Jo jag vet, Men det där kan man aldrig vara helt hundra på.
Men tänk om 8år kanske , Lunkan kommer hem för ta ett guld innan han slutar =).
Vyber zemi: |
![]() |
Švédsko |
Ingen av tjeckerna lär hamnade i Luleå. Det kan jag nästan garantera. Jag tror mer att det handlar om någon från finska ligan. Som inte alls är så namnkunnig som Luleå fick det att låta. Eller, jag vet inte.
Har lite krokar i olika föreningar och vad jag fattat så handlar det om någon som spelade den finska finalen. Har dock inget namn.
Hv71 värvar förmodligen Juuso Hietanen och även Mikko Louma (3 år). Sedan är nog inte Backlund aktuell. Hv71 siktar nog in sig på en finsk och mer välmeriterad målvakt. Gissar även på att Videll och Pesonen hamnar i Hv71 : )
Har lite krokar i olika föreningar och vad jag fattat så handlar det om någon som spelade den finska finalen. Har dock inget namn.
Hv71 värvar förmodligen Juuso Hietanen och även Mikko Louma (3 år). Sedan är nog inte Backlund aktuell. Hv71 siktar nog in sig på en finsk och mer välmeriterad målvakt. Gissar även på att Videll och Pesonen hamnar i Hv71 : )
du kan ha rätt, men tror inte HV får båda Videll faktiskt, Jag tror han stannar i SSK
henkisbetnkis, njaa... dom kommer ju tappa mycket DIF
men kommer säkert vara finalutmanare.

Junland till FBK. Känns som att LHC inte var speciellt taggade på att knyta honom till sig men att de inte ville att någon annan skulle ta honom.
Han har ljugit för klubben helt uppenbart, han har sagt att LHC är enda klubben, men gick till FBK För mer pengar, han är inte välkommen tillbaks, nu hoppas jag Baggen mosar han i CC
och det roliga med hela grejen.... ska ni inte forsätta den inslagna linjen som gällt senaste 10 åren "BARA I STHLM"?? Kul att sånt här hände på landsbygden också..

Äsch, finns så många bättre backar än Junland men det jag stör mig på är att han blåljuger för media och ljög för klubben.
för mig känns han klart överskattad.. rätt ung fortfarande iaf men LHC kan få tag i bättre....
håller med, men det faktum att han är egen produkt och ljugit för hela klubben är det enda som stör mig

På eliteprospects så stog det att dynamo minsk hade fem-sex spelare klara ut från klubben, i den listan fanns: Sevc, Lintner, Väänänen, Westcott och Peltonen och Jokela, får se om nån av dom går till elitserien
5 där är ju backar så hoppas LHC tog nån.

Med tanke på att Linköping har fått köpa ihop sina lag eftersom att ungdomssidan har varit för dålig sedan LHC gick upp till Elitserien, så är det lite synd att inte en spelare som Junland kommer tillbaka till laget. Den lokala förankringen är viktig.
Nu är själva spelaren ingen jätteförlust, men ändå
Nu är själva spelaren ingen jätteförlust, men ändå
Tvé oblíbené diskuze
Poslední příspěvky