Vrijeme:

Vaše momčadi:
Komunikacija
Public account
  PRO Zona
1330 kredita
Kupi kredite
Trenutno ste na javnom računu. Ako želite igrati igru ili se priključiti raspravi, morate se logirati. Ako ste novi korisnik, najprije se morate registrirati.
Spremni za sportsku avanturu? Igrajte našu najnoviju igru, Summer Sports Mania! Pridružite se izazovu, igrajte sada i osvojite mnogo!
Podsjeti me kasnije

  PowerPlay Magazin

Nyögés a vége!?


Nyögés a vége!?

 

 

 

Van egy topic ami szinte mindenkit foglalkoztat, mindenesetre rendszeres téma a fórumokon: a fontosság kérdésköre. Néha úgy beszélünk a magasozásról mintha az valamiféle csalás lenne, de általában megvannak ennek is a hátulütői, ez is a játék része. Magam részéről semleges vagyok a kérdésben, de mint a játék minden elemét, ezt is megpróbálom a való életre átfordítani. Mi is ez a fontosság? Amit fogyaszt az fizikai vagy mentális erő, a koncentráció vagy az állóképesség fogy el a szezon végére? Én az elsőre szavazok.

Rendkívül fontos tudomány lett mára sportpszichológia, miután rendkívül sok pénz van a sportban. És az a döbbenetes, hogy ez már serdülő korban kezdődik. Önbizalom növelése, a győzelemmel és vereséggel járó terhek csökkentése. Nüanszok vannak a játékosok között edzés szituációban. A különbséget az jelenti, hogy meccs helyzetben ki hogyan teljesít. És ha terhet raksz a játékosodra, - hogy ez egy magas fontosságú mérkőzés -, néhányukból görcsösséget válthat ki, amely természetesen az egész csapat teljesítményére hatással van. Meggyőződésem, hogy ez a fajta mentális felkészülés fontossága mára a taktikáéval vetekszik.

Az ügy felderítése már-már szokványos, a 26. szezon azonos csapaterős félidőre vetített adatai alapján történik. Mindkét csapat normál fontosságához tartozó kapura lövés átlaghoz képest vizsgálom az eltérést, azokban az esetekben, ahol az egyik csapat más fontosságot használt. A nagyon magas és nagyon alacsony fontosság statisztikai alapon kimaradt, mert rendkívül kevés a merítés így ez torzíthat.

Sorokban a hazai csapat játékstílusát, oszlopokban a vendégcsapat játékstílusát találjátok ( Ho - Hosszú labda, Lt - Labdatartó, No - Normál ). Az egynél magasabb számok a hazai csapat számára kedvező változást mutatják, míg az egy alattiak a vendégek számára kedvezőek.

Első esetünkben hazai csapat normál fontossága mellett a vendég csapat alacsony fontosságot használt ( 21 félidő ). Összességében látszik, hogy ez a szituáció a hazai csapatnak fekszik, kivételt képez ha hosszú labdás játékstílusban játszik, és szintén kivételnek tűnik a vendég csapat labdatartó játéka.

Második esetben hazai csapat normál fontossága mellett a vendég csapat magasat használt ( 42 félidő ). Itt szintén látszik a fontosság szerepe, egyértelműen nőnek a vendég esélyek, ez halmozottan akkor érvényes, amikor a hazai csapat hosszú labdával játszik.

Ebben az esetben a vendég normál mellett a hazai csapat alacsony fontosságot használt ( 27 félidő ). Ezen nincs mit magyarázni, ez minden variációban jelentős vendég előnyt eredményez.

Nem véletlenül hagytam ezt az esetet a végére ( vendég: normál, hazai: magas, 42 félidő ). Statisztikai alapon itt jelenik meg „a nagy akarásnak nyögés a vége" koncepció és leginkább azonos játékstílus alkalmazása esetén domborodik ki.

A végére érve őszintén azt gondolom, hogy fenti elemzésnek részleteibe merülve nem sok értelme van. Viszont egy olyan általános képet adhat, hogy a fontosságnak a játékban - vízióinkhoz képest - kisebb szerepe van. Mentornak azért nem nevezném, de a játékom kezdetén többször kértem tanácsot kitsilatzi kollégától, aki jelentős elemzés nélkül is erre jutott, talán ez volt az egyik legfontosabb útravalója. És ha ebből a cikkből még valamit meríteni szeretnétek, hát hazai pályán ne használjatok alacsonyat

és magasat se,

mert annak könnyen nyögés lesz a vége...

 

Szép napot!





Ocjena članka: Slabo - Obična - Odlično     Jedinstveni pregledi: 113

Dijeli na Facebook   Podijeli na Twitteru   Podijeli na MySpace-u