Čas:

Tvé týmy:
Komunikace
Public account
  PRO Zona
1330 kreditů
Koupit kredity
Momentálně se nacházíš ve veřejném přístupovém kontě. Pokud si chceš zahrát hru nebo přispívat do diskuzí, musíš se přihlásit. Pokud jsi nový uživatel, musíš se zaregistrovat.

  PowerPlay Magazín

Faza grupowa mistrzostw Świata [PR]


Faza grupowa mistrzostw Świata [PR]

Najmłodsze reprezentacje w piłce ręcznej to drużyny 19-latków. Jak zwykle mamy duże oczekiwania wobec naszych orlików, którzy poprzednie dwie edycje kończyli ze srebrnym medalem.
Na pierwszy ogień mecz ze Szwecją. Wydawało się, że mamy znacznie mocniejszy zespół i nie powinno być większych problemów w tym spotkaniu, jednak udało się nam lekko odskoczyć dopiero w końcówce pierwszej połowy. W drugiej połowie Szwedzi ani razu nie wyszli na prowadzenie, jednak przewaga Polski nie wzrosła powyżej 4 bramek, dwukrotnie Szwedzi mieli serię 3 zdobytych bramek pod rząd, mecz zakończył się wynikiem 27:26 dla Polski.
W drugim dniu rywalizowaliśmy z drużyną Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi mają talenty na bramce, jednak w tym spotkaniu po obu stronach lepiej spisywali się zawodnicy z pola. Zmiana stron nastąpiła przy naszym prowadzeniu 22:18, druga połowa to kompletna dominacja i ostateczne zwycięstwo 40:27
Trzecia kolejka to spotkanie z Chorwacją, która jednak nie ma aż tak silnej młodzieżówki obecnie i zgodnie z oczekiwaniami Polska budowała przewagę od pierwszych minut. Po pierwszej połowie wynik 10:16 na korzyść Polski. Po zmianie stron, Chorwaci próbowali zmniejszyć straty, ale Polacy zachowywali bezpieczną przewagę. Ostateczny wynik 24:28, kolejna wygrana Polski.
Przedostatnia kolejka to chyba najtrudniejszy przeciwnik w grupie, dysponujący prawie tak samo mocną drużyną. Lekko oszczędzając energię po 30 minutach przegrywaliśmy 14:15. Początek drugiej połowy to niestety przewaga drużyny Rosji i w najgorszym momencie przegrywaliśmy 21:25. Od tego momentu jednak lepiej zaczął grać nasz bramkarz, wyrównaliśmy na wynik 25:25, jednak Rosjanie jeszcze raz byli w stanie zdobyć trzy kolejne bramki i objąć prowadzenie 27:29 na niespełna pięć minut przed końcem spotkania. Te ostatnie minuty należały do naszej reprezentacji, która wygrała czwarte spotkanie z rzędu, tym razem 31:30 i mogliśmy już myśleć o fazie play-off.
Na zakończenie fazy grupowej przyszedł mecz z również pewną występu w kolejnej rundzie Serbią, która posiada bardzo dobrego bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Bałkanów. Polska grała ambitnie, jednak Serbowie utrzymywali przewagę, maksymalnie trzybramkową (20:17, 25:22), jednak znowu w ostatniej części spotkania lepiej zagrała Polska i mecz zakończył się remisem 30:30. Gwiazdą spotkania z 38% skutecznością interwencji został pierwszy bramkarz Serbów.

Poz Drużyna GP W D L GF:GA GD Pts
1 Polska Polska  5  4  1  0  156:137 +19  9
2 Niemcy Niemcy  5  4  0  1  157:144 +13  8
3 Serbia Serbia  5  3  1  1  151:137 +14  7
4 Chorwacja Chorwacja  5  1  0  4  138:139 -1  2
5 Rosja Rosja  5  1  0  4  136:150 -14  2
6 Szwecja Szwecja  5  1  0  4  126:157 -31  2

 

Rywalem Polski w 1/8 finału będzie Portugalia.
https://handball.powerplaymanager.com/pl/podsumowanie-meczu.html?data=nt-33432
Pewne zwycięstwo Polski 39:25, w ćwierćfinale pojedynek z Węgrami

Trochę starsze roczniki, reprezentacja U-21 to drużyna z, którą zwykle wiążemy medalowe nadzieje. W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z Litwą. Mając większą siłę zagraliśmy oszczędnie, niestety przełożyło się to na słabszą dyspozycję i po 30 minutach przegrywaliśmy 11:15. W drugiej połowie graliśmy trochę lepiej, ale ostatecznie przegraliśmy 27:28.
Drugi mecz to rywalizacja dwóch najwyżej rozstawionych drużyn naszej grupy. Teoretycznie po naszej stronie był lepszy bramkarz. Pierwszą połowie wygrali nasi bratankowie 15:13, po zmianie stron mecz ciągle był wyrównany, Węgrom udało się powiększyć przewagę do 4 bramek (23:19), jednak chwilę później przyszła lepsza gra Polski i doszliśmy do wyniku 23:23. Od tego momentu była bardzo zażarta walka, niestety zakończona zwycięstwem reprezentacji Węgier 29:28.
Mając dwie pechowe porażki na koncie, nie mogliśmy już sobie pozwolić na kolejną wpadkę. W meczu z Hiszpanią od początku mieliśmy lekką przewagę, jednak niewielką, udało nam się objąć prowadzenie 13:9, jednak w dwóch ostatnich minutach pierwszej połowy tylko Hiszpanie trafili dwukrotnie do siatki. Po zmianie stron utrzymywaliśmy kilkupunktowe prowadzenie, od stanu 22:18 zdobyliśmy kolejne cztery bramki. To dało nam komfort w tym spotkaniu, które ostatecznie wygraliśmy 29:20. Wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu był nasz bramkarz.
Kolejny dzień przyniósł starcie z drużyną Szwajcariii. Przez długi czas wynik oscylował w okolicy remisu, po 20 minutach było 9:9. Ostatnie 10 minut przed zmianą stron było dobre w naszym wykonaniu i zmienialiśmy strony w dobrych nastrojach z cztero-bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie utrzymywaliśmy przewagę, na niespełna trzy minuty przed końcem prowadziliśmy 29:22. Szwajcarzy zmniejszyli straty i ostatecznie wygraliśmy “tylko” 29:25.
Ostatnia kolejka dla drużyny U-21 przyniosła mecz z Białorusią. Można było się spodziewać kolejnego wyrównanego spotkania, jednak potoczyło się ono nieoczekiwanie Pierwsze 10 minut to faktycznie wyrównana gra, był wynik 4:4, po czym nasi wschodni sąsiedzi zdobyli sześć bramek z rzędu. Nie udało nam się już zmniejszyć straty przed zmianą stron, Białoruś prowadziła 18:11. W drugiej połowie padło mniej rzutów do tego z niższą skutecznością, Polacy radzili sobie lepiej, niestety strata z pierwszej połowy była zbyt duża. Mimo dwóch serii bramek zdobywanych tylko przez Polskę nie wystarczyło to do zmiany zwycięzcy w tym meczu, przegraliśmy 25:22. Mimo tylko 2 zwycięstw zajęliśmy 3 miejsce w grupie i fazę play-off rozpoczniemy od meczu z drugą drużyną grupy trzeciej, czyli Czechami.

oz Drużyna GP W D L GF:GA GD Pts
1 Węgry Węgry  5  5  0  0  152:131 +21  10
2 Białoruś Białoruś  5  3  0  2  139:137 +2  6
3 Polska Polska  5  2  0  3  135:127 +8  4
4 Hiszpania Hiszpania  5  2  0  3  139:143 -4  4
5 Szwajcaria Szwajcaria  5  2  0  3  135:149 -14  4
6 Litwa Litwa  5  1  0  4  129:142 -13  2


Niestety nasi południowi sąsiedzi okazali się lepsi i to oni zagrają w ćwierćfinale
https://handball.powerplaymanager.com/pl/podsumowanie-meczu.html?data=nt-33422

No to na deser jeszcze zmagania seniorów, których notowania stoją niżej od naszych młodzieżówek. Pierwsza kolejka to mecz z niewygodną drużyną Brazylii, która znana jest z dobrych zawodników w defensywnych. Obie drużyny próbowały grać szybko i zdarzało się, że to jedna, to druga drużyna zdobywa kilka bramek. Między jedenastą, a piętnastą minutą przyszedł kryzys Polski, Brazylijczycy uciekli na prowadzenie 7:12. Ambitna gra pozwoliła nam dogonić rywali jeszcze przed zmianą stron (17:17), ale do szatni schodziliśmy przegrywając 17:19. Drugą połowę rozpoczęliśmy od zdobycia pięciu bramek, następnie gra się wyrównała. Po 44 minutach meczu prowadziliśmy 26:25 i zdobyliśmy kolejną serię, tym razem czterech bramek, co dało nam trochę luzu w końcówce spotkania, które wygraliśmy 34:31. A jego gwiazdą został Brazylijski bramkarz, który zanotował 37% skutecznych obron.
Drugi mecz to rywalizacja z teoretycznie słabszą drużyną USA. Wiedząc, że mamy lepszą drużynę postawiliśmy na powolne budowanie akcji, po obu stronach bardzo dobre zawody rozgrywali bramkarze i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem USA 8:11 Polska. Po zmianie stron nadal budowaliśmy powoli przewagę. Dwoma najlepszymi zawodnikami spotkania zostali bramkarze, polski Gabriel Gierczak z 53% obron oraz amerykański Lance Decker, który zanotował 38% skutecznych interwencji. Ostateczny wynik 20:27, wygrana Polski.
Trzecia kolejka to mecz z najwyżej rozstawioną w grupie Słowacją. Nie mając przewagi w żadnym elemencie niełatwo było dobrać odpowiednią taktykę. Od początku mecz układał się zupełnie nieźle dla naszej drużyny, nawet objęliśmy prowadzenie 8:5. Po 30 minutach na tablicy wyników można było ujrzeć remis. Dobrze weszliśmy w drugą połowę, były momenty kiedy nie potrafiliśmy zdobyć bramki, jednak jeszcze większą niemoc panowała w drużynie naszych południowych sąsiadów. Po 54 minutach prowadziliśmy aż 27:19, ostatecznie wygraliśmy 27:21, a bramkarze po raz kolejny okazali się najlepszymi zawodnikami spotkania. Gabriel Gierczak z 49% skutecznością oraz René Komora z 46% skutecznych obron.
Te 3 zwycięstwa gwarantowały już nam miejsce w meczach play-off.
Kolejny dzień to mecz z wyżej od nas notowaną Chorwacją, która jednak na tych mistrzostwach nie radziła sobie najlepiej. W tym meczu nie forsowaliśmy tempa, ale skrzętnnie wykorzystywaliśmy swoje sytuacje i powoli budowaliśmy przewagę. Po pierwszej połowie prowadziliśmy różnicą 5 bramek (14:19). Po zmianie stron staraliśmy się nie spieszyć, aby nie tracić niepotrzebnie piłki, co było dobrym posunięciem, ponieważ ani na chwilę nasza przewaga nie spadła poniżej 5 bramek, a ostatecznie wygraliśmy 26:35. Gwiazdą spotkania tym razem został nasz rozgrywający, Włodzimierz Wałęga, który pięciokrotnie w sześciu próbach trafił z linii 7 metra. Ten wynik zapewnił nam już zwycięstwo w grupie, więc mogliśmy spokojnie zagrać w ostatnim meczu z Belgią, której udało się wcześniej wywalczyć 2 zwycięstwa, sensacyjne ze Słowacją oraz z ekipą USA. Mimo gry bez większego zaangażowania od początku byliśmy stroną przeważającą, również nasz bramkarz notował lepsze wskaźniki i po 30 minutach był wynik 21:13 dla Polski. Po zmianie stron trochę zwolniliśmy tempo, do tego nasza drużyna miała lepszą skuteczność rzutów. Ostatecznie wygraliśmy 33:23, a dwóch najlepszych zawodników spotkania to Włodzimierz Wałęga z 10 trafieniami, z czego 4 to były rzuty karne oraz Wiktor Szumski, który bronił ze skutecznością 43%. Faza grupowa dla drużyny seniorów zakończyła się z kompletem 5 zwycięstw i pewnym zwycięstwem grupy, w 1/8 naszym przeciwnikiem będzie Finlandia. Za niepsodziankę można uznać odpadnięcie już na tym etapie drużyny Chorwacji, która poprzednią edycję zakończyła na 4 miejscu.

Poz Drużyna GP W D L GF:GA GD Pts
1 Polska Polska  5  5  0  0  156:121 +35  10
2 Słowacja Słowacja  5  3  0  2  143:123 +20  6
3 Brazylia Brazylia  5  3  0  2  134:131 +3  6
4 Belgia Belgia  5  2  0  3  135:160 -25  4
5 Chorwacja Chorwacja  5  1  1  3  141:149 -8  3
6 USA USA  5  0  1  4  130:155 -25  1


Po dość dramatycznym spotkaniu wygrywamy 27:25 i w ćwierćfinale zmierzymy się z Hiszpanią, podobnie jak z Finami to Polska jest w tej parze drużyną teoretycznie silniejszą, ale jak wiemy, nie zawsze przekłada się to na wynik spotkania

https://handball.powerplaymanager.com/pl/podsumowanie-meczu.html?data=nt-33420

 





Hodnocení článku: Slabý - Normální - Perfektní     Unikátních přečtení: 16

Sdílej na Facebooku   Sdílej na Twitteri   Sdílej na MySpace