Zeit:

Deine Teams:
Kommunikation
Public account
  PRO Zone
1330 Credits
Credits kaufen
Du bist im öffentlichen Konto. Wenn du das Spiel spielen, oder dich bei den Diskussionen einbringen möchtest, musst du dich einloggen. Wenn du neu dabei bist, musst du dich erst registrieren.

  PowerPlay Magazin

Vancouver 2010 - Eredmények (02.22), program (02.23)


Vancouver 2010 - Eredmények (02.22), program (02.23)

Vancouver 2010

Eredmények, 2010. február 22., hétfő:

 

A kedd hajnali kűrökkel véget ért a jégtáncosok versenye a Vancouverben zajló téli olimpián. A magyar duó a kötelező program után a 13. helyen állt, majd a tegnap hajnali original programban előadott csárdás hiába aratott közönségsikert, egy pozíciót visszacsúsztak. Hoffmann Nóráék a mai kűrben mutatott meggyőző teljesítményükkel azonban korrigálták ezt, és végül a 13. helyen zárták első közös ötkarikás szereplésüket. A győzelmet a hazai szurkolók nagy örömére a Tessa Virtue, Scott Moir kanadai kettős szerezte meg a Meryl Davis, Charlie White amerikai és az Okszana Domnyina, Makszim Sabalin orosz duó előtt.

JÉGTÁNC:
1. Tessa Virtue, Scott Moir (kanadai) 221.57

2. Meryl Davis, Charlie White (amerikai) 215.74
3. Okszana Domnyina, Makszim Sabalin (orosz) 207.64
4. Tanith Belbin, Benjamin Agosto (amerikai) 203.07
5. Federica Faiella, Massimo Scali (olasz) 199.17
6. Isabelle Delobel, Olivier Schoenfelder (francia) 193.73
...  
13. Hoffmann Nóra, Zavozin Maxim (magyar) 167.23

Hétfőn a csapatversenyt rendezték meg a síugrók számára a vancouveri téli olimpián. Több nagy hiányzója is volt a versenynek: nem ugrott a két egyéni szám győztese, Simon Ammann (a svájciak nem indítottak csapatot), a finn csapatban nem volt ott az erre az idényre visszatérő Janne Ahonen, a norvégoktól pedig a világcsúcstartó Björn Einar Romören hiányzott. A legnagyobb esélyes osztrákoknál azonban mindenki ott volt, aki számított, s a papírformának megfelelően már az első sorozatot követően is vezettek a sógorok. Félidőben is szomszédaink vezettek toronymagasan, majd 40 ponttal, lévén mind a négy sorozatban az ő versenyzőjük ugrotta a legnagyobbat. A másodikak továbbra is a németek voltak, akikre azonban öt pontra feljöttek a norvégok.  Az utolsó sorozatra feltámadt a szél, így azt többször is meg kellett szakítani. A finnek közül Olli most a jobbik arcát mutatta, de a 134 és fél méteres ugrása azért nem volt kiemelkedőnek nevezhető. A norvégok befejező emberének, Jacobsennek a szél miatt kétszer is vissza kellett jönnie, ami azonban nem viselte meg az idegeit: 140 és féllel még a németeket is komolyan riogatta. De Uhrmann csak fél méterrel ugrott rövidebbet nála, így az ezüstéremért folytatott küzdelemben az állás nem változott. Schlierenzauernek pedig már egy biztonsági ugrás is elégséges lehetett a végső győzelemhez, ő azonban gálázott: 146 és fél méterrel a nap legnagyobb ugrását teljesítette (igaz, leguggolt az érkezéskor), méltóképpen fejezve be a versenyt. Az osztrákok tehát megvédték címüket, és megmentették a haza becsületét, síugróik nem tértek haza aranyérem nélkül.

SÍUGRÁS, CSAPATVERSENY:
1. Ausztria (Loitzl, Kofler, Morgenstern, Schlierenzauer) 1107.9
2. Németország (Neumayer, Wank, Schmitt, Uhrmann) 1035.8
3. Norvégia (Bardal, Hilde, Evensen, Jacobsen) 1030.3
4. Finnország 1014.6
5. Japán 1007.7
6. Lengyelország 996.7

A női és a férfi csapatsprintversennyel folytatódtak hétfőn a sífutók küzdelmei. A nőknél a 10 kilométeres táv olimpiai bajnoka, Charlotte Kalla révén azonnal a nagy esélyes svédek törtek az élre, s az első váltás után már csak a német, az olasz és a finn páros volt a nyomukban. A második versenyzőknél sem történt különösebb változás, ám a harmadik etapon az olaszok és a finnek is kezdtek leszakadni. A váltás után a németek álltak az élre, s az egyéni sprint világbajnoki címvédője, az olasz Follis újra felzárkózott, sőt az orosz Koroszteljova is csatlakozni tudott hozzájuk. Kalla aztán újra átvette a vezetést, de a német Sachenbacher-Stehlét nem tudta leszakítani, sőt még az oroszok sem voltak vészes távolságban. Az utolsó váltás után a német Nystad állt az élre, de egy emelkedőn a svéd Haag robbantani próbált. A német azonban vette a lapot, s a stadionba megint egyszerre érkeztek. A hajrában pedig a német ellépett, így nagy meglepetésre ők nyerték az aranyérmet a svéd és az orosz váltó előtt.

NŐI CSAPATSPRINT (SZABAD STÍLUS):
1. Németország (Evi Sachenbacher-Stehle, Claudia Nystad) 18:03.7
2. Svédország (Charlotte Kalla, Anna Haag) +0.6
3. Oroszország (Irina Hazova, Natalja Koroszteljova) +4.0
4. Olaszország +10.5
5. Norvégia +29.1
6. Egyesült Államok +47.9

A férfiaknál az oroszok számítottak favoritnak, s ők is azonnal az élre vágtak. Itt azonban nem volt olyan öldöklő az iram, mint a nőknél. Jellemző, hogy az amerikai és a kanadai váltó is vezetett egy ideig. A második embereknél sem változott sokat a helyzet, a váltás előtt azonban a norvég Northug egy kicsit jobban megnyomta a tempót. A második váltásnál történt egy bukás is, az olasz Zorzi szakadt le emiatt, majd a csehek is hasonlóképpen jártak. A negyedik embereknél szokásától eltérően megint Northug diktálta a tempót, és az utolsó előtti váltásnál Miranda is elesett, amely már végzetes volt a franciák számára. Az ötödik etapnál a német Tscharnke robbantott, s igencsak szétszakította a mezőnyt. Ő aztán nagy előnnyel indította Axel Teichmannt, s már csak az orosz Petuhov és a norvég Northug tudott csak utánaeredni tisztes távolságból. A német megpróbált végig nagy iramot diktálni, s úgy tűnt, hogy ez ki is tart a végéig, ám a stadionba érve még jelentős hátrányban lévő Northug, ahogy korábban már többször, csodálatosan hajrázott, s megelőzte őt. Teichmann annyira elmerevedett, hogy még az orosz is utolérte, de megelőzni már nem tudta. A verseny különlegességének számított még, hogy a francia Miranda rövidujjú pólóban állt rajthoz, ami valljuk be nem megszokott egy téli olimpiai sífutószámban.

 

SÍFUTÁS, FÉRFI CSAPATSPRINT (SZABAD STÍLUS):
1. Norvégia (Öystein Pettersen, Petter Northug) 19:01.0
2. Németország (Tim Tscharnke, Axel Teichmann) +1.3
3. Oroszország (Nyikolaj Morilov, Alekszej Petuhov) +1.5
4. Kanada +6.3
5. Kazahsztán +6.5
6. Csehország +12.8

 

CURLING, FÉRFIAK:
Franciaország - Norvégia  2 - 9
Kanada - Egyesült Államok 7 - 2
Németország - Kína 7 - 6
Svájc - Svédország 7 - 3
Németország - Nagy-Britannia 2 - 8
Franciaország - Dánia 6 - 5
Kína - Egyesült Államok 11 - 5

CURLING, NŐK:
Oroszország - Kína 7 - 4
Japán - Svájc 4 - 10
Svédország - Kanada 2 - 6
Nagy-Britannia - Dánia 8 - 9

JÉGKORONG, NŐK:

elődöntők:
Egyesült Államok - Svédország  9 - 1
Kanada - Finnország 5 - 0

5. helyért:
Svájc - Oroszország 2 - 1

7.helyért:
Kína - Szlovákia 3 - 1

3. helyért:
Finnország - Svédország (2010. február 25.)

Döntő:
Kanada - Egyesült Államok (2010. február 25.)

 

Éremtáblázat

 

Program, 2010. február 23. (11. nap)

A sárgával jelölt versenyek döntők.