Ώρα:

Οι ομάδες σας:
Επικοινωνία
Public account
  PRO Ζώνη
1330 μονάδες
Αγοράστε μονάδες
Βρίσκεσαι σε δημόσιο λογαριασμό. Εάν θέλεις να παίξεις το παιχνίδι η να συμμετέσεις στη συζήτηση, πρέπει να συνδεθείς. Αν είσαι νέος χρήστης, πρέπει πρώτα να εγγραφείς.

  PowerPlay περιοδικό

Ve stopách Slovenska


Ve stopách Slovenska

Příští týden začíná vrchol osmé fotbalové reprezentační sezóny. Čtyřiadvacítka týmů si vybojovala postup v kvalifikaci na Evropský pohár, který bude hostit Srbsko. Minulý víkend skončila kvalifikace, takže se podíváme, kdo patří mezi tu šťastnější část reprezentací, které se podívají na závěrečný turnaj.

V kvalifikaci evropského poháru se představilo celkem 39 účastníků, rozdělených do šesti skupin po šesti, popřípadě sedmi týmech. Možná někoho překvapí, že narazíme na týmy, které v Evropě na mapě neleží. To je proto, že rozdělení se řídí podle UEFY. Letošní kvalifikace byla velmi vyrovnaná a přinesla řadu překvapení. Pojďme se tedy nyní podívat na jednotlivé skupiny.

 

Skupina 1

Mužstvo V R P Skóre Body
Estonsko Estonsko 7
2
3
17:5 23
Francie Francie 7
1
4
21:8 22
Česká republika Česká republika 6
4
2
17:6 22
Maďarsko Maďarsko 6
2
4
12:14 20
Německo Německo 3
4
5
10:14 13
Řecko Řecko 3
4
5
10:16 13
Moldávie Moldávie 0 3
9
2:26 3

Začneme první skupinou, ve které hrála i naše reprezentace. Ta se jako jeden z jasných favoritů na postup držela po celou dobu na předních příčkách a kontrolovala situaci. Sice to tentokráte na první místo nestačilo, ale to nás jistě nemusí nijak mrzet. Čelo tabulky bylo velmi vyrovnané. Nakonec první místo možná trochu překvapivě obsadilo Estonsko. Na druhém konci tabulky ovšem podle předpokladů skončil největší outsider skupiny Moldávie. Ta ale dokázala potrápit řadu svých soupeřů a dokonce hned dvakrát obrala o body jednoho z největších favoritů skupiny - Německo. Tomu se příliš nepovedla hlavně první polovina kvalifikace, po které ztrácelo na postup pět bodů. Ani druhá polovina nebyla od Němců příliš oslnivá, což deklaruje poslední zápas doma s Moldávií, ve kterém dostali dvě branky, jediné, které Moldávie v kvalifikaci vstřelila. Na postup to už nestačilo, a tak jeden z favoritů na medaile se ani do Srbska nepodívá.

 

Jak je s první polovinou kvalifikace spokojen náš reprezentační manažer Majitel balíku PRO Česká republika AntonGorodecky?

"S druhou částí kvalifikace jsem nadmíru spokojený. Plánoval jsem první 4 zápasy odehrát s béčkem s tím, že v zápase s Německem nebudeme bláznit a budeme hrát na normální důležitost, protože Němci museli nutně sbírat body, a tak bylo jasné, že budou hrát VV a s áčkem. V následujících 3 utkání by se taktika přizpůsobovala vývoji skupiny, pokud by bylo potřeba, šli bychom i do VV. Poslední 2 utkání proti outsiderům skupiny jsem naplánoval pro áčko. Doufal jsem, že v tu dobu už to s našim postupem bude vypadat dobře a že budeme moci odehrát tato utkání na VN. Pokud by bylo nejhůře, tak by áčko odehrálo minimálně 1 z těchto utkání na normál, věřil jsem, že by to stačilo.
Nakonec plány vyšly prakticky do puntíku, vlastně i lépe. V prvním zápase s Němci jsme překvapivě dokázali ubránit bezbrankovou remízu a tak jsme si mohli dovolit jít s normálem do dalšího zápasu... a tam jsme dokonce získali proti Francii výhru. Nakonec jsme si mohli dovolit hrát s normálem i proti Maďarsku a Estonsku, s áčkem pak na VN proti Řecku (i když jsme neměli ještě úplně 100% jistotu postupu) a Moldávii.
K mému překvapení jsme ani jednou neprohráli, i když proti nám soupeři pokaždé nasadili áčko a VV. Držíme tak nyní 7 zápasů neporazitelnost (náš rekord je 10 utkání, viz http://fomr.net/zajimavosti.php), v kvalifikačních utkáních jsme neprohráli dokonce již 8 utkání v řadě.
Když se na kvalifikaci podívám jako na celek, tak i zde je spokojenost. Ačkoliv byla naše skupina jedna z těch vůbec nejtěžších, nakonec jsme ji zvládli docela s rezervou. Sice v konečné tabulce jsme až na 3. místě se ztrátou 1 bod na první místo, ale tady je nutné vzít v úvahu i to, že naši konkurenti hráli podstatně déle s áčkem a na VV důležitost. Dále jsme si již dopředu zajistili 2. místo při nasazování do košů pro losování skupin EP (bohužel, samotný los byl k nám poněkud krutý a nadělil nám zřejmě onu pověstnou skupinu smrti, ale o tom až příště...) a podařilo se nám dobře sehrát, až na 2 výjimky, všechny hráče, co pojedou na závěrečný turnaj. I s energií je to obstojné, áčko je prakticky na 100%, béčko je od 96 nahoru."

A kteří hráči ho nejvíce potěšili a naopak kteří zklamali?
"Překvapili mne všichni, protože jsem nečekal, že i na poloviční výkon dokážou zatnout zuby a obrat o body naplno bojujícího soupeře (smích). Ale konkrétněji bych vyzvedl brankáře, kteří nás hodněkrát podrželi a i obránce, kteří celkem úspěšně zvládali ničit útoky soupeřů. A ještě bych pochválil útočníky Rejchrta a Kubiase, za jejich produktivitu v soutěžních utkáních. I díky tomu se Kubias podívá na závěrečný turnaj, i když jsem s ním původně ještě nepočítal...
Zklamání tak jsou možná jen útočníci Bukač a Polinský, kteří naopak v soutěžních utkáních moc produktivní nejsou, i když v přípravě jim to celkem pálí..."

 

Skupina 2

Mužstvo V R P Skóre Body
Chorvatsko Chorvatsko 7
2
3
30:10 23
Bulharsko Bulharsko 7
2
3
20:15 23
Srbsko Srbsko 7
2
3
19:17 23
Itálie Itálie 6
2
4
12:13 20
Norsko Norsko 5
1
6
22:22 16
Černá Hora Černá Hora 1 4
7
6:23 7
Ázerbajdžán Ázerbajdžán 1
3
8
13:22
6

 

Druhá skupina dopadla víceméně podle očekávání a žádný z favoritů nezaváhal. Kdyby Itálie nevypustila poslední zápas, mohli mít všichni postupující shodný počet bodů. Dlouhou dobu se v kontaktu s postuppem drželo i Norsko, které ale nakonec na své soupeře nestačilo a zůstane tak doma.

 

Skupina 3

Mužstvo V R P Skóre Body
Lotyšsko Lotyšsko 5
5
2
9:7 20
Litva Litva 5
4
3
14:8 19
Irsko Irsko 4
6
2
11:11 18
Rusko Rusko 5
2
5
14:13 17
Švédsko Švédsko 5
2
5
12:13 17
Anglie Anglie 3
3
6
8:12 12
Makedonie Makedonie 2
4
6
10:14 10

 

Pořádné drama přinesla třetí skupina, ve které se bojovalo až do konce. Přinesla asi největší překvapení kvalifikace. Favorité byli jasní, přesto ale polovina jich nepostoupila! Skupinu vyhrálo Lotyšsko, kterému stačilo vstřelit v kvalifikaci pouhých 9 branek, což je nejméně ze všech postupujících. Druhá Litva si zajistila postup v závěrečném zápase, ve kterém zdolala na půl plynu hrající Rusko 5:0, což oběma týmům stačilo k postupu. O poslední místo si to ve vzájemném souboji rozdalo Švédsko s Irskem. Švédi počítali s jistou výhrou, a tak vypustili předchozí zápasy s Ruskem a Lotyšskem. To se trochu ale přepočítali, neboť s Iry pouze remizovali, čož jim k postupu nestačilo kvůli horšímu skóre, právě s Ruskem, od kterého dostalo 4 branky. Švédové tak doplatili na své špatně načasované šetření sil a ztráty s outsidery skupiny. Naopak o největší překvapení se postaralo Irsko, s kterým se na postup nepočítalo. Do Srbska se nepodívá ani Anglie, které se nepovedla první polovina kvalifikace. S novým trenérem přišlo výrazné zlepšení, ale na postup to už nestačilo. Naopak Makedonie překvapivě rozehrála kvalifikaci na výbornou a usilovala i o postup, ale druhá polovina se jim vůbec nepovedla a nakonec je z toho poslední místo ve skupině.

 

Skupina 4

Mužstvo V R P Skóre Body
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 6
4
0
15:3 22
Rumunsko Rumunsko 4
3
3
12:14 15
Belgie Belgie 3
5
2
9:7 14
Bělorusko Bělorusko 2
4
4
9:10 10
Turecko Turecko 3
1
6
5:13 10
Skotsko Skotsko 2
3
5
5:8 9

 

Velmi vyrovnaná byla i skupina číslo 4. Opět se rozhodovalo až v posledním kole, kde mohl postoupit kdokoliv. Po výměně trenéra předvedlo Turecko, jeden z favoritů skupiny, nevídaný comeback a usilovalo o postup. Jenže i kvůli horšímu skóre, především z první poloviny kvalifikace, to na postup nakonec těsně nestačilo. Blízko postupu bylo i Skotsko, s kterým se na začátku příliš nepočítalo, ale stejně jako Turecko vstřelilo soupeřům jen pět branek, s čímž by postoupit znamenalo zázrak. Na poslední chvíli proklouzlo na postup Bělorusko, které tak může bojovat v Srbsku o medaile.

 

Skupina 5

Mužstvo V R P Skóre Body
Slovensko Slovensko 4
5
1
12:4 17
Španělsko Španělsko 4
2
4
13:11 14
Portugalsko Portugalsko 4
2
4
14:15 14
Polsko Polsko 3
4
3
9:7 13
Izrael Izrael 3
3
4
9:15 12
Ukrajina Ukrajina 3
2
5
7:12 11

 

Jedna s nejvyrovnanějších skupin byla skupina číslo pět. Zde se také bojovalo o každý bod. Nakonec vše dopadlo podle papírových předpokladů, i když průběh byl velmi dramatický a dlouho to vypadalo, že se o další překvapení postará Izrael, který ale v posledním kole jen remizoval se slovenskými náhradníky, což k postupu nakonec nestačilo. Bez dalšího turnaje zůstane také Ukrajina.

 

Skupina 6

Mužstvo V R P Skóre Body
Švýcarsko Švýcarsko 5
2
3
12:10 17
Finsko Finsko 5
2
3
10:9 17
Rakousko Rakousko 4
2
4
12:10 14
Dánsko Dánsko 4
2
4
11:10 14
Slovinsko Slovinsko 4
0 6
9:10 12
Nizozemí Nizozemí 4
0
6
7:12 12

 

Pouhých pět bodů dělilo v poslední skupině první a poslední tým tabulky. Podobně jako Turecko, tak i Nizozemí zažilo nevídaný vzestup ve druhé polovině kvalifikace. Ale narozdíl od Turků měli od postupu podstatně dál a nakonec celé manko devíti bodů se jim smazat nepodařilo. Do Srbska se nepodívá ani Slovinsko, které také neúspěšně dohánělo ztrátu. O vyrovnanosti skupiny svědčí i to, že dvě třetiny týmů inkasovaly shodně po deseti brankách.

 

Které týmy považuje náš reprezentační manažer Majitel balíku PRO Česká republika AntonGorodecky za největší překvapení kvalifikace?

"Překvapil mne možná trochu konec Německa, i přes špatnou první polovinu kvalifikace jsem věřil tomu, že jsou dostatečně kvalitní na to, aby se ještě na turnaj probojovali. Obdobně tak Slovinci, kteří však měli ještě horší výchozí pozici. Velkým překvapením je konec Švédska na úkor poměrně slabých Irů. Švédům se poněkud vymstilo to, že dost taktizovali a úvodní 2 zápasy nehráli úplně naplno. Pak přišlo několik zaváhání se slabšími soupeři, s čímž evidentně ve svých výpočtech nepočítali a šok byl na světě. Obdobné to mohlo být u Poláků, ale ti se na poslední chvíli mezi postupující vrátili. Jinak to dopadlo více méně dle očekávání..."

 

Na řadu přicházejí statistiky. Nejprve se podíváme na týmy a hráče s nejvíce góly. Oproti první polovině kvalifikace průměr branek na zápas o něco klesl. Na celkovém počtu 469 branek se nejvíce podílelo Chorvatsko, které vstřelilo rovných 30 gólů a udrželo si tak vedoucí pozici i na konci kvalifikace. Na druhé místo se vyšvihlo Norsko, ale bylo mu to stejně málo platné neboť nepostoupilo na závěrečný turnaj. Naší reprezentaci patří se 17 brankami 6. pozice.

Góly: 469. Průměr: 2,17.
Nejvíce gólů: 30 - Chorvatsko Chorvatsko, 22 - Norsko Norsko, 21 - Francie Francie, ... 17 - Česká republika Česká republika, ... 12 - Slovensko Slovensko.
Nejvíce gólů - průměr na zápas: 2,50 - Chorvatsko Chorvatsko, 1,83 - Norsko Norsko, 1,75 - Francie Francie, ... 1,42 - Česká republika Česká republika, ... 1,2 - Slovensko Slovensko.
Nejlepší střelci: 9 - Řecko Aristotelis Danas, 8 - Bosna a Hercegovina Joško Jildiz, 7 - Izrael Tamir Baer, Irsko Aidan Garvey, Chorvatsko Borna Gotovac, ... 5 - mj. Česká republika Daniel Rejchrt, ... 2 -  Slovensko Medard Hegr.

Pozici nejlepšího střelce si udržel řecký forvard, který dal dvě třetiny svých branek v jediném zápase proti Moldávii. Nejlepším našim střelcem se stal Rejchrt, který si také udržel svoji pozici po první polovině kvalifikace.

 

Nejvíce střílejícím týmem na branku se stalo Chorvatsko, které předstihlo výrazně první tým po polovině kvalifikace - Bulharsko. Mezi hráči obhájil svoji pozici Belgičan Calewaert. Mezi českými hráči také nedošlo k žádné změně a nejvíce střel si na své konto připsal náš nejlepší střelec kvalifikace.

Nejvíce střel na branku: 82 - Chorvatsko Chorvatsko, 65 - Bulharsko Bulharsko, 63 - Estonsko Estonsko, 58 - Slovensko Slovensko, ... 37 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce střel na branku - průměr na zápas: 6,83 - Chorvatsko Chorvatsko, 5,80 - Slovensko Slovensko, 5,50 - Belgie Belgie, ... 3,08 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce střel na branku - hráči: 24 - Belgie Erik Calewaert, 21 - Řecko Aristotelis Danas, 20 - Bulharsko Fidan Stoev, Polsko Roman Skoczylas, ... 8 - mj. Slovensko Stanislav Miklian, Česká republika Daniel Rejchrt.

 

Mimo branku se nejvíce rozstřílela Belgie. Naopak lídr první poloviny, Slovensko, klesl o deset pozic. Mezi hráči se na první pozici dostal hráč Bosny a Herzegoviny, jenž předstihl i nejlepšího střelce kvalifikace na EP i nejlepšího evropského střelce kvalifikace na MS. Z českých hráčů sesadil Bukače z trůnu jeho kolega z útoku Kubias.

Nejvíce střel mimo branku: 75 - Belgie Belgie, 73 - Maďarsko Maďarsko, 71 - Bulharsko Bulharsko, Estonsko Estonsko, ... 66 - Slovensko Slovensko, .... 63 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce střel mimo branku - průměr na zápas: 7,5 - Belgie Belgie, 7,0 - Slovinsko Slovinsko, 6,6 - Slovensko Slovensko, ... 5,25 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce střel mimo branku - hráči: 20 - Bosna a Hercegovina Joško Jildiz, 18 - Řecko Aristotelis Danas, Bulharsko Fidan Stoev, Nizozemí Lorenzo Wissink, ... 13 - Slovensko Stanislav Miklian, ... 6 - mj. Česká republika Zdeněk Kubias.

 

Nikoho jistě nepřekvapí, že týmem s nejvíce asistencemi se stalo Chorvatsko, jelikož dalo nejvíce branek. Naše reprezentace klesla z třetího na sedmé místo. Z hráčů si nejvíce asistencí překvapivě připsal reprezentant Bosny a Herzegoviny, jenž přeskočil lídra první poloviny kvalifikace Hagera.  Z českých hráčů si nejvíce asistencí připsal Rejchrt, který se dostal před Dřínka.

Nejvíce asistencí: 26 - Chorvatsko Chorvatsko, 19 - Norsko Norsko, 18 - Bulharsko Bulharsko, ... 13 - Česká republika Česká republika, ... 8 - Slovensko Slovensko.
Nejvíce asistencí - hráči: 6 - Bosna a Hercegovina Grgur Petanović, 5 - Rakousko Anton Hager, Ázerbajdžán Elbrus Xanbutayev, Bulharsko Dimo Pankev, ... 3 - Česká republika Daniel Rejchrt, 2 - mj. Slovensko Stanislav Miklian.

 

Mezi týmy s nejhorší obranou se do čela vyšvihla Moldávie. Na třetí místo se dostalo Norsko, což je i jeden z důvodů nepostupu.

Nejvíce inkasovaných gólů: 26 - Moldávie Moldávie, 23 - Černá Hora Černá Hora, 22 - Norsko Norsko, Ázerbajdžán Ázerbajdžán.
Nejvíce inkasovaných gólů - průměr na zápas: 2,17 - Moldávie Moldávie, 1,92 - Černá Hora Černá Hora, 1,83 - Norsko Norsko, Ázerbajdžán Ázerbajdžán.

 

Statistikám vládne Chorvatsko. A nejinak je tomu i v případě průměrného držení míče.

Nejlepší průměrné držení míče (v procentech): 53,70 - Chorvatsko Chorvatsko, 52,95 - Německo Německo, 52,66 - Srbsko Srbsko, ... 51,20 - Slovensko Slovensko, ... 50,43 - Česká republika Česká republika.

 

Belgie ani ve druhé polovině kvalifikace neodnaučila své hráče stát v ofsajdu, a tak obhájila svůj triumf. České republice patří šesté místo.

Nejvíce ofsajdů: 43 - Belgie Belgie, 40 - Maďarsko Maďarsko, 39 - Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina, ... 35 - Česká republika Česká republika, ... 15 - Slovensko Slovensko.

 

Nejvíce faulujícím týmem zůstala Makedonie. Na druhé místo se probojovalo Norsko. Naše reprezentace je z tohoto hlediska dvanáctou nejslušnější zemí. Ale mezi nejvíce faulujícími hráči kupodivu žádný Makedonec ani Nor nefiguruje. Z českých hráčů je největším "katem" Rataj.

Nejvíce faulů: 208 - Makedonie Makedonie, 185 - Norsko Norsko, 181 - Moldávie Moldávie, ... 133 - Slovensko Slovensko, ... 129 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce faulů - průměr na zápas: 17,33 - Makedonie Makedonie, 16,40 - Rakousko Rakousko, 15,42 - Norsko Norsko, ... 13,40 - Slovensko Slovensko, ... 10,75 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce faulů - hráči: 22 - Irsko Robbie Flood, 21 - Litva Mamičiukas Gindrėnas, Polsko Karol Bylina, ... 14 - Slovensko Eugen Lulek, ... 12 - Česká republika Jakub Rataj.

 

Nejvíce žlutých karet viděli hráči Chorvatska, kteří se tak odpoutali od Rakušanů. Česká reprezentace dostala jako 7. nejméně karet. Mezi hráči viděl nejvíce karet irský hráč, jenž si připsal na svoje konto i nejvíce faulů.

Nejvíce žlutých karet: 30 - Chorvatsko Chorvatsko, 29 - Rakousko Rakousko, 28 - Makedonie Makedonie, Rusko Rusko, ... 15 - Slovensko Slovensko, ... 14 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce žlutých karet - průměr na zápas: 2,9 - Rakousko Rakousko, 2,7 - Skotsko Skotsko, 2,5 - Chorvatsko Chorvatsko ... 1,5 - Slovensko Slovensko, ... 1,17 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce žlutých karet - hráči: 5 - Irsko Robbie Flood, Anglie Drew Brayson, Makedonie Zvonko Trpeski, ... 3 - mj. Česká republika Radomil Šprinc.
Nejvíce červených karet: 3 - Ázerbajdžán Ázerbajdžán, Řecko Řecko.

 

Jak to vypadá se standardními situacemi? V počtu rohových kopů se naše reprezentace udržela na druhém místě. Předstihlo ji pouze Bulharsko.

Nejvíce rohových kopů: 70 - Bulharsko Bulharsko, 59 - Česká republika Česká republika, 57 - Rusko Rusko, Chorvatsko Chorvatsko, ... 52 - Slovensko Slovensko.
Nejvíce rohových kopů - průměr na zápas: 5,83 - Bulharsko Bulharsko, 5,60 - Slovinsko Slovinsko, 5,20 - Slovensko Slovensko, ... 4,92 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce přímých kopů: 52 - Itálie Itálie, 47 - Bulharsko Bulharsko, 46 - Rusko Rusko, ... 36 - Česká republika Česká republika ... 34 - Slovensko Slovensko.
Nejvíce přímých kopů - průměr na zápas: 4,50 - Belgie Belgie, 4,33 - Itálie Itálie, 4,30 - Slovinsko Slovinsko, ... 3,4 - Slovensko Slovensko, ... 3 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce pokutových kopů: 5 - Finsko Finsko, Srbsko Srbsko, Izrael Izrael, 4 - mj. Slovensko Slovensko ... 1 - Česká republika Česká republika.
Nejvíce pokutových kopů - průměr na zápas: 0,5 - Finsko Finsko, Izrael Izrael, 0,42 - Srbsko Srbsko, 0,4 - Slovensko Slovensko ... 0,08 - Česká republika Česká republika.

 

Nyní se dostáváme nadruhý konec statistik. Nejméně střel vyslalo Turecko, což ho mohlo stát postup. Nejméně vychýlenou mušku pak mělo Skotsko.

Nejméně střel na branku: 16 - Turecko Turecko.
Nejméně střel na branku - průměr na zápas: 1,42 - Moldávie Moldávie.
Nejméně střel mimo branku: 35 - Skotsko Skotsko.
Nejméně střel mimo branku - průměr na zápas: 3,42 - Irsko Irsko.

 

Oproti první polovině kvalifikace, dokázal dát každý tým nějakou branku. Ale nejméně si jich na své konto připsala opět Moldávie. Nejlepší obranou se prokázala Bosna a Hercegovina, naší reprezentaci patří 4. místo.

Nejméně vstřelených gólů: 2 - Moldávie Moldávie.
Nejméně vstřelených gólů - průměr na zápas: 0,17 - Moldávie Moldávie.
Nejméně inkasovaných gólů: 3 - Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina, 4 - Slovensko Slovensko, ... 6 - Česká republika Česká republika.
Nejméně inkasovaných gólů - průměr na zápas: 0,3 - Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina, 0,4 - Slovensko Slovensko, ... 0,5 - Česká republika Česká republika.

 

Nejméně faulujícím týmem v kvalifikaci se stalo Nizozemí, které jako jediné se dostalo pod hranici 100 faulů. Navíc si udrželo svůj průměr 9,8 faulu na zápas z první poloviny kvalifikace. Nejméně karet viděli hráči Bosny.

Nejméně faulů: 98 - Nizozemí Nizozemí.
Nejméně faulů - průměr na zápas: 9,8 - Nizozemí Nizozemí.
Nejméně žlutých karet: 10 - Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina.
Nejméně žlutých karet - průměr na zápas: 0,92 - Maďarsko Maďarsko, Německo Německo.

 

Hned ve třech zápasech padlo sedm branek. Ve všech případech se na tom podíleli oba soupeři a nakonec se z výhry radovali domácí fotbalisté.

Nejvíce gólů v zápase: 7 - Srbsko Srbsko - Chorvatsko Chorvatsko, Rumunsko Rumunsko - Bělorusko Bělorusko, Bulharsko Bulharsko - Norsko Norsko.

 

Mezi brankáři nedokázal udržet svoji pozici slovenský golman Sekela. V počtu nejvíce čistých kont ho předskočil mimojiné estonský strážce svatyně. Z našich brankářů se před svého kolegu dostal Hácha. který také vylepšil svoji nejdelší sérii bez inkasované branky. Nejdéle vydržel neinkasovat lotyšský golman.

Nejvíce čistých kont: 8 - Estonsko Teet Laanmets, ... 6 - Slovensko Ján Sekela, ... 4 - Česká republika Bruno Hácha.
Nejdelší série bez inkasované branky: 581 min. - Lotyšsko Rinārs Drūmanis, 563 min. - Slovensko Ján Sekela, ... 384 min. - Česká republika Bruno Hácha.

 

Prvním hostitelem Evropského poháru se stalo Srbsko. Jak již jsem psal v úvodu, turnaje se zúčastní 24 týmů, které jsou rozděleny do šesti skupin po čtveřicích. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší celky a čtveřice nejlepších reprezentací ze třetích míst. Následně budou týmy seřazeny podle pořadí a bodů a bude hrát nejlepší s nejhorším, přičemž pavouk play-off bude statický. Jednotlivé skupiny můžete nalézt zde, které si představíme v příštím článku.

Pokud tedy máte přezkoumané některé hráče našich soupeřů (Španělsko Španělsko, Polsko Polsko, Itálie Itálie), aktualizujte je prosím v naší databázi.

Celý průběh kvalifikace na EP a rozlosování základních skupin závěrečného turnaje mi z pohledu české reprezentace silně připomíná situaci Slovenska z předchozího velkého šampionátu, čili Mistrovství světa. Boj o postup v sedmičlené skupině kvalifikace téměř až do konce, třetí místo v tabulce. Na závěrečném turnaji vylosována "skupina smrti". Naopak Slováci kráčejí v našich stopách - postup z kvalifikace zajištěný téměř již po polovině kvalifikace, první místo ve skupině a na závěrečném turnaji asi nejlehčí skupina. Že bychom se dočkali opět bratrovražedného finále s našimi východními sousedy, tentokráte ale s opačným koncem?

 

Poslední přípravný zápas před šampionátem odehraje naše reprezentace v sobotu 10.11. doma s Litva Litvou. Přímý přenos můžete sledovat od 20:00 ZDE.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Česká republika Oficiální stránky fotbalové reprezentace na PPM - web české fotbalové reprezentace na PPM s mnoho soutěžemi nejen o kredity

Česká republika Databáze českých reprezentačních hráčů - na této stránce můžete vkládat do databáze své hráče s reprezentačním potenciálem a můžete pomoci i s průzkumem soupeřů

PPM Reprezentace - místní diskuze o fotbalové reprezentaci na PPM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapojte se do druhého ročníku ankety o Nejlepšího českého manažera na PPM, více informací v tomto článku.