos Meireles, ktorý strelou zápästím pomedzi betóny brazílskeho brankára Leonela Samuela, zvýšil náskok svojho tímu na 2 góly. 3:1. Hra nabrala rýchly spád, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú, a to využil Maxim Lemesh, bieloruský hráč, ktorý využil presilovú hru svojho tímu a upravil stav stretnutia na 4:1. Posledný klinec do brazílskej rakvy zatĺkol bieloruský reprezentant Tamash Halavan, ktorý v 38. minúte strelou zápästím, udal stav stretnutia na 5:1. Viac gólov už v druhej tretine nepadlo. V tretej tretine padol už iba jeden gól o ktorý sa postaral brazílsky ľavý bek Aguinaldo Lucena, ktorý stanovil konečný stav stretnutia na 2:5 z pohľadu Brazílie. Koniec zápasu.
Strelecký pomer v tomto zápase vyznel pre reprezentáciu Bieloruska, ktorá prestrieľala svojho súpera 32 ku 25. Brazílsky tréner sa rozhodol pre Ofenzívny štýl hry a Vysokú dôležitosť, bieloruský tréner sa rozhodol pre Normálny štýl hry a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal bieloruský center 4. formácie Pilip Ulasau, ktorý si v zápase pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Druhou hviezdou zápasu sa stal bieloruský pravý obranca 1. formácie Maxim Lemesh, ktorý si v zápase taktiež pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Treťou hviezdou zápasu sa stal bieloruský ľavý obranca 4. formácie Piatrok Balkouski, ktorý v zápase dva krát nahral na gól.
Predposledný zápas skupiny lepši zvládli reprezentanti Bieloruska, ktorý v skupine o záchranu vyhrali všetky 3 zápasy, a zabezpečili si prvé miesto v skupine. Brazílsky tím získal z troch zápasov len 1 bod, a zostupuje do I. divízie.
Kanada - Španielsko
V poslednom zápase skupiny o záchranu si svoje hokejky skrížili reprezentácie Kanady a Španielska. V zápase padlo celkovo 6 gólov, o 4 sa postarali hráči Kanady a o 2 hráči Španielska, poďme sa pozrieť na priebeh zápasu.
Prvý gól stretnutia padol v 7. minúte zápase, strelil ho kanadský bek Rick Showler, ktorý poslal kanadský tím do vedenia 1:0. O vyrovnanie sa postaral španielsky center Fernando Cotarelo, ktorý strelou spomedzi kruhov vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Viac gólov už v prvej tretine nepadlo. Gólový účet druhej tretiny otvoril v 31. minúte kanadský reprezentant Brian Himsworth, ktorý strelou zápästím poslal svoj tím do vedenia 2:1. Náskok svojho tímu zvýšil v 35. minúte v presilovej hre svojho tímu William Beliveau, kanadský center, ktorý blafákom rozsvietil červené svetlo za španielskou bránkou. 3:1. O záverečný gól druhej tretiny sa postaral španielsky center Manolo Vera, ktorý stanovil stav stretnutia na 2:3 z pohľadu Španielska. Nič zaujímavé sa už v druhej tretine nestalo. V tretej tretine padol už iba jeden gól, o ktorý sa v 55. minúte kanadský hráč Stu Fotiadis, ktorý stanovil stav stretnutia na konečných 4:2 pre Kanadu. Koniec zápasu.
Španielsky tím prestrieľal svojho súpera v pomere 34 ku 31. Kanadský tréner sa rozhodol pre taktiku Protiútoky a Vysokú dôležitosť, bieloruský tréner sa rozhodol pre Normálny štýl hry a taktiež Vysokú dôležitosť.
Prvou hviezdou zápasu sa stal kanadský center 3. formácie Stu Fotiadis, ktorý v zápase strelil jeden gól. Druhou hviezdou zápasu sa stal taktiež kanadský center, ale 2. formácie William Beliveau, ktorý si v zápase pripísal jeden gól. Treťou hvirezdou zápasu sa stal kanadský bek 3. formácie Eddie Mendonca, ktorý si v zápase pripísal dve asistencie.
Posledný zápas skupiny o záchranu zvládla lepši reprezentácie Kanady, ktorá sa týmto víťazstvom zachránila v elitnej kategórii, a poslala španielsky výber do I. divízie.
(Zápasy spísal redaktor Filip9507)
Tabuľka skupiny
Poz | Mužstvo | GP | W | OTW | OTL | L | GF:GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bielorusko | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 13:8 | +5 | 9 |
2 | Kanada | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 12:10 | +2 | 5 |
3 | Španielsko | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6:8 | -2 | 3 |
4 | Brazília | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 1 |
Španielsko a Brazília sa teda lúčia s top divíziou Majstrovstiev sveta. O nových členoch najvyššej kategórie medzinárodného šampionátu sa zatiaľ rozhoduje medzi USA, Rumunskom, Veľkou Britániou a Holandskom.
Dijeli na Facebook Podijeli na Twitteru Podijeli na MySpace-u