Faktory, ktoré vedú k víťazstvu v hokeji.
Pred niekoľkými týždňami som sa rozhodol preskúmať hokejové zápasy, aby som odsledoval niekoľko faktorov, ktoré by mohli viesť k úspechu. Po pár týždňoch som plánoval vydať článok, ale stala sa úsmevná vec. Dino Barnabé mal podobný nápad. Vydal článok vo francúzštine s názvom "Revisit Our Classics (Part 1)") „Opäť naše klasiky (časť 1)", v ktorom tiež skúmal faktory, ktoré vedú k víťazstvu v hokeji. S dovolením Dina som preložil svoj článok do angličtiny a plánoval som predstaviť vám môj článok ako spoločný. Takže potom, čo ste strávili týždeň s "Revisit Our Classics (Part 1)", vám predstavujem môj článok "Faktory, ktoré vedú k víťazstvu v hokeji".
Mojím cieľom v PPM športe je to, že raz sa z môjho hokejového tímu stane MOLOCH. Tím, ktorý je prakticky neporaziteľný (aspoň v USA). Zatiaľ mám v mojej PPM kariére k Molochovi ešte ďaleko. Budem aj naďalej rásť, deň za dňom, sezónu po sezóne. S mojím súčasným tímom môžem očakávať výhry nad mnohými tímami, ale bohužiaľ pre mňa, stále sú mi súdené ponižujúce prehry v zápasoch s elitnými hokejovými tímami, ako je Psychos, Razorback Thugs a ďalšími nedobytnými pevnosťami. V dnešnom článku sa budem zaoberať faktormi, ktoré by mohli dať tímu šancu na víťazstvo. Mám v pláne skúmať vplyv sily tímu, tímového koeficientu, nastavenie dôležitosti a výhodu domáceho ľadu. Každý, kto hral PPM, stále rozmýšľa nad otázkami týkajúcimi sa úspešnosti. Môžem očakávať, že budem konkurencieschopný s tímami, ktoré majú vyššiui silu tímu ako ja? Pomohla mi vyhrať výhoda domáceho ľadu? Je môj vysoký TK dôvodom, prečo som vyhral? Dúfam, že moje štatistiky vnesú do týchto otázok viac svetla.
Na účely tejto štúdie som preskúmal 180 odohraných zápasov v 1. deň 20. sezóny v USA. Pre každý zápas som zhromaždil nasledujúce informácie: 1) rozdiel sily tímov (celkovú silu môžete nájsť v profile každého tímu deň po zápase ), 2) rozdiel tímových koeficientov (TK), (tiež to nájdete na stránke profilu tímu), 3) rozdiel v nastavení dôležitosti hry (priemerný rozdiel dôležitosti za tretinu - hodnoty v rozmedzí 4 až -4 ... pri hodnote 4 hral prvý súper s veľmi vysokou a druhý súper hral s veľmi nízkou dôležitosťou), 4) víťazný tím hral na svojom ľade a 5) aké bolo rozpätie výhier.
Použité údaje viedli k nasledujúcim výsledkom:
1) Rozdiel sily tímov
a. 88% všetkých stretnutí vyhrali tímy s vyššou silou.
(To znamená, že vyhralo iba 12% tímov s nižšou silou).
b. Najväčší negatívny rozdiel sily pri výhre slabšieho tímu bol -71.
c. Percentuálne vyhliadky na víťazstvo závisia od sily (počet zápasov pre výpočet):
I. 100% pre tímy s kladným rozdielom sily viac ako 150 (9)
II. 100% pre tímy s kladným rozdielom sily od 101 do 150 (13)
III. 96% pre tímy s kladným rozdielom sily od 51do 100 (49)
IV. 88% pre tímy s kladným rozdielom sily od 26 do 50 (32)
V. 89% pre tímy s kladným rozdielom sily od 11 do 25 (28)
VI. 71% pre tímy s kladným rozdielom sily od 1 do 10 (34)
VII. 62% pre tímy s kladným rozdielom sily od 1 do 5 (26)
VIII. 38% pre tímy s negatívnym rozdielom sily od -1 do -5 (26)
IX. 29% pre tímy s negatívnym rozdielom sily od -1 do -10 (34)
X. 11% pre tímy s negatívnym rozdielom sily od -11 do -25 (28)
XI. 12% pre tímy s negatívnym rozdielom sily od -26 do -50 (32)
XII. 4% pre tímy s negatívnym rozdielom sily od -51 do -100 (49)
XIII. 0% pre tímy s negatívnym rozdielom sily viac ako 100 (22)
* Pre tieto výpočty: Rozdiel sily = celková sila tímu - celková sila oponenta
2) Rozdiely tímových koeficientov (TK)
a. 80% všetkých stretnutí vyhrali tímy s vyšším TK.
b. Najväčší negatívny rozdiel TK pri výhre bol -81.
c. 8%-ná bola šanca na výhru v prípade, že TK tímu bol nižší o 50 v porovnaní s jeho súperom.
3) Nastavenie dôležitosti
a. Iba 39% z tímov, ktoré mali nastavenú vyššiu dôležitosť, vyhralo zápas. (Pravdepodobne je to ovplyvnené vysokou silou tímov, ktoré používajú veľmi nízku dôležitosť proti slabým tímom).
b. Pri zápasoch tímov s rozdielom sily+/- 25 som zistil nasledujúce údaje. 71% z týchto zápasov bolo hraných medzi tímami s neutrálnym nastavením dôležitosti. Zo zostávajúcich zápasov, 59% (17% z celkového počtu) víťazných tímov použilo nastavenie vyššej dôležitosti než ich súper a 41% (13% z celkového počtu) malo nastavenú nižšiu dôležitosť zápasu, ale napriek tomu sa im podarilo vyhrať.
4) Domáci ľad
a. 65% všetkých stretnutí vyhral domáci tím.
b. 51% zápasov hraných medzi tímami s rozdielom +/- 25 vyhral domáci tím.
5) Rozpätie výhry
a. 10 gólov bolo priemerné rozpätie výhry u 180 skúmaných zápasov.
b. Skúmanie rozpätia výhry v porovnaní s rozdielnou silou tímov umožňuje hodnotnejšie zobrazenie.
I. 22-gólový priemer pre rozdiel sily od 150
II. 13-gólový priemer pre rozdiel sily od 100 do 150
III. 14-gólový priemer pre rozdiel sily od 50 do 100
IV. 8-gólový priemer pre rozdiel sily od 25 do 50
V. 6-gólový priemer pre rozdiel sily od 0 do 25
VI. 3-gólový priemer pre rozdiel sily od -25 do -1
VII. 2-gólový priemer pre rozdiel sily nižší ako -25
Tabuľka priemerného rozpätia výhry na základe rozdielu v sile tímov:
Po kontrole vyššie uvedených údajov predpokladám, že to vedie k týmto faktorom:
Faktor 1: Sila tímu má veľký vplyv na možnosť, že to povedie k víťazstvu. Ak máte nižšie hodnotenie sily než váš súper, potom sa bude dať vyhrať podstatne ťažšie.
Faktor 2: Tímový koeficient TK má vplyv na hru tímu, ale v menšej miere, než sila tímu.
Faktor 3: Nastavenie dôležitosti hry môže byť niekedy rozhodujúce. Ale na základe predložených údajov, nastavenie dôležitosti nebolo rozhodujúce v zápasoch približne rovnako silných súperov.
Faktor 4: Aj domáci ľad poskytuje výhodu. Avšak, táto výhoda je sotva badateľná, keď hrajú rovnako silné tímy.
Faktor 5: Nielenže sila tímu vplýva na percentuálnu pravdepodobnosť víťazstva, ale má tiež vážny dopad na rozpätie výhry.
Uvedené dáta majú dostatok priestoru na vylepšenie. Všetko som staval na základe iba 180 hier. Čísla by mali byť stále pomerne spoľahlivé. Budúce štúdie by mohli určiť čísla presnejšie, ale aj s použitím aktuálnych údajov to môže viesť hráča k múdrejším rozhodnutiam pred nadchádzajúcimi zápasmi.
Ešte posledný komentár, ako sa moje dáta dajú porovnať s tými v Dinovom článku? Tak, že boli porovnané podobné aspekty, ale z rôznych uhlov pohľadu. Je to naozaj ťažké porovnať články s rôznymi uhlami pohľadu na hru. Myslím si, že každý článok má svoje miesto a hodnotu. Dinove dáta boli zhromaždené z oveľa väčšej skupiny zápasov hier, a ja sa rozhodne sa teším na jeho pokračujúci projekt. ... Netrpezlivo očakávam 2. časť "Revisit Our Classics" (pozn. redakcie: spomínané pokračovanie medzitým vyšlo v anglickej verzii Revisit our classics (Part 2). Na záver želám nám všetkým teplo a vyššiu SILU tímu.
Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä Jaa MySpacessa