Aeg:

Sinu meeskonnad:
Suhtlus
Public account
  PRO Zone
1330 krediiti
Osta krediiti
Te olete avalikus kontos. Kui te tahate mängida või liituda aruteluga, peate te sisse logima. Kui te olete uus kasutaja, peate te esmalt registreeruma.

  PowerPlay Ajakiri

Mistrovství světa v biatlonu se blíží ke konci...


Mistrovství světa v biatlonu se blíží ke konci...

Už jen dva dny bude trvat MS v biatlonu, které se odehrává v Německu. Během těchto dvou dnů budeme moci vidět ženskou štafetu (4x6 km), která se poběží dnes a závod s hromadným startem, které se poběží v neděli. Muže čeká 15 km dlouhá trať, zatímco ženy poběží 12,5 km dlouhou trasu. A jak si stojíme v dosavadním průběhu tohoto šampionátu?

Smíšená štafeta (2x 6 km a 2x 7,5 km)

V Ruhpoldingu mistrovství začala smíšená štafeta již prvního března, kdy jely za každou štafetu dvě ženy (po 6 km) a dva muži (po 7,5 km). Tento závod nepatřil k nejhorším závodům, když skončila naše štafeta na 8. místě se ztrátou téměř 2 minut. Naše štafeta se skládala z Veroniky Vítkové, Barbory Tomešové, Ondřeje Moravce a Michala Šlesingera, přičemž ani jednou nemuseli naši zástupci na trestné kolo, nicméně čtrnáctkrát museli dobíjet (nejvíce dobíjení provedl Ondřej Moravec, když jich měl 6). Michal Šlesingr tento výsledek okomentoval následně: "Osmé místo je dobré, ale chtěl jsem více, pro tým i pro sebe. S výsledkem a ani se svým výkonem tak nejsem spokojen. Vždyť na šesté místo nám scházely jen čtyři sekundy, to je jedno dobíjení."

Sprint muži (10 km) 

Po jednodenní přestávce běželi muži sprint o délce 10 kilometrů. Do následujícího stíhacího závodu, jež běží 60 nejlepších závodníků ze sprintu, se probojovali tři Češi a taktéž dva Slováci. Nejlepším českým závodníkem byl Ondřej Moravec, který skončil na 18. místě, když dvakrát netrefil terč a do cíle dojel se ztrátou téměř minuty a čtvrt na prvního Francouze Martina Fourcada. Do stíhacího závodu pak postoupil ještě Michal Šlesingr z 25. místa, když jeho ztráta činila téměř minutu a půl na vedoucího muže. Michal Šlesingr se taktéž dvakrát netrefil do terče. Posledním z českých zástupců byl Jaroslav Soukup, který dojel na 43. pozici. Ze slovenských závodníků nejlépe dojel Dušan Šimočko, který dojel na 15. místě se ztrátou 1 minuty 12,5 sekundy, avšak neměl žádnou chybu ve střelbě. Martin Kazar, druhý slovenský závodník postupující do stíhačky, skončil na 29. místě při dvou špatných pokusech ve střelbě a ztrátou na prvního téměř 1 minuty a 32 vteřin.

Sprint ženy (7,5 km)

I u žen měl tento závod vyselektovat šedesátku nejlepších závodnic v tomto závodě, které by druhý den startovaly ve stíhacím závodě. Poměr rozložení zástupců mezi ČR a Slovenskem postupujících do stíhačky se změnil, zatímco nám se snížil se počet zástupců ze tří na jednoho, tak Slovensko si udrželo dva zástupce i v ženách. Za ČR se dostala do potřebné třicítky pouze Veronika Vítková, která skončila v cíli na 25. místě (3 špatné střely) se ztrátou téměř dvou a čtvrt minuty na vedoucí Němku Magdalenu Neuner. Mnohem lépe si vedla slovenská reprezentantka Anastasiya Kuzmina, která nestrefila dvě položky a skončila osmá se ztrátou téměř jedné minuty a dvacet vteřin. Naopak Jana Gereková byla spíše na konci postupové šedesátky, konkrétně dojela až na 53. pozici.

Vítková pak závod komentovala pro ČT takto: "Dvě kola jsem se na trati cítila hodně dobře, ale když jsem pak měla tři trestná kola, to už se mi jelo špatně. Hodně dneska padaly nuly, o to víc mě to mrzí."

Stíhací závod muži (12,5 km)

Prvenství ze sprintu mužů obhájil Martin Fourcade (Francie), když do cíle dojel s náskokem více než pěti sekund na druhého Švéda. Nejlepším českým mužem se stal Ondřej Moravec, který si polepšil o tři místa (tzn. se posunul z 18. na 15. místo). Dvacítka unikla těsně Jaroslavu Soukupovi, který dojel do cíle na 21. pozici, když vyjížděl na startu až ze 43. místa. Do třicítky nejlepších se vlezl i náš třetí reprezentant a sice Michal Šlesingr, který dorazil na 29. pozici se ztrátou více než 2 minut a 27 sekund.

Ze slovenských bojovníků se umístil Martin Kazar na 24. pozici, když se posunul o pět míst dopředu a Dušan Šimočko naopak zažil propad až o dvacet příček na konečnou 35. pozici, když dorazil do cíle se ztrátou více než 2 minut a 50 vteřin.

Stíhací závod ženy (10 km)

Oproti mužům stíhací závod žen skončil pod taktovkou Bělorusky Daryi (Darya Domrachevova), která byla druhá ve sprintu. Magdalena Neuner se posunula o jedno místo směrem dolů, tedy na durhé místo. Veronika Vítková tento závod zvládla solidně, když chybovala dvakrát ve střelbě a posunula se z 25. místa na 18. příčku. Opačně se vydala slovenská reprezentantka Anastasiya, která se z 10. příčky posunula dolů o devět příček na 19. místo, když její střelba nebyla dobrá a pětkrát špatně střelila do terče. Slováky však nemusel až tak mrzet tento posun dolů jejich jedničky, jelikož Jana Gereková zvládla se posunout z 53. místa na 31. místo, i když udělala 3 chyby ve střelbě a dojela se ztrátou téměř čtyř a půl minuty.

Individuální závod muži (20 km)

Po dvoudenní přestávce pro mužské závodníky přišel na řadu individuální závod o délce dvaceti kilometrů. Jak se později ukázalo, tneto závod byl pro nás velmi úspěšný, když tři ze čtyř zástupců se umístili v TOP15. Nejlépe dojel Jaroslav Soukup, který pro nás získal první kov z letošních MS v biatlonu. Jeho jedna chyba ve střelbě a ztráta přes 12 vteřin na prvního Slovince jménem Jakov Fak stačila na bronz, když v cíli měl náskok na čtvrtého Němce Binrbachera necelou sekundu. Ani Michal Šlesingr se nenechal zahanbit, když jeho výkon (1 chyba ve střelbě a ztráta 25,6 vteřiny na vedoucího muže) stačil na pěkné 6. místo. Na 12. místě dojel Ondřej Moravec, který se sice dvakrát netrefil, ale ani tento menší problém mu nezabránil v tomto velmi solidním umístění. Jak bylo vidět v tomto závodě se naši muži zlepšili v běhu a i díky vcelku přesné mušce se dokázali takto velmi dobře prosadit. Na 33. místě pak dojel náš poslední závodník, jímž se stal Tomáš Holubec, který dojel se ztrátou více než 3,5 minut a na střelnici se dvakrát netrefil.

Kontrast českým závodníkům poskytovali slovenští závodníci, když ani jeden neměl méně než 3 chyby. Proto se nelze divit, že skončili mezi čtvrtou až osmou desítkou závodníků v cíli. Nejlépe si vedl ze slovenských Matěj Kazar, který dojel na 40. místě (3 chyby). Po velké mezeře dojel na 66. místě Martin Otčenáš (3 chyby), na 70. místě Dušan Šimočko (5 chyb) a na 78. místě Pavol Hurajt s 5 chybami.

Individuální závod ženy (15 km)

Ženy měly odpočinek od posledního závodu o jeden den delší, což tedy mělo za následek, že individuální závod ženy absolvovaly až ve středu 7. března 2012. Individuální závod sedl nejvíce Toře Berger z Norska, která najela téměř minutu náskok na druhou Francouzku Marii L. Brunet. Nejlépe si z našich závodnic vedla Veronika Vítková, která ukončila závod na pěkné patnácté pozici, když třikrát minula terč. Další naše závodnice skončily na 52., 82. resp. 83. místě.

Ze Slovenska si dobře vedly obě hlavní biatlonistky - Anastasiya Kuzmina skončila na 10. místě s 3 chybami a Jana Gereková se stejným počtem chyb se umístila na 13. místě, což byl pěkný úspěch pro Janu. Ze slovenských závodnic ještě závodila Martina Chrapaňová, která dojela 42. pozici se ztrátou 6 minut a 5,5 vteřiny na Toru Berger.

Štafeta muži (4x 7,5 km)

Včera běželi muži štafetu o délce čtyřikrát 7,5 kilometru, přičemž po cestě byly dvě zastávky s terči. Přestože Francouzi byli blízko zlaté medaili z mužské štafety, tak nakonec ji přenechali norské štafetě, která nabídnutou šanci využila. O zlato připravil svou výpravu totiž Martin Fourcade (Francie), když musel pětkrát na svém úseku dobíjet, čehož využil bezchybný Emil H. Svendsen z Norska.

Nadějně štafeta vypadala i pro Českou republiku, když se držela po 1. předávce na 4. místě. Dokonce na nějakou dobu se Zdeněk Vítek dostal na druhémísto za Ukrajinu, čímž zvedl naděje na další medaili z těchto MS, ty ale vydržely pouze do doby, než se Zdeněk Vítek dostal k položce ve stoje, kde nakonec musel obíhat 3 trestné kola. Poté už naši reprezentanti stahovali ztrátu. Nakonec naši biatlonisti dojeli na slušném 9. místě. Slušné proto, že Zdeněk Vítek předával až na 15. místě a Jaroslav Soukup s Ondřejem Moravcem stáhli ztrátu každý o tři příčky.

Slovenští biatlonisté dopadli o něco hůře, přestože nemuseli obíhat žádné trestné kolečko a "pouze" měli 12 nabíjení. Štafeta ve složení Dušan Šimočko, Matěj Kazar, Martin Otčenáš a Pavol Hurajt dojela na 12. místě z 29 zúčastněných štafet.

 

Zdroje: denik.cz, sport.cz, lyzovani.tym.cz





Artikli reiting: Vaene - Tavaline - Suurepärane     Unikaalne vaade: 170

Jaga Facebook-i   Jaga oma Twitter-it   Jaga oma MySpace-i