Ώρα:

Οι ομάδες σας:
Επικοινωνία
Public account
  PRO Ζώνη
1330 μονάδες
Αγοράστε μονάδες
Βρίσκεσαι σε δημόσιο λογαριασμό. Εάν θέλεις να παίξεις το παιχνίδι η να συμμετέσεις στη συζήτηση, πρέπει να συνδεθείς. Αν είσαι νέος χρήστης, πρέπει πρώτα να εγγραφείς.

  PowerPlay περιοδικό

Kdo pojede do Brazílie?


Kdo pojede do Brazílie?

 

Vrchol osmé fotbalové sezóny již klepe na dveře. Předminulý týden skončila kvalifikace na Interkontinentální pohár. Pro ty, co by netušili, oč se jedná, tak Interkontinentální pohár je reprezentační turnaj mimoevropských celků (podle UEFA). Minulou sezónu probíhala první polovina kvalifikace a tuto zbývající. Které reprezentace si vedly nejlépe a postoupily do závěrečného turnaje?

Celkem 21 týmů bylo rozděleno do skupin po pěti týmech (jedna skupina měla 6 účastníků). V každé skupině se bojovalo o dvě postupová místa. Jak byly jednotlivé skupiny složené a kdo si vybojoval postup na Interkontinentální pohár, který začíná za necelé dva týdny?

 

Skupina 1

Mužstvo V R P Skóre Body
Brazílie Brazílie 9 1
0
35:3 28
Čína Čína 6 3
1
30:10 21
Austrálie Austrálie 6 1
3
17:10 19
Kolumbie Kolumbie 3
2
5
10:25 11
Egypt Egypt 1
2
7
9:20 5
Maroko Maroko 0 1
9
3:36 1

 

První skupina dopadla podle očekávání. Suverénní Brazílie ovládla tuto skupinu, když zaváhala pouze s Čínou, se kterou jen remizovala. Zbytek utkání vyhrála a inkasovala pouze tři branky. O druhé postupové místo byl boj po celou dobu kvalifikace mezi Čínou a Austrálií, který rozhodl až poslední, shodou okolností vzájemný, zápas. Ten vyhrála těsně domácí Čína, čímž se dostala před svého konkurenta. Trochu krok s první trojicí držela ještě Kolumbie, zbývající dva celky už byly jen otloukánci. Čili oproti první části kvalifikace se nic nezměnilo.

 

Skupina 2

Mužstvo V R P Skóre Body
Saudská Arábie Saudská Arábie 5 3
0 11:2 18
Japonsko Japonsko 5 2
1
18:4 17
Venezuela Venezuela 3 3
2
15:5 12
Mexiko Mexiko 2
1
5
6:11 7
Alžírsko Alžírsko 0
1
7
1:29 1

 

Druhá skupina měla také jednoho velkého favorita. Tím byla Saudská Arábie. Sice ve druhé polovině už nebyla tak suverénní jako v té první, ale dokázala si udržet neporazitelnost a uhájila první místo, když stejně jako v první polovině inkasovala pouze jednou. O druhé místo byl také velký boj mezi Japonskem a Venezuelou. A opět se definitivně rozhodovalo až v posledním vzájemném zápase. Domácí Venezuela potřebovala vyhrát, ale neuspěla a svému rivalovi podlehla. Poslední Alžírsko dokázalo sebrat body právě Venezuele, když v tomto zápase vstřelilo jedinou svoji branku v kvalifikaci. Takže i v této skupině dopadlo vše podle očekávání.

 

Skupina 3

Mužstvo V R P Skóre Body
Peru Peru 5
1
2
7:9 16
Tchaj-wan Tchaj-wan 3 4
1
5:2 13
Uruguay Uruguay 3 3
2
13:4 12
USA USA 2
4
2
6:5 10
Indonésie Indonésie 0
2
6
0:11 2

 

Ve třetí skupině nemělo být o postupujících pochyb. Ale nakonec to byla nejvyrovnanější skupina ze všech. Největšímu favoritovi, USA, se nepovedla první polovina kvalifikace, ve které ani jednou nevyhrálo. Druhá polovina byla o poznání lepší, když ani jednou neprohrálo, ale na postup to nestačilo. USA tak může mrzet zbytečná remíza s poslední Indonésií, která v kvalifikaci nevstřelila ani jednu branku. V první polovině dostala pouze 3 branky a získala oba své body. O postup se bojovalo až do posledního kola, ve kterém Uruguay čekala jak dopadne souboj již postupujícího Peru s Tchaj-wanem. A tento zápas vyvolal velkou vlnu emocí a diskuzí. Peru totiž na zápas nominovalo pouze polovinu možnách hráčů, čili 11. Navíc jeden z nich kvůli karetnímu trestu nemohl nastoupit a tudíž Peru muselo hrát v 10 hráčích celé utkání. Zda v tom byl úmysl nebo nepozornost a chyba manažera reprezentace, to je sporné. Minimálně je to ale velmi podivné. Tchaj-wan, který inkasoval pouze v první polovině kvalifikace v zápase s Peru, tentokrát hozenou rukavicí nepohrdl a proti oslabenému soupeři si dokráčel pro výhru a postup. Peru tak jako jediný tým postoupil se záporným skórem, navíc z prvního místa. Uruguay tak může mrzet ztráta s USA, které nedokázala ani jednou porazit.

 

Skupina 4

Mužstvo V R P Skóre Body
Argentina Argentina 6 2
0 20:3 20
Kanada Kanada 5 2
1
18:9 17
Malajsie Malajsie 2 2
4
12:11 8
Indie Indie 2
0
6
3:24 6
Chile Chile 1
2
5
4:10 5

 

I v poslední skupině byli favorité jasní. Překvapit mohla Malajsie, které se ale druhá polovina kvalifikace příliš nepovedla. Pro postup si tak v pohodě dokráčeli favorité - Argentina a Kanada. Argentina v kvalifikaci neprohrála a trochu zbytečně plýtvala energií. Naopak Kanada i když neměla zdaleka jistý postup, tak celou druhou polovinu kvalifikace šetřila a odehrála ji na velmi nízkou důležitost. Proto i ztrácela body. Ale byla si vědoma své síly a pomalu se připravovala na závěrečný turnaj, ve kterém bude jedním z největších favoritů. Rozhodně ale bude mít nejvíce energie ze všech účastníků.

 

A jak to vypadá se statistikami jednotlivých týmů a hráčů za celou kvalifikaci? Nejprve se podíváme na nejlepší střelce. Oproti první polovině kvalifikace nepadalo tolik branek. Mimojiné se na tom podílela i Kanada se svoji taktikou šetření energie. Zatímco v první polovině kvalifikace byl průměr branek na zápas něco málo přes 3, za celou kvalifikaci to činí 2,7 branek na zápas. Nejvíce se ve druhé polovině kvalifikace rozstřílela Argentina, když vstřelila téměř dvojnásobek branek než v polovině první.

Góly: 243. Průměr: 2,7.
Nejvíce gólů: 35 - Brazílie Brazílie, 30 - Čína Čína, 20 - Argentina Argentina.
Nejvíce gólů - průměr na zápas: 3,5 - Brazílie Brazílie, 3,0 - Čína Čína, 2,5 - Argentina Argentina.
Nejlepší střelci: 9 - Čína Fang Shizhen, 8 - Brazílie Fábio Nascimento, Japonsko Magohachi Oota, Argentina Gerardo Barrionuevo, Brazílie Paulo Henrique Barata.

Jak vidno, první místo udržela Brazílie, ačkoli do druhé poloviny kvalifikace nenastoupil (nastoupil pouze na jeden poločas) nejlepší střelec první poloviny, čímž přišel i o titul nejlepšího střelce kvalifikace. Před něj se dostal nejlepší střelec kvalifikace na MS z Číny.

 

Nejvíce střel za celou kvalifikaci vyslala na branku soupeře, stejně jako v první polovině, Brazílie, které chyběl jak už bylo řečeno výše její nejpilnější střelec, který přišel i o titul na poli střel. Jeho místo zaujal překvapivě egyptský forvard.

Nejvíce střel na branku: 85 - Brazílie Brazílie, 75 - Čína Čína, 63 - Kanada Kanada.
Nejvíce střel na branku - průměr na zápas: 8,5 - Brazílie Brazílie, 7,88 - Kanada Kanada, 7,5 - Čína Čína, Argentina Argentina.
Nejvíce střel na branku - hráči: 22 - Egypt Ashraf Abdul-Muhaimin, 20 - Brazílie Fábio Nascimento, Japonsko Magohachi Oota, Čína Fang Shizhen.

 

Mimo branku střílela nejvíce opět Čína, na kterou se ale dotáhla Brazílie a kupodivu také Egypt. Mezi hráči svoji první pozici udržel Ind.

Nejvíce střel mimo branku: 71 - Čína Čína, Brazílie Brazílie, Egypt Egypt.
Nejvíce střel mimo branku - průměr na zápas: 8,25 - Uruguay Uruguay, 7,75 - Argentina Argentina, 7,13 - Kanada Kanada, USA USA.
Nejvíce střel mimo branku - hráči: 18 - Indie Praveen Vinit, Egypt Ashraf Abdul-Muhaimin, Čína Fang Shizhen.

 

Jistě nebude překvapující, že Brazilci udrželi i nejvíce asistencí a že Fábio přišel o třetí titul. Opět ho o něj připravil Číňan, tentokráte ale ne nejlepší střelec Fang.

Nejvíce asistencí: 28 - Brazílie Brazílie, 27 - Čína Čína, 19 - Argentina Argentina.
Nejvíce asistencí - hráči: 8 - Čína Qin Yuning, 7 - Japonsko Isamu Okazaki, 5 - Brazílie Fábio Nascimento, Brazílie Gabrionel Sabino, Argentina Marcelo Estrada.

 

Mezi týmy s nejhorší obranou není také nic nového a Maroko udrželo první příčku.

Nejvíce inkasovaných gólů: 36 - Maroko Maroko, 29 - Alžírsko Alžírsko, 25 - Kolumbie Kolumbie.
Nejvíce inkasovaných gólů - průměr na zápas: 3,63 - Alžírsko Alžírsko, 3,6 - Maroko Maroko, 3 - Indie Indie.

 

Svůj triumf v největším průměrném držení míče ztratila Brazílie, kterou přeskočila Argentina s téměř 56%. Mezi nejlepší trojici se dostala i Čína.

Nejlepší průměrné držení míče (v procentech): 55,96 - Argentina Argentina, 55,54 - Brazílie Brazílie, 55,30 - Čína Čína.

 

Hráči Uruguaye se ani v druhé polovině kvalifikace příliš nepoučili a byli příliš netrpěliví a vystavovali se tak nejvíce do ofsajdů ze všech zemí.

Nejvíce ofsajdů: 33 - Uruguay Uruguay, 26 - Čína Čína, 23 - Brazílie Brazílie.

 

Nejvíce faulujícím týmem kvalifikace zůstalo Maroko. Mezi hráči to byl daleko větší boj a ačkoli se Chilan ve druhé polovině kvalifikace zklidnil a připsal si na své konto jen 4 fauly, přesto si udržel pozici nejvíce faulujícího hráče.

Nejvíce faulů: 196 - Maroko Maroko, 154 - Alžírsko Alžírsko, 152 - Kolumbie Kolumbie.
Nejvíce faulů - průměr na zápas: 19,60 - Maroko Maroko, 19,25 - Alžírsko Alžírsko, 17,00 - Chile Chile.
Nejvíce faulů - hráči: 21 - Chile Marco Brizuela, 20 - Tchaj-wan Tang Biao, 19 - Kolumbie Sebastián Bastos.

 

Nikoho jistě nepřekvapí, že Maročané viděli nejvíce žlutých karet. Stejně jako v první polovině kvalifikace tak i v té druhé byly uděleny dvě přímé červené karty.

Nejvíce žlutých karet: 43 - Maroko Maroko, 25 - Chile Chile, 23 - Argentina Argentina.
Nejvíce žlutých karet - průměr na zápas: 4,30 - Maroko Maroko, 3,13 - Chile Chile, 2,88 - Argentina Argentina.
Nejvíce žlutých karet - hráči: 5 - Maroko Moataz Mustafa, Maroko Jaber Darwish Riafa, 4 - Egypt Wael Baha, Maroko Abdellah Sajid.
Nejvíce červených karet: 1 -  Austrálie Austrálie, Malajsie Malajsie, Peru Peru, Maroko Maroko.

 

Standardní situace opět ovládla Brazílie. Svoji pozici s nejvíce přímými kopy si udržela i Argentina.

Nejvíce rohových kopů: 70 - Brazílie Brazílie, 48 - Čína Čína, 46 - Austrálie Austrálie.
Nejvíce rohových kopů - průměr na zápas: 7 - Brazílie Brazílie, 5,5 - Argentina Argentina, 5,25 - Kanada Kanada.
Nejvíce přímých kopů: 53 - Argentina Argentina, Brazílie Brazílie, 51 - Čína Čína.
Nejvíce přímých kopů - průměr na zápas: 6,63 - Argentina Argentina, 6 - Venezuela Venezuela, USA USA.
Nejvíce pokutových kopů: 5 - Brazílie Brazílie, Austrálie Austrálie, 4 - Uruguay Uruguay.
Nejvíce pokutových kopů - průměr na zápas: 0,5 - Brazílie Brazílie, Austrálie Austrálie, Uruguay Uruguay.

 

A jak to vypadá na opačném konci statistik? Nejméně střel si na své konto připsala Indonésie.

Nejméně střel na branku: 7 - Indonésie Indonésie.
Nejméně střel na branku - průměr na zápas: 0,88 - Indonésie Indonésie.
Nejméně střel mimo branku: 18 - Indonésie Indonésie.
Nejméně střel mimo branku - průměr na zápas: 2,25 - Indonésie Indonésie.

 

Indonésie se také osamostatnila v počtu nejméně vstřelených branek, když soupeřova brankáře nepřekonala ani jednou, jako jediný tým v kvalifikaci. Jak jsem již psal výše, tak nejméně branek dostaly reprezentace Tchaj-wanu a Saudské Arábie.

Nejméně vstřelených gólů: 0 - Indonésie Indonésie.
Nejméně vstřelených gólů - průměr na zápas: 0 - Indonésie Indonésie.
Nejméně inkasovaných gólů: 2 - Tchaj-wan Tchaj-wan, Saudská Arábie Saudská Arábie.
Nejméně inkasovaných gólů - průměr na zápas: 0,25 - Tchaj-wan Tchaj-wan, Saudská Arábie Saudská Arábie.

 

Stejně jako po první polovině kvalifikace, tak i po jejím konci je nejméně faulující reprezentací Kanada, která si připsala na svoje konto i nejmenší počet žlutých karet.

Nejméně faulů: 59 - Kanada Kanada.
Nejméně faulů - průměr na zápas: 7,38 - Kanada Kanada.
Nejméně žlutých karet: 11 - Kanada Kanada, Peru Peru, Venezuela Venezuela.
Nejméně žlutých karet - průměr na zápas: 1,38 - Kanada Kanada, Peru Peru, Venezuela Venezuela.

 

Nejvíce branek v jednom utkání padlo hned v úvodu kvalifikace. Nikoho jistě nepřekvapí, že se jednalo o zápas mezi Brazílií a Marokem.

Nejvíce gólů v zápase: 8 - Brazílie Brazílie - Maroko Maroko.

 

Mezi brankáři udržela nejvíce čistých kont pochopitelně jednička Tchaj-wanu, která ale přišla o primát v nejdelší sérii bez inkasovaného gólu.

Nejvíce čistých kont: 6 - Tchaj-wan Yan Chenglong.
Nejdelší série bez inkasované branky: 402 minut - Austrálie Dylan Hamilton.

 

Prvním hostitelem Interkontinentálního poháru bude Brazílie. Osmička postupujících týmů bude rozdělena do dvou skupin po čtveřicích. Do vyřazovací části postoupí vždy dva nejlepší z každě skupiny. Rozlosování týmů do skupin by mělo být známo na konci tohoto nebo na začátku příštího týdne.

Rozlosování do košů by mělo být následovné:

 1. koš: Brazílie, Argentina
 2. koš: Čína, Saudská Arábie / Kanada
 3. koš: Saudská Arábie / Kanada, Peru / Tchaj-wan
 4. koš: Peru / Tchaj-wan, Japonsko

Hrát se bude na těchto stadionech:

 Laranjeiras da Lua (80000), COLISEU (80000), SERRA DOURADA (80000), Maracanã (80000)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Česká republika Oficiální stránky fotbalové reprezentace na PPM - web české fotbalové reprezentace na PPM s mnoho soutěžemi nejen o kredity

Česká republika Databáze českých reprezentačních hráčů - na této stránce můžete vkládat do databáze své hráče s reprezentačním potenciálem a můžete pomoci i s průzkumem soupeřů

PPM Reprezentace - místní diskuze o fotbalové reprezentaci na PPM