זמן:

הקבוצות שלך:
תקשורת
Public account
  איזור תומכים
1330 קרדיטים
קנה קרדיטים
אתה נמצא במשתמש ציבורי. אם אתה רוצה לשחק במשחק או להצטרף לדיון, אתה צריך להתחבר. אם אתה משתמש חדש, אתה צריך להירשם.

  נושא: SM-Liiga


ayu

Olisi pitänyt vaan lähteä sinne baariin. Baskalle ikuinen. Muut selviävät varoituksilla, mutta muistakaa vastedes ettei heitetä täällä lisää bensaa tällaisten junttien nuotioon.


HPKISKINGI

Pakko sanoo oma mielipide Ruudun taklauksee! Ihan järjettömän tyhmä teko! Miksi? Miks pitää oikeesti tossa kohtaa taklata noin tyhmästi? Onks liikaa adrenaliinia vai eikö vaa tajuu, vai haluuko väkisin itelleen ja joukkueelle vaikeuksia? Joku vilttikomennus vois herätellä sitä... Ois ollu oikei, et Jyppi olis sillä yvllä ratkassu pelin.

Ayu: Ei vielä oo myöhästä lähtee ;)


Tero Riihinen

Mitäs mieltä jengi on tän hetkisistä semien tilanteista? Nyt kun blues kaventi voitot 2-1 niin tekeekö blues jälleen kerran nousun ja menee finaaleihin? Jos ottavat seuraavassa koti matsissa voiton niin minä laittaisin roposeni bluesin finaalipaikan puolesta sen verran sitkee ja venyvä joukkue tuntuu olevan.

Käy välillä jopa sääliksi tuo jokereiden pelaaminen, hyvin liikuttavat kiekkoa mutta silti häviävät 1maalilla pienelle jypille. 3kertaa maalin tappio ja kaksi niistä vielä jatkoajalla niin varmaan nakertaa narrien itseluottamusta? Itse veikkaan et jokerit saattaa viedä seuraavan pelin kotonaan, mutta kyllä jyp tän sarjan vie sen verta isolla sydämmellä kaverit siellä kaukalossa pelaa. Mut en ois uskonut semien alussa et jokerit on 3ottelun jälkeen 3-0tappiolla, sen verta väkevästi pelasivat hifk vastaan..tai hifk ei ollut vain oikea mittari jokereiden iskukyvystä?


Tero Riihinen


Kun pää pimenee niin sitten se pimenee. Kuitenkin kun Jarkko pelaa omilla vahvuuksillaan niin on kovanluokan vahvistus, mutta olihan tuo taklaus ihan älytön jo senkin takia että tilanne oli tasan ja peliaika oli jo loppumaisillaan. Siinä taas kysytään sitä toisen pelaajan kunnioittamista kun taklataan kädet ylhäällä kohti päätä, mutta tuskin Jarkko nyt ajatteli tahalleen toista satuttaa? No onneks palokan pappa ei loukkaantunut tilanteessa.


HPKISKINGI


Jep. Ja jos tää olis ainoo tällänen tällä kaudella nii ei ois nii paha juttu. Mutta kun ei todellakaan ole. Ja se on noita tehnyt kun Jokerit on johtanut peliä ja sitten kaveri onkin tullut ohi... Ylimieline äijä sanon minä, sano muut mitä tahansa.


Tero Riihinen


Joo, ihan aiheesta sai ton ison jäähyn ja kyllä tollasesta pitäis jo antaa pelikieltoa jos kurinpitoryhmä on yhtään johdonmukainen.


Saletes


Narrit on vain huono joukkue ei siinä mitään. Narrit ovat todella huonoja mutta Matikaista ei kiinnostanut voittaa niitä pelejä niin ei paljoon narrien tarvinnut duunia tehdä.


Kalles


Matikainenhan se niitä pelejä siellä pelailee. Onko tää sitä sun kutsumaas "huumoria" :)?


Millie


Todella huonot Jokerit voitti vieläkin huonomman, munattoman jullilaunan.


Jonde48

Mitä ihmettä täällä on tapahtunut?? 57 uutta viestiä puussa.. ettei offtopiciksi mene niin JYP taitaa mennä jatkoon! :D


Saletes


Öö? En sano muutakuin että päättele ny hei oikeesti ite jotakin. Mutta aikalailla Matikainen se päättää miten jengi siellä pelaa siis ei nyt kuinka hyvin mutta päättele itse. Esim. yksi juttu oli se rankkari ja oli vielä monia juttuja mutta niitä en jaksa alkaa enempää selitellä tässä.


Saletes


Todella huonot narrit voittivat vielä huonomman IFK:n.


Kalles


Saatko itekkään selvää teksteistäs? "Matikaista ei kiinnostanut voittaa" Et voi väittää tosissasi noin. :)


Saletes

En voi tajuta tätä maailmaa miksi tämä on mennyt tämmöiseksi. Valitan Jumala ja Jeesus mutta ehkä jonain päivänä.

Suomennetaanko sulle että Matikainen teki naurettavia ratkaisuja niin ei kauheesti edes yritä voittoa. Internet on julma paikka muuttamaan.


Hottis



נמחק ע"י המנהל ayu.



הנושאים המועדפים שלך
סלובקיה I.1
איטליה I.1
בוסניה והרצגובינה koga bi vi
בוסניה והרצגובינה Veliki događa...
בוסניה והרצגובינה Sastanak BH Z...
אוסטריה Tennis Duel -...
בלגיה financien
בלגיה Vanalles
אזרבייג'אן PPM Translato...
אוסטריה Facebook
בוסניה והרצגובינה Facebook
אוסטריה 2. Mannschaft...
אוסטריה Jerseys?
אזרבייג'אן U-17 milli ko...
בוסניה והרצגובינה Sms krediti
סלובקיה Kohutko Cup I...
סלובקיה Gold Cup
סלובקיה National Gree...
סלובקיה V.168
סלובקיה players for G...
סלובקיה Pravidla (Ad ...
סלובקיה 2 zapasy za d...
סלובקיה Ligový pohár
סלובקיה dresy a vlajk...
סלובקיה National Germ...
סלובקיה Voľby trénera...
סלובקיה DB National I...
סלובקיה PPZT:pred a p...
סלובקיה F1
סלובקיה tranfers
אוסטרליה New F1 manage...
סלובקיה organizujem t...
סלובקיה transfer
סלובקיה Dresy
סלובקיה VI.188
סלובקיה VI.190
סלובקיה VI.196
סלובקיה VI.185
סלובקיה VI.184
סלובקיה VI.180
סלובקיה VI.166
סלובקיה VI.172
סלובקיה VI.168
סלובקיה VI.169
סלובקיה VI.170
סלובקיה VI.173
סלובקיה VI.164
סלובקיה VI.163
סלובקיה VI.127
סלובקיה V.85
סלובקיה VI.111
סלובקיה VI.72
סלובקיה VI.109
סלובקיה Futbalová Rep...
סלובקיה V.253
סלובקיה Slovakia Cup ...
סלובקיה VI.113
סלובקיה Esox lucius f...
סלובקיה trgu - trensf...
סלובקיה V.160
סלובקיה Klubové vlajk...
סלובקיה Vytvorenie kl...
סלובקיה V.248
סלובקיה VI.143
סלובקיה VI.146
סלובקיה V.170
סלובקיה V.232
סלובקיה Žilinska fotb...
סלובקיה V.252
סלובקיה V.255
סלובקיה V.247
סלובקיה VI.96
סלובקיה V.223
סלובקיה VI.9
סלובקיה Kto ma najvac...
סלובקיה V.230
סלובקיה V.133
סלובקיה VI.147
סלובקיה V.184
סלובקיה uspesnost str...
סלובקיה VI.126
סלובקיה VI.58
סלובקיה VI.51
בלארוס "Клубная супе...
סלובקיה V.158 tipovač...
סלובקיה V.250
סלובקיה VI.80
סלובקיה mini champion...
סלובקיה V.249
סלובקיה V.229
סלובקיה V.251
סלובקיה Primera Divis...
סלובקיה Tímový web
סלובקיה VI.160
סלובקיה Friendly Matc...
סלובקיה VI.156
סלובקיה Klubovy web
סלובקיה V.127
סלובקיה Futbalova Rep...
סלובקיה Taktiky
סלובקיה Tréning hráčo...
סלובקיה SVK Repre - F...
סלובקיה VI.145
סלובקיה Stažnosti na ...
סלובקיה VI.106
סלובקיה futbal
סלובקיה Design-logo-d...
סלובקיה V.208
סלובקיה V.189
סלובקיה stadio
סלובקיה VI.149
סלובקיה VI.125
סלובקיה VI.88
סלובקיה V.176
סלובקיה SILA TÍMU
סלובקיה VI.103
סלובקיה V.148
סלובקיה super zápasy
סלובקיה Ponuky generá...
סלובקיה Slovenské Sup...
סלובקיה V.148
סלובקיה stavanie záze...
סלובקיה Tipovacia súť...
סלובקיה V.172
סלובקיה pro evolution...
סלובקיה Corgoň liga a...
סלובקיה VI.138
סלובקיה 2x zaspievaná...
סלובקיה Tvorba Loga
סלובקיה A.C.A.B. CUP
סלובקיה Najlepší stre...
סלובקיה Šlapak
סלובקיה V.201
סלובקיה VI.154
סלובקיה VI.142
סלובקיה Horna nitra C...
סלובקיה VI.148
סלובקיה VI.97
סלובקיה VI.144
סלובקיה Súťaž o 40 kr...
סלובקיה VI.112
סלובקיה MS vo Futbale...
סלובקיה kupovanie zam...
סלובקיה Hlasovanie - ...
סלובקיה V.242
סלובקיה Priatelsky du...
סלובקיה ZAPASY PRIJMA...
סלובקיה PPMliga-turna...
סלובקיה Majstrovstvá ...
סלובקיה V.178
סלובקיה IV.24 Ligové ...
סלובקיה VI.128
סלובקיה VI.54
סלובקיה Turnaj - UEFA...
סלובקיה Turnaj - Prem...
סלובקיה Liga majstrov
סלובקיה VI.110
סלובקיה V.146
אוסטרליה Last Letter -...
סלובקיה V.256
סלובקיה VI.114
סלובקיה V.225
סלובקיה VI.92
סלובקיה V.246
סלובקיה V.239
סלובקיה V.237
הודעות חדשות