Piłkarskie eliminacje

W piłce nożnej PPM mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Europy dla głównych reprezentacji odbywają się co 4 lata. W poprzednim sezonie rozegrane zostały mistrzostwa Europy, a więc w obecnym rozpoczęły się eliminacje Mistrzostw Świata, które zostaną dokończone w następnym sezonie, a zaraz po ich zakończeniu odbędą się same mistrzostwa.
Polska trafiła do grupy 5, w której występuje 8 drużyn spośród których cztery uzyskają awans do imprezy mistrzowskiej. Poniżej dotychczasowe wyniki
Pierwsze spotkanie potoczyło się fatalnie, dostaliśmy łomot od naszych południowych sąsiadów.
O ile brak punktów w starciu z Czechami nie był wielką niespodzianką, to porażka z Wenezuelą wzbudziła niepokój o kondycję naszej drużyny i zachwiała wiarę w awans na mistrzostwa.
Piękne odbicie się od dna. Format kwalifikacji sprawia, że wciąż jesteśmy w gronie drużyn typowanych do awansu.
Po bardzo dobrym meczu z Finlandią, kolejne udane starcie, tym razem na terenie Macedonii, 6 pkt w 4 meczach i bilans bramek +1 uspokoił nastroje kibiców naszej drużyny.
Mecz z Grecją dobrze się rozpoczął. Mimo gry w osłabieniu całą drugą połowę, dość pewnie wygraliśmy 3:0 i patrząc po rywalach sporą niespodzianką byłoby gdybyśmy nie uzyskali awansu z grupy.
Po 6 kolejkach mamy 4 zwycięstwa, dobry bilans bramek i możemy ze spokojem spoglądać na przyszły sezon. Nie należy jednak lekceważyć rywali, co pokazał już mecz z Wenezuelą.
Grupa 5
Dla drużyn młodzieżowych rozgrywane są tylko mistrzostwa świata co 2 sezony.
Nasza drużyna U-20 poprzednie mistrzostwa pod wodzą Skrzętinio w sezonie 47 zakończyła na ćwierćfinale. Skrzętinio wygrał wybory na selekcjonera w sezonie 48, co nie było zaskakujące. Później jednak nastąpiło trzęsienie ziemii w naszej drużynie. Dotychczasowy selekcjoner dostał bana i jego konto zostało zablokowane. Nie mając menedżera, nie miał kto dokonać powołań ani dogadać się z innymi drużynami na mecze towarzyskie. Ostatecznie kadrę objął kapitan naszej społeczności, Domiss223. Udało się jednak zorganizować tylko jedno spotkanie przed rozpoczęciem eliminacji. Trafiliśmy do grupy 8, siedmio zespołowej. Awans tak jak w pozostałych grupach uzyskują 4 drużyny. Niby trochę łatwiej, ale pomiędzy zespołami młodzieżowymi nie ma aż tak dużej różnicy, do tego w grupach ośmio zespołowych, występują jedna dodatkowa drużyna z ostatnich 7 miejsc w rankingu. Poniżej przebieg eliminacji w wykonaniu naszej drużyny.
Brak przygotowania chyba zadecydował o rozpoczęciu eliminacji od porażki, mimo optycznej przewagi naszej drużyny w tym meczu.
Drugi mecz i druga porażka. Sytuacja zrobiła się nieciekawa. Początek zdecydowanie nieudany.
Mecz z drużyną na podobnym poziomie. Niestety nie udało się wykorzystać przewagi własnego boiska
Wyjazd do Peru i nareszcie 3 pkt poszły na konto Polski. Potrzeba jednak więcej zwycięstw aby eliminacje się powiodły.
Potrzebujemy punktów jak tlenu, niestety mimo lekkiej przewagi nad drużyną Holandii, mecz zakończył się kolejną porażką.
Mecz z jedną ze słabszych drużyn, niestety po raz kolejny nie udało się wykorzystać przewagi i zdobywamy tylko 1 punkt. W 6 kolejkach pierwszej rundy zdobyliśmy zaledwie 5 punktów i znaleźliśmy się pod kreską drużyn do awansu.
Rozpisano nowe wybory na selekcjonera, jednak oprócz Domissa nikt się nie zgłosił, mogło to być spowodowane kiepską sytuacją naszej drużyny przed obecnym sezonem, ale wciąż mogliśmy odwrócić losy tych eliminacji.
Mimo złej pozycji, nasz zespół należy uznać za dość mocny i zdolny do zwycięstw z najsilniejszymi drużynami, dlatego wciąż należało wierzyć w awans do mistrzostw świata.
Nowy sezon rozpoczęliśmy zdecydowanie lepiej i wciąż mieliśmy szansę załapać się do mistrzostw.
Po raz kolejny już w pierwszej połowie jeden z naszych zawodników zostaje wyrzucony z boiska. Zespół z Antypodów ma mocną linię pomocy, dzięki czemu uzyskali przewagę w tym spotkaniu, którą udokumentowali bramką, a nasza drużyna ponownie przegrała i niestety oddaliła się od awansu.
Pomimo tego, że tym razem to nasi rywale musieli sobie radzić w osłabieniu przez większość część meczu nie udało nam się zdobyć bramki. Remis w tych okolicznościach to zdecydowanie zawód dla naszego zespołu.
Drużyna Peru nie posiadała wystarczającej liczby zawodników, którzy mogliby wystąpić w tym spotkaniu, dlatego zarobiliśmy 3 punkty walkowerem.
Kolejny niewypał, który był ostatecznym gwoździem do trumny dla Polski w tych eliminacjach. Pomimo tego, że Holandia nie grała z maksymalnym zaangażowaniem, a Polska posiadała przewagę w posiadaniu piłki, zanotowaliśmy piątą porażkę w eliminacjach.
Do rozegrania został nam jeszcze ostatni mecz przeciwko Chile, ale po wynikach pozostałych spotkań, straciliśmy już nawet teoretyczne szanse na awans.
Grupa 8
Zespół U-17 na szczęście nie miał ostatnio większych zawirowań. Mimo niedosytu po poprzednich mistrzostwach, kadrę niezmiennie prowadzi Bodziowlodek.
Pozytywny początek eliminacji przeciwko niezbyt silnej drużynie Peru.
Starcie przeciwko bardziej wymagającej drużynie Portugalii zakończyło się remisem
Mecz z kolejną drużyną z Ameryki Płd. i kolejne dość pewne zwycięstwo, ale byliśmy też zdecydowanym faworytem tego meczu.
Azerbejdżan to jedna z najsłabszych reprezentacji, co też doskonale wykorzystała nasza drużyna, wysoko wygrywając ten mecz.
Przed meczem z Indonezją większe szanse na zwycięstwo dawano Polsce, po wyrównanej walce mecz zakończył się podziałem punktów.
Na zakończenie pierwszej rundy czekał nas jeszcze jeden mecz z niezbyt mocną drużyną z Ameryki Płd. Wykorzystaliśmy nasze atuty i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Na półmetku eliminacji, nasza drużyna z bilansem 4 zwycięstw i dwóch remisów była bardzo bliska awansu i z optymizmem mogliśmy myśleć o następnym sezonie.
Rundę rewanżową rozpoczęliśmy od wygranej w Peru i to grając większą część spotkania w osłabieniu oraz z minimalnym zaangażowaniem. Już tylko jakaś wielka katastrofa mogłaby nas powstrzymać od awansu w tym momencie
Dzięki układowi sił w grupie, postanowiliśmy odpuścić w spotkaniu przeciwko Portugalii, co spowodowało naszą pierwszą porażkę w tych eliminacjach.
Bardzo pewne zwycięstwo przeciwko Kolumbii pokazało możliwości naszego zespołu. Nie tylko chcemy pojechać na mistrzostwa, ale mamy nadzieję, że odegramy w nich jedną z głównych ról.
Znowu zagraliśmy z minimalnym zaangażowaniem, jednak nie pomogło to drużynie Azerbejdżanu w nawiązaniu walki z Polską.
Przed własną publicznością zrewanżowaliśmy się drużynie Indonezji jeszcze bardziej poprawiając nasz dorobek punktowy w tabeli.
Pozostała jeszcze jedna kolejka do rozegrania, ale już wiadomo że awans z naszej grupy uzyskują Portugalia, Polska, Indonezja oraz Kolumbia.
Grupa 8
Podsumowując zespół U-17 uzyskał pewny awans na mistrzostwa, seniorzy są w dobrej sytuacji na obecnym etapie, a zespół U-20 zaliczył kompletną katastrofę.
Jaga Facebook-i Jaga oma Twitter-it Jaga oma MySpace-i