Zeit:

Deine Teams:
Kommunikation
Public account
  PRO Zone
1330 Credits
Credits kaufen
Du bist im öffentlichen Konto. Wenn du das Spiel spielen, oder dich bei den Diskussionen einbringen möchtest, musst du dich einloggen. Wenn du neu dabei bist, musst du dich erst registrieren.

  PowerPlay Magazin

Vancouver 2010 - Eredmények (02.24), program (02.25)


Vancouver 2010 - Eredmények (02.24), program (02.25)

Vancouver 2010

Eredmények, 2010. február 24., szerda:

 

A rövid pályás gyorskorcsolyázók női 3000 méteres váltójának B-döntőjében remekül kezdett a Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea összeállítású magyar válogatott. Előbbi azonnal az élre vágott, s a mieink a táv feléig őrizték is előnyüket. Ekkor előbb a hollandok, majd rövid időre a japánok is a mieink elé kerültek, de öt körrel a vége előtt az ázsiaiakat sikerült visszaelőzni. Ők aztán el is estek, így a mieink  4:17.937-es idővel másodikok lettek futamukban. Ez a hatodik helyet jelentette volna az összesítésben, ám az A-döntőben kizárták a célba elsőként érő dél-koreaiakat, így a mieink egy hellyel előrébb sorolódtak. A versenyszám aranyérmét a kínaiak világcsúccsal szerezték meg a kanadaiak és az amerikaiak előtt.

 

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA, NŐI 3000 MÉTERES VÁLTÓ:
1. Kína (Szun Lin-lin, Vang Meng, Csang Huj, Csou Jang) 4:06.610 - világcsúcs
2. Kanada (Gregg, Roberge, St-Gelais, Vicent) 4:09.137
3. Egyesült Államok (Baver, Dudek, Gehring, Reutter) 4:14.081
4. Hollandia 4:16.120
5. Magyarország (Huszár, Heidum, Darázs, Keszler) 4:17.937
6. Olaszország 4:18.559

A férfi 4x10 km-es váltóversennyel folytatódtak szerdán a sífutók küzdelmei a téli olimpián. A váltók első tagjai a táv kétharmadáig együtt haladtak, ám ekkor a francia Gaillard igencsak rákapcsolt. Ezzel két dolgot ért el: egyrészt kiharcolt csaknem húsz másodperces előnyt, másrészt a norvégokon, a németeken, a svédeken és a finneken kívül mindenkit le is tudott szakítani. Pechjére azonban egy kilométerrel a váltás előtt elesett, így az említett négy csapat utolérte. A második embereknél a svéd Olsson iramodott meg, s a finneket le is szakította, az üldözők közül viszont az idei Tour de Ski-győztes Lukás Bauer utolérte az éllovasokat. Aztán Olsson megint ritmust váltott, és ekkor már eléggé szétszóródott a mezőny. Meglepő volt, hogy a nagy esélyes norvégok fél távnál csak a hatodik helyen váltottak több mint fél perces hátránnyal. A három éllovas, a svéd, a francia és a cseh csapat gyakorlatilag az utolsó kilométerekig együtt tudott maradni, mert bár a svéd Södergren a váltás előtt kiharcolt néhány másodperces előnyt, Hellner bevárta a másik kettőt. Így viszont az üldözők - a norvég Northug, a német Angerer és a finn Nousiainen - azért csökkentettek a hátrányukon. Idővel aztán Northug ott is hagyta a másik kettőt, és öt kilométerrel a vége előtt 15 másodpercre jött fel.  A svéd ezért aztán rá is kapcsolt, a többiek pedig utaztak mögötte egy darabig, de nem bírták sokáig az iramot. Hellner magabiztosan haladt az első hely felé, de az ezüstért nagy csatát vívott Koukal és Jonnier - és Northug, aki szinte heroikus küzdelemmel felért rájuk. Az utolsó emelkedőn meg is előzte a másik kettőt, majd a célegyenesben - bár ezúttal kissé fáradtabban - ismét bemutatta parádés hajráját, ami azonban ezúttal csak az ezüsthöz volt elég, mert a győzelmet a svédek szerezték meg. A bronzérmet a cseheké lett, akik részéről Koukal a végén lehajrázta az egy centit sem vezető, végig passzív francia Jonniert.

SÍFUTÁS, FÉRFI CSAPATSPRINT (SZABAD STÍLUS):
1. Svédország (Rickardsson, Olsson, Södergren, Hellner) 1:45:05.4
2. Norvégia (Johnsrud Sundby, Hjelmeset, Berger, Northug) +15.9
3. Csehország (Jaks, Bauer, Magál, Koukal) +16.5
4. Franciaország +20.9
5. Finnország +24.9
6. Németország +44.0

A gyorskorcsolyázók női 5000 méteres versenyszámában mindössze tizenhat versenyző indult. A verseny második felében a kanadai Clara Hughes pályacsúccsal alapozta meg a hazai szurkolók remek hangulatát: majd tizenkét másodpercet vert az addigi legjobb amerikaira. A hatodik párban induló norvég Haugli átvette a második helyet a japántól, de hamarosan leszorult a harmadikra, mert a német Beckert állt az élre, aki csaknem négy és fél másodperccel futott jobbat Hughesnál. Már csak ketten voltak hátra: Beckert honfitársnője, Anschütz-Thoms és a 3000 méter olimpiai bajnoka, a versenyszám világbajnoki címvédője, a cseh Sáblíková. Utóbbi esélyeshez méltóan kezdett, és végig jobb volt Beckert részidejénél. Még az utolsó kör előtt is több mint egy másodperces előnye volt, s végül 48 századdal olimpiai bajnok lett.

GYORSKORCSOLYA, NŐI 5000 MÉTER:
1. Martina Sáblíková (cseh) 6:50.91
2. Stephanie Beckert (német) +0.48
3. Clara Hughes (kanadai) +4.82
4. Daniela Anschütz-Thoms (német) +7.73
5. Maren Haugli (norvég) +11.28
6. Kristina Groves (francia) +13.66

Érmeket osztottak a női kettes bobok versenyében is tegnap a téli olimpián. Az első két futam után a kanadai első számú egység állt az élen, ám előnye mindössze 13 század volt az amerikaiak második számú csapata előtt. A harmadik futamban a kanadaiak indultak elsőként, s miután pályacsúcsot értek el, várható volt, hogy tovább növelik előnyüket. Az őket üldöző amerikaiak ráadásul nagyot hibáztak, így a két duó közti különbség csaknem fél másodpercre nőtt. Az első nap után harmadik német, sőt a negyedik kanadai kettes csapat viszont nagyon jól teljesített, utóbbiak fel is jöttek a harmadik helyre. Az utolsó futamban fordított sorrendben indultak a versenyzők. Mivel a negyedik helyen álló második számú német csapat óriási meglepetésre felborult, emiatt a kizárás sorsára jutott, gyakorlatilag csak az érmek megoszlása volt kérdéses: a kanadai kettes csapat kiváló idővel - mint később kiderült, ebben a futamban a legjobbal - ért célba, igencsak feladva a leckét az amerikaiaknak. Ők nem is tudták felvenni a versenyt velük, így kénytelenek voltak beérni a bronzzal. Az aranyhoz a másik hazai egységnek egy biztonsági menet is elég volt, s az előző háromnál lassabban értek le Humphriesék, de így is majdnem egy másodperc előnnyel szerezték meg az aranyérmet.

NŐI KETTES BOB:
1. Kaillie Humphries, Heather Moyse (kanadai) 3:32.28

2. Helen Upperton, Shelley-Ann Brown (kanadai) +0.85
3. Erin Pac, Elana Meyers (amerikai) +1.12
4. Sandra Kiriasis, Christin Senkel (német) +1.53
5. Bree Schaaf, Emily Azevedo (amerikai) +1.77
6. Shauna Rohbock, Michelle Rzepka (amerikai) +1.78

Női síakrobatikában az ausztrál Lydia Lassila győzött az ugrás döntőjében két kínai, Nina Li és Csincsin Guo előtt.

NŐI SÍAKROBATIKA, UGRÁS, DÖNTŐ:
1. Lydia Lassila  (ausztrál) 214.74
2. Nina Li (kínai) 207.23
3. Csincsin Guo (kínai) 205.22
4. Assoli Slivets (fehérorosz) 198.69
5. Jacqui Cooper (ausztrál) 194.29
6. Mengtao Csu (kínai) 191.61

A férfi jégkorongtornán a negyeddöntőt bonyolították le: a legnagyobb érdeklődéssel várt kanadai-orosz párharc fantasztikus mérkőzést, fölényes hazai sikert hozott, miután 7-3-ra diadalmaskodtak a házigazdák. A másik három negyeddöntőben az Egyesült Államok legyőzte Svájcot, Finnország megverte Csehországot, Szlovákia pedig meglepetésre búcsúztatta a címvédő Svédországot.

JÉGKORONG, FÉRFIAK:

Negyeddöntő, eredmények:
Egyesült Államok - Svájc 2 - 0 (0-0; 0-0; 2-0)
Oroszország - Kanada 3 - 7 (1-4; 2-3; 0-0)
Finnország - Csehország 2 - 0 (0-0; 0-0; 2-0)
Svédország - Szlovákia 3 - 4 (0-0; 2-3; 1-1)

Elődöntők (2010. február 26.):
Finnország - Egyesült Államok
Kanada - Szlovákia

CURLING, FÉRFIAK:

Tie-Break az elődöntőért:
Svédország - Nagy-Britannia 7 - 6

Elődöntők (2010. február 25.):
Svédország - Kanada
Norvégia - Svájc

Éremtáblázat

Program, 2010. február 25. (13. nap)


A sárgával jelölt versenyek döntők.