Aika:

Joukkueesi:
Viestintä
Public account
  PRO-alue
1330 krediittiä
Osta krediittejä
Olet julkisella tilillä. Jos haluat pelata peliä tai liittyä keskusteluihin, sinun täytyy kirjautua sisään. Jos olet uusi käyttäjä, sinun täytyy rekisteröityä ensin.

  PowerPlay Magazine

Házenkářská Liga mistrů


Házenkářská Liga mistrů

 

Za týden se v Lisabonu odehraje finále fotbalové Ligy mistrů. Jak všichni jistě víte, půjde o souboj dvou týmu z Madridu Atletica a Realu. Do poslední fáze se však dostala i házenkářská Liga mistrů. Kdo se porve o trofej, kde se bude hrát? Nevíte, tak čtěte dál.

Do letošní Ligy mistrů přímo postoupilo 17 týmu. O zbývajících 7 míst na konci srpna bojovalo dalších 20 týmu. Podobně jako ve fotbale byly týmy rozděleny do mistrovské a nemistrovské části. Nemistrovské části se účastnilo 6 celků. Tady byl herní systém jednoduchý. Byly vylosovány 3 dvojice. Vítěz každé z nich postoupil do Ligy mistrů, poražený byl přeřazen do EHF cupu. První dvojzápas byl čistě německý souboj. Obhájce titulu z Hamburku měl namále. V prvním zápase remizoval v Berlíně s místními liškami a doma je pak jen o gól porazil, takže mu ještě zůstala šance na obhajobu trofeje. Postoupili také Wisla Plock a Metalurg Skopje.  V mistrovské části bylo tedy 14 mužstev, pro která zbyla 4 postupová místa. Dva mančafty konkrétně HK Drott a Handball Esch si to rozdaly přímo proti sobě a zde se radovali Švédové. Zbylých 12 týmů si zahrálo 3 miniturnaje a 3 vítězové doplnili počet účastníků ve skupinách na 24. Jeden z těchto tří miniturnajů se hrál i v Prešově, kde domácí sice postoupili do finále, ale tam podlehli Minsku a do základní skupiny Ligy mistrů nepostoupili. Naopak poslední dvě volná místa získaly týmy z Porta a z ukrajinského Záporoží.

V základních skupinách mělo nejvíce zástupců Německo konkrétně čtyři, dále po dvou zástupcích měli Francouzi, Španělé, Dánové, Poláci, Makedonci a Slovinci a jeden tým Maďarsko, Chorvatsko, Rusko, Švédsko, Bělorusko, Portugalsko, Ukrajina a Švýcarsko. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po šesti a čtyři nejlepší z každé skupiny postoupili dál. Ve skupině A si postup v pohodě hlídali Veszprém a Rhein-Neckar Lowen, kolo před koncem si třetí místo zajistilo Celje. V posledním kole musel Motor Záporoží porazit vedoucí Veszprém, aby postoupil do osmifinále, což se mu povedlo a v soutěži skončili Záhřeb a také beznadějně poslední Petrohrad.  B skupinu vyhrál Kiel s českou hvězdou Filipem Jíchou, za ním skončil Kolding a na postupových místech se umístily i dva polské týmy Plock a Kielce. První příčku v C obsadila Barcelona. Za ní skončil PSG a dva týmy ze Skopje Metalurg a Vardar. Nejvyrovnanější skupina byla ta poslední. Sice německá dvojice Hamburk a Flensburg utekla svým pronásledovatelům, ale další tři celky měli po osmi bodech. Nakonec z této trojice postoupili Gorenje a Aalborg. Naopak smutek byl ve Španělsku.

A     C  
Tým Body   Tým Body
 MKB Veszprém 17    Barcelona 17
 Rhein-Neckar Löwen 16    Paris Saint-Germain 13
 Celje 9    Metalurg 12
 Motor Zaporozhye 9    Vardar 10
 Zagreb 8    Dinamo-Minsk 7
 St. Petersburg 1    Wacker Thun 1
 



B     D  
Tým Body   Tým Body
 THW Kiel 17    HSV Hamburg 18
 KIF Kolding 14    Flensburg 17
 Vive Targi Kielce 13    Gorenje 8
 Wisła Płock 8    Aalborg 8
 Porto 5    La Rioja 8
 Dunkerque 3    HK Drott 1

Osmifinále hráli proti sobě první týmy ze skupin proti čtvrtým a druhé se třetími. Roli favorita potvrdili Kiel a Barcelona a nedali svým soupeřům šanci. Další vítěz skupiny Veszprém prohrál první zápas v polském Plocku. Domácí odvetu však zvládl a po výhře o 5 gólů šel dál. To se však nepovedlo poslednímu vítězi skupin a obhájci trofeje. Hamburk nejdřív remízoval ve Skopje a doma s Makedonci dokonce prohrál a byl tak ze hry venku.  Stejně tak postoupil i jejich městský rival Metalurg Skopje, dále šli také PSG a ve vyrovnaných soubojích dva němečtí zástupci Flensburg a Rhein-Neckar Lowen.

Osmifinále        
Tým Skóre Tým 1 zápas 2 zápas
Motor Zaporozhye  56-71  THW Kiel 28-31 28-40
Aalborg  42-60  Barcelona 22-29 20-31
Vardar  58-57  HSV Hamburg 28-28 30-29
Wisła Płock  60-64  MKB Veszprém 34-33 26-31
Gorenje  55-62  Paris Saint-Germain 30-28 25-34
Celje  53-55  Flensburg 26-25 27-30
Metalurg Skopje  53-43  KIF Kolding 23-17 30-26
Vive Targi Kielce  55-55  Rhein-Neckar Löwen 32-28 23-27

V dubnu se odehrála čtvrtfinále. Nejjednoznačnější to bylo mezi Kielem a Metalurgem. Němci venku vyhráli o 10 a doma dokonce o 12 gólů. Oba zápasy vyhrál také Veszprém, i když zápasy s PSG nebyly tak jednoznačné jako v případě Kielu. Flensburg v prvním zápase porazil Vardar doma o 2 góly, venku vedl v poločase o 5. Nakonec se musel ale strachovat o postup a postoupil jen díky více gólům na hřišti soupeře. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvořil Rhein-Neckar Lowen, kterému se podařilo doma v prvním ofenzivním zápase rozdrtit Barcelonu 38:31. Bohužel pro ně ve Španělsku o 7 gólů prohráli a vzhledem k tomu, že tam dali jen 24 gólů, tak pro ně Liga mistrů letos skončila.

Čtvrtifinále        
Tým Skóre Tým 1 zápas 2 zápas
Rhein-Neckar Löwen  62-62  Barcelona 38-31 24-31
Flensburg  49-49  Vardar 24-22 25-27
Metalurg Skopje  47-65  THW Kiel 21-31 26-34
Paris Saint-Germain  52-59  MKB Veszprém 26-28 26-31

Takže nyní už známe čtyři účastníky Final four. 31. května proti sobě se v semifinále utkají Veszprém a Kiel, druhou dvojici tvoří Barcelona a Flensburg, kterou budou pískat čeští rozhodčí Horáček a Novotný. Následující den se uskuteční finále a zápas o třetí místo. To vše se odehraje v Kolíně nad Rýnem v Lanxess aréně, kde už se dříve hrálo mistroství světa v házené či v hokeji a konalo se zde i mnoho koncertů a jiných sportovních akcí. Kapacita haly je pro házenou 19 500 diváků a jsem zvědav, jestli se podaří překonat letošní rekord v návštěvnosti, který zatím drží Minsk, kde se na Barcelonu přišlo podívat 15 320 diváků.

Semifinále  
Barcelona Flensburg
Kiel Veszprém

Hlasuj!

Miniaplikace





Artikkelin luokitus: Huono - Normaali - Loistava     Yksittäiset katsojat: 206

Jaa Facebookissa   Jaa Twitterissä   Jaa MySpacessa