Kdo pojede na MS?

Minulý týden jsme vás informovali o změnách ve fotbalových reprezentacích. Dnes na to navážeme. Pokud jste četli pozorně, tak jste jistě zaregistrovali i zmínku o tom, že někteří hráči naší reprezentace to měli se setrváním v týmu nahnuté. O koho se konkrétně jedná a jaké jsou vyhlídky současných reprezentantů na účast na MS?
Změny v kádru byly tentokrát velmi ovlivněny tím, že máme sudou reprezentační sezónu, tudíž na jejím konci máme vrchol dvojsezóního cyklu – MS. Nebýt toho, změny v kádru by byly razantnější. Jenže nyní musíme pracovat s tím, abychom měli na MS to nejlepší, co můžeme mít v danou chvíli. I proto, po dlouhém zvažování, jsem usoudil, že kádr ještě tuto sezónu zůstane pohromadě, tudíž nikdo nebyl vyhozen.
Ne, že bychom se o to nesnažili, jenže zkrátka nemáme zprávy o žádném hráči, který by propuštěné hráče dokázal více než adekvátně zastoupit na vrcholu sezóny, případně aby zde byla jistota, že by byl větším přínosem i do budoucna, než ten hráč, kterého by nahradil.
Na jednu stranu je tak potěšující, že se nám podařilo vybrat kádr, který nepotřebuje razantnější přestavbu. Však byl ostatně už od začátku tvořen na to, aby byl připraven na ty nejdůležitější bitvy za 2 (MS) až 4 (ME) sezóny. Na druhou stranu ale není moc pozitivní, že jsme nedokázali najít žádného nového hráče, který by do týmu hned zapadl a byl by pro něj přínosný i v dalších sezónách. Tuto sezónu je tedy kádr beze změny… ale po MS se dá očekávat větší bouře.
V následující časti článku se vyjádřím k současnosti a budoucnosti jednotlivých hráčů (v případě, že bych u týmu zůstal), jak vypadá jejich šance na MS…
Brankáři:
Bruno Hácha – Už nám pomalu ale jistě stárne. Přesto si nadále drží slušnou výdrž 5/6. Na naše poměry má dobré zázemí. Na MS pojede, ale jestli jako jednička, to se teprve uvidí.
Ilja Hynšt – I on vydržel na 5/6. Bude se prát s Háchou o post jedničky. Loňská sezóna mu sice nevyšla, ale samotný závěr sezóny a začátek té nové se mu docela povedl. To Hácha vkročil do sezóny levou nohou… Zázemí by mohlo být lepší na to, že chytá už delší dobu (4. sezónu - pozn. redaktora) I. ligu.
Vlastislav Havelka – Do třetice výdrž na 5/6. Což je dobře pro jeho repre budoucnost, kde by při troše štěstí mohl nahradit své současné kolegy v repre.
Špatná zpráva je, že nám nejspíše všichni gólmani spadnou v příští sezóně na 4/6.
Krajní obránci:
Rostislav Kepl (L) – Prakticky nemám žádnou výhradu, snad jen ta hlavička je na hranici únosného minima, ale to je vzhledem k její kvalitě zkousnutelné. Hraje v týmu s velmi slušným zázemím. Účast na MS má prakticky jistou.
Zdeněk Poledna (L) – Další velmi kvalitní LD. O moc za Keplem nezaostává. V průběhu sezóny jistě dostane také prostor předvést se. Pokud budeme brát na MS 4 SD, bude v týmu téměř jistě, pokud jen 3, tak už to bude poněkud složitější…
Imrich Vilímek (U) – Vilímek se mi v průběhu minulé sezóny docela zamlouval, měl nakročeno do základní sestavy pro MS. Jenže nejprve přišel pád SV na 4/6 a poté i zranění, téměř na 3 týdny. A najednou se z výsluní dostal na dno. Vilímek byl jedním z těch, u kterých se uvažovalo o vyřazení z kádru. Nakonec ho zachránilo právě MS. Do Vilímka jsme investovali celkem dost sehranosti, bylo by škoda ji jen tak zahodit. Navíc jde o univerzála, dobře trénovaného... A nejmladší alternace na pravou stranu. Ale zázemí není úplné top, proto je možné, že po sezóně se už bude doopravdy pakovat. Ale bude záležet i na konkurentech a na týmu, kam přestoupí… Účast na MS je s velikým otazníkem, bude se rozhodovat asi až v posledních týdnech či dnech před MS.
Štefan Kaufman (U) – Úplně opačný vývoj jak u Vilímka. Kaufman byl jednu dobu v minulé sezóně až třetí volbou na pravou či levou stranu obrany… Ale zranění Tafliře a Vilímka ho možná posunou až do základu. Ale jistotu účasti na MS nemá. Nicméně jednoho univerzálního SD brát budu… Takže buď ho nebo Vilímka. Obránce s nejhorší hlavičkou v týmu. A rovněž jeden z nejstarších hráčů v týmu.
Aleš Taflíř (R) – Další veterán v obraně. Dokázal si udržet SV 5/6, což mu dává naději si zahrát i na MS. Ale stejně jako u předchozích hráčů je to s velkým otazníkem. Trénuje v kvalitním zázemí. Patří k nezkušenějším borcům v týmu. Nicméně v další sezóně, pokud mu spadne SV, by se také mohl začít bát o svoji repre budoucnost. To platí i pro Kaufmana.
Střední obránci:
Jakub Rataj (R) – Trénuje v nejhorším zázemí v naší repre. I proto se jeho repre kariéra schyluje ke konci. Ale tuto sezónu nám ještě tento náš nejzkušenější hráč bude platný. Navíc ani není CD mimo repre kádr, který by ho mohl adekvátně nahradit pro tuto sezónu. Minulou sezónu patřil do základu, nicméně tuto sezónu bude o základ usilovat i Mařík. Na MS by měl jet, ale jestli to tedy bude v základu nebo na lavici, to se teprve uvidí.
Karel Sýkora (L) – Bez problémů… Na MS by měl být v základu. Pokud k němu bude přepočet šetrný, tak ho může čekat ještě dlouhá repre kariéra.
Miloslav Mařík (R) – Většinu minulé sezóny byl mimo nominaci. Na konci sezóny ale dostal více prostoru předvést se… a rozhodně nezklamal. K tomu připočtěme nadprůměrné zázemí a máme tu zájemce o základ pro MS.
Robert Fňukal (U) – Zranění ke konci sezóny a pád SV na 4/6 způsobilo, že se na pořadu dne objevila i možnost vyhození Fňukala z repre. Ale nikdo lepší se nenašel, a tak Fňukal zůstává. Jeho šance na MS však trochu poklesly.
Samuel Kop (L) – Vydržel na 6/6, je v týmu s dobrým zázemím, je mu teprve 17 let… a začíná dotahovat Fňukala na pozici náhradního levého CD. Repre budoucnost pro Kopa vypadá nadějně, ME by mu nemělo uniknout. Na 1. MS se však bude ještě dívat doma na TV.
Krajní záložníci:
Sebastián Maršoun (L) – Vydržel na 5/6, naštěstí. Na MS pojede. Příští sezónu už spadne na 4/6, ale i tak s ním předběžně počítám i pro ME.
Alois Vůjtek (R) – Vůjtek hraje až ve IV. Lize, i proto jeho zázemí nepatří k nejlepším. Na MS s největší pravděpodobností pojede, ale jak to s ním bude po MS je zatím v oblacích.
Bohuslav Matocha (R) – Bude bojovat o MS s Tomaštíkem. Nejhorší hlavičkář v týmu. Jeho budoucnost se bude řešit až po sezóně.
František Tomaštík (R) - Bude bojovat o MS s Matochou. Oproti němu je o rok starší, ale zase má více zkušeností a také jedno z nej zázemí v naší repre. Jeho budoucnost se bude také řešit až po sezónním přepočtu.
Jaromír Domecký (L) – Upřímně, už jsem o něho nestál. Po přestupu si pohoršil se zázemím, spadl na SV 5/6, přitom sehranost neměl tak vysokou, aby ho byla škoda vyhodit. Jenže se projevilo, že na LM je to prostě bída a Domecký bude muset v týmu ještě zůstat, i když na zápasy ho povolávat asi nebudu. Zkrátka se nenašla za něho vhodná náhrada. Resp. našlo se pár atributově a kvalitativně obdobných hráčů, i s lepším zázemím… jenže všichni měli SV 5/6 a hrozí, že jim SV po sezóně ještě spadne. To u Domeckého nehrozí. Navíc je to stále ještě relativně mladý hráč. A co se týče nějakého LM do budoucna, tak buď ztrácí zatím příliš atributově nebo zase můžou spadnout už na 4/6. Paradoxně tak Domecký může v repre zůstat i v následujících sezónách, pokud jeho vlastník zapracuje na zázemí a jeho konkurenti si neudrží SV.
Štěpán Budiš (L) – Suverénně nejhorší hráč v repre co se týče kvalit, ale zase s nejlepším zázemím se nakonec asi dostane i na MS. A jelikož mu SV 5/6 nějakou dobu vydrží a zázemí jeho týmu je výborné, tak má šanci se v repre udržet ještě několik sezón. Avšak jen za předpokladu, že nebude prodán.
Střední záložníci:
Drahoslav Záhorský (L) – Vydržel na 5/6, místo v kádru pro MS má jisté. A může bojovat i o ME. Nicméně rychlost, hlavičku a střelu bych si uměl představit i vyšší...
Jiří Dřinek (U) – Obdobně jako Záhorský má své místo pro MS jisté, obdobně má taky nižší rychlost, hlavičku a střelu.
Radomil Šprinc (R) – Díky slušnému zázemí se z něho stává docela kvalitní náhrada za výše zmíněné hráče. Navíc má lepší poměr. Škoda, že asi klesne na 4/6, ale v týmu by i tak měl asi zůstat. Na MS by měl jet.
Marek Mokrejš (U) – Hráč s nejnižším CZ v týmu, ale zase patří k těm s největším potenciálem. A rovněž jako jeden z mála udržel 6/6. Mokrejš si ani v této sezóně moc do míče nekopne (pokud vůbec), ale on v týmu stejně není kvůli tomuto MS. Ale o nominaci na ME by se už mohl poprat…
Luboš Klukan (L) – Tady platí prakticky to samé co u Mokrejše. Jen trénuje v lepším zázemí, ale zase bohužel klesl na 5/6.
Jiří Mazánek (U) – Mazánek bude ještě bojovat o nominaci na MS. Během sezóny dostane příležitost přesvědčit mne o své prospěšnosti pro tým. Jeho budoucnost v repre je ale nejistá. Sice hraje v týmu se slušným zázemím, ale čeká ho pád SV na 4/6… a na CM je celkem tlak…
Petr Nuzík (R) – Kdyby spadl na 5/6 dost možná by se pakoval z repre. To se ale nestalo. Zázemí nemá zrovna nejlepší, atributově to na jeho věk taky není nijak super… ale stále má mou důvěru. Na MS to stačit s největší pravděpodobností nebude, po sezóně se zase budu rozmýšlet, co s ním. Ale při správné konstelaci hvězd by mohl bojovat i o ME. Ale je nutný neustálý progres v zázemí.
Útočníci:
Daniel Rejchrt (L)– Zázemí má na repre poměry podprůměrné, což mi trochu dělá starosti. Ale atributově je stále náš nejlepší útočník. Na MS pojede, v repre by měl poté zůstat i nadále, pokud se nestane něco nečekaného.
Lumír Palovčík (R) – Ani jeho zázemí zrovna neoslňuje. Ale zase vydrží s 5/6 i v další sezóně. Na MS pojede, poté v repre ještě zůstane. Jestli ale bude v nominaci i během ME, to ukáže čas.
Michal Žamboch (L) – Bude bojovat o základ na MS, ale zatím bych to spíše viděl na lavici. Lze očekávat pád na 4/6, takže po sezóně asi budeme rozmýšlet, jestli ho v týmu udržíme.
Ladislav Kobližka (R) – Další hráč, který to měl už pro tuto sezónu velmi nahnuté a velmi se zvažoval jeho konec v repre. Bohužel, SV klesala rychleji než jsem si přál, navíc TP by již mohlo být v tuto chvíli vyšší. A v repre se mu příliš nedařilo ani střelecky. Přesto jsme se rozhodli ho v týmu nechat. Přece jen máme sezónu s MS a do Kobližky jsme už investovali docela dost sehranosti. Nicméně jistý flek na MS rozhodně nemá…
Jáchym Polinský (U) – …protože se na něj tlačí třeba Polinský. Jeden z nejtalentovanějších českých hráčů má vzhledem k věku úžasné atributy. Má to jen 2 háčky… každou chvíli (resp. sezónu) může klesnout na 4/6 a zkušenosti samozřejmě nemá zcela na výši. Ale zase hraje v týmu s velmi dobrým zázemím. Takže tuto sezónu si zahraje více než v té loňské a bude bojovat o MS. I přes případný pád SV v repre s největší pravděpodobnosti zůstane a bude usilovat o ME.
Marek Mezírka (R) – S Markem jsem v průběhu minulé sezóny měl docela problém, protože se mi nelíbil jeho poměr střely. Už jsem byl pomalu rozhodnutý ho vyhodit z repre, tím spíše pokud by spadl na 5/6. Naštěstí pro něj se mi nakonec povedlo doslova vyhádat zvýšení poměru střelby, udržel si jako jeden z mála 6/6… a tak mu dám ještě šanci. Na MS to však asi stačit nebude. Jeho budoucnost bude na pořadu dne znovu po sezóně.
Někdy v dalších týdnech vám přineseme i souhrn hráčů, kteří by se v budoucnosti mohli dostat do reprezentace a možná nahradit někoho ze současných reprezentantů. Články postupně vychází ke každé pozici na našem webu. Zatím tam jsou brankáři a krajní obránci.
Další utkání odehraje Česká republika v sobotu 14.1. doma s Dánskem. Přímý přenos můžete sledovat od 20:00 ZDE.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Oficiální stránky fotbalové reprezentace na PPM - web české fotbalové reprezentace na PPM s mnoho soutěžemi nejen o kredity
Databáze českých reprezentačních hráčů - na této stránce můžete vkládat do databáze své hráče s reprezentačním potenciálem a můžete pomoci i s průzkumem soupeřů
PPM Reprezentace - místní diskuze o fotbalové reprezentaci na PPM
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaga Facebook-i Jaga oma Twitter-it Jaga oma MySpace-i