Nejbláznivějsí debakly v historii sportu a další kuriozity
Debakly:
Ragby:
Belgická ragbyová liga není zrovna ta, kterou by sledovala česká média. V jednom zápase mezi Royal Kituro a Soignies byl zapsán nejvyšší debakl v historii ragby! Soignies padlo 3:356! Zápas viděl Královské Kituro spustit v 56 pokusech a 38 konverzí na Soignies' lone drop-cíl - což se rovná více než čtyři body za minutu v průměru. Problémy začaly na Soignies v předehře až do hry, kdy rozhodčí nedokázal přijít včas. Hostující trenér týmu a většina hráčů, pak odešli za předpokladu, že zápas již skončil. Nicméně rozhodčí se nakonec objevil, více než hodinu po plánovaném výkopu a zápas tak pokračoval. 16 hráčů Soignies však nepokračovalo ve hře, protože protestovali. Zápas se hrál 8. února 2015. Počet diváků a místo zápasu se mi bohužel nepodařilo nalézt.
Fotbal:
Psal se den 30. říjen 2002. V madagaskarské lize se zrodil výsledek, který se jen tak nevidí. Zaka Be (trenér Stade Olympique l’Emyrne) byl naštvaný na sudí. V minulosti ho totiž vykázali na tribunu. Proto jeho hráči v zápase madagarské ligy proti AS Adema dostali za úkol sázet si tam bez přestání “vlasťňáky”. Fotbalisté poslechli a tak na konci zápasu světelná tabule ukazovala neskutečných 149:0 pro AS Adema. Trenéři se přeci mají poslouchat, a tak hráči udělali to, co jim trenér řekl. Za 90 minut si dali 149 vlastních gólů. Soupeř zkoprněle stál na své půlce a v roce 2002 vytvořil světový rekord, aniž by se téměř dotkl míče. Výsledek se tak dostal do Guinessovy knihy rekordů. Většina hráčů z obou týmů vyvázla jen s varováním. Čtyři hráči dostali distanc do konce sezóny a kouč vyfasoval zákaz činnosti na tři roky. Tento zápas se hrál mezi týmy AS Adema proti Stade Olympique l’Emyrne v play - off THB Champions League.
Hokej:
Jihokorejský hokejista Song Dong-hwan unikl i slavným scoutům NHL. Tento hokejista v roce 1998 na asijsko-oceánském šampionátu hráčů do 18 let v jediném zápase nasázel 31 branek! Jižní Korea tehdy porazila Thajsko 92:0 a z gólu se radovala každých 39 sekund. Vůbec si nedokážu představit tu atmosféru na obou stranách.
Z předchozího výsledku si někteří řeknou, že to je Asie a jsou to hlavně junioři. Tak jen o 10 branek méně daly před 7 lety slovenské reprezentantky Bulharkám v kvalifikaci na olympiádu ve Vancouveru. Na střely vyhrály 139:0 a kapitánka týmu Slovenska Zuzana Moravčíková pronesla: “Od padésatky už to byla nuda”. Jenže bulharský trenér “se nevzdával” a v 57. minutě za stavu 77:0 pro Slovensko odvolal brankářku a hrál tak power - play. Jenže střel se Bulharsko bohužel nedočkalo. Prohrálo 0:87.
Slovensko vs Bulharsko 87:0
Tento světový rekord je již 34 let starý. Pochází totiž z Asijských her, kde Irák zničil Severní Jemen 251:33. Jenže v roce 2002 ho mohl trumfnout duel bratislavské Istrobanky v Košicích. Hostující tým dorazil pouze s pěti hráčkami. Už po 34 vteřinách se zranila první, dále v šesté minutě vypadly další dvě a zbylá dvojice už po první čtvrtině prohrávala 0:72. Zkraje druhé části se ale vyfaulovala další hráčka, proto sudí duel za stavu 0:78 ukončili...
Další kuriozity:
Červená karta už za 2 sekundy!
Tak toto se jen tak ve fotbale nevidí. Nejrychlejší červená totiž v historii padla už 2 sekundy od výkopu. V jedné z amatérských fotbalových lig ve Velké Británii jí dostal fotbalista Lee Todd. Tento fotbalista si hned po úvodním hvizdu neodpustil komentář: „Sakra, to bylo hlasité!“ (tehdy řekl sprostější slovo). Rozhodčí mu na to odpověděl tím, že mu ukázal červenou kartu a poslal ho tak do sprch. Diváci nevěděli, co se děje.
Světový rekord v počtu červených karet:
To se bude těžko překonávat. Bývalý kolumbijský reprezentační obránce Gerardo Bedoya je držitelem světového rekordu v počtu vyfasovaných červených karet. Během kariéry jich uviděl neuvěřitelných 41. Poslední červenou kartu viděl v roce 2012 v dresu Santa Fe. Tehdy byl poslán ze hřiště za to, že Johnnyho Ramireze z týmu Millionarios nejprve udeřil loktem do obličeje a ležícího ho ještě nakopl do hlavy.
Žlutá karta za to, že si uprdl.
Jeden amatérský fotbalista z anglického Portsmouthu Levi Foster uviděl žlutou kartu za to, že prdl rozhodčímu do tváře v momentě, kdy mu kontroloval kopačky při střídání. Fanoušci Portsmouthu se nejdříve divili, za co dostal právě žlutou. Foster se ale později přiznal, že si večer předtím pochutnával na indické kuchyni. To když jsem četl, tak jsem se tomu musel smát.
V roce 1990 se konalo mistrovství světa a Anglie právě zahájila svůj úvodní zápas ve skupině proti Irům. Útočník Gary Lineker (Anglie) měl zrovna silný průjem. Při jednom ze skluzů jeho svěrač povolil a Lineker si nadělal do kalhot. Štěstí v neštěstí bylo, že zrovna pršelo a trávník byl mokrý. Trochu si tedy zajezdil po zadnici a stihl utřít alespoň to nejhorší. Pak pokračoval ve hře a dělal, jako by se nic nestalo. Hodně odporné co?
Máme tu poslední kuriozitu a tou je zranění z oslav.
Více než 1 z každých 20 zranění na hřišti si hráči přivodí během některé z divokých gólových oslav. I toto se stalo v roce 1978, kdy nastoupil tým Ipswiche proti Arsenalu. Roger Osborne (Ipswich) v 77 minutě vsítil rozdílový a zároveň i vítězný gól. Při oslavách se nechal natolik pohltit svými emocemi, že nakonec omdlel a musel být ze hřiště odnesen a vystřídán.
To je z mé strany vše. Doufám, že se článek tento líbil.
Děkuji Vám za přečtení a někdy zase napočtenou.
Přeji Vám úspěšný zbytek pracovního týdne, pokud tu jsou i nějací školáci a studenti tak těm to samé.
Súbelo a Facebook Súbelo a Twitter Súbelo a MySpace