Jako naczelny Polskiego magazynu PPM z przyjemnością chciałbym ogłosić, iż rozpoczynamy nabór do grona redaktorów.
קרא את המאמר
Przed Wami czwarta część raportu z badania piłkarskich akademii sportowych. Poprzednie części znajdziecie tutaj: wstęp, druga, trzecia Jak zawsze, proszę o pomoc poprzez wprowadzanie swoich zawodników TUTAJ. Jeszcze raz proszę o nie wprowadzanie błędnych danych i wypełnienie wszystkich pól przy każdym zawodniku.
קרא את המאמר
Cześć przyjaciele,
Minęło już trochę czasu od ostatniego artykułu. Do momentu pisania tej części otrzymałem dane ponad 1800 zawodników. Chciałbym podziękować każdemu z Was i prosić o dalsze nadsyłanie, ponieważ ostatnia część badania mająca na celu odkrycie wpływu pracowników będzie najbardziej interesująca. Proszę nie przesyłajcie nieprawdziwych danych i wypełnijcie wszystkie pola dla danego zawodnika w formularzu, ponieważ niewypełnione pola powodują błędy w skrypcie i muszę je ręcznie usuwać. Zawodników możecie przesyłać korzystając z formularza. Adres odnośnika nie zmieni się zatem możecie dodać go do swoich zakładek.
קרא את המאמר
Wczoraj, jak i dziś (czyli w niedzielę i poniedziałek, 6 oraz 7 października 2013), dokonałem ręcznego przeglądu w kierunku wyłapania najlepszych pod względem CW zawodników polskich w piłce ręcznej. Obecnie mamy 2. sezon w tej dyscyplinie sportowej i zaczynamy być świadkami rosnących małymi kroczkami przyszłych potęg w tej dziedzinie sportowej. Tak, tak - my również do nich należymy. W niedalekim przeszłym czasie mogliśmy przeczytać artykuł napisany przez samego Pikpokusa o wyścigu zbrojeń pod względem akademii sportowych. Jak wiemy, polska nacja wypada dobrze na tle pozostałych krajów. Ja zdecydowałem się pójść kolejny krok do przodu i dokonać jeszcze konkretniejszej oceny wyników naszych inwestycji w szkółkę młodzieżową.
קרא את המאמר
Trwa konkurs TopArt na najlepsze grafiki. Możemy wybierać najlepsze loga, proporczyki czy krążki. Zapewne parę razy wpadło Wam coś ciekawego, oryginalnego i śmiesznego w oko i odaliście na to głos. Zainspirowało mnie to do podsumowania najoryginalniejszych, najciekawszych polskich... nazw zespołów. Jestem pewien, że nie raż zaglądając na kolejnego przeciwnika meczowego, uśmiechnęliście się widząc nazwę zespołu z jakim dane będzie Wam się zmierzyć.
קרא את המאמר
Minęło 10 kolejek drugiego sezonu w piłce ręcznej, na szczególną uwagę zasługują wyniki jakie osiągają beniaminki w ligach I-IV. Jakby powiedział biblijny Beniamin (imię które w formie zdrobniałej jest synonimem najmłodszego w gronie): "Nie lejta najmłodszego".
Jak się prezentują debiutanci na tle innych w lidze? Czym spowodowane są takie wyniki? Czy "najmłodszy" w lidze musi być skazany na porażkę?
קרא את המאמר
Trochę ponad tydzień temu na łamach magazynu pojawił się artykuł o akademiach sportowych w piłce ręcznej. Podczas pierwszej części swoich obserwacji zająłem się I i II ligami w 20, moim zdaniem, najbardziej obiecujących krajach świata. W tym rankingu Polska wypadła wręcz świetnie, okazało się, że managerowie na najwyższych poziomach ligowych bardzo solidnie inwestują w AS... i bardzo dobrze. Ale co z niższymi ligami? III czy IV... jak tam wygląda sytuacja? Postanowiłem się tym zająć, prześwietliłem 334 ligi z 14 krajów, oto wyniki mojej pracy.
קרא את המאמר
Mamy możliwość grania już w trzy dyscypliny sportowe, w przygotowaniach kolejna dyscyplina, jaka - takich szczegółów jeszcze nie znamy. W piłce nożnej i ręcznej jesteśmy społecznie trzecią nacją, w hokeju czwartą. Z trzech dostępnych sportów najmniej drużyn posiada hokej. Czym to jest spowodowane? Dlaczego spora część osób likwiduje drużyny hokejowe? Czy nie odnosimy w tej dyscyplinie sukcesów? Syndrom pierwszego sportu i zbyt duże różnice do nadrobienia?
קרא את המאמר
צוות העריכה
עורכים
קטגוריות