Momentálně se nacházíš ve veřejném přístupovém kontě. Pokud si chceš zahrát hru nebo přispívat do diskuzí, musíš se přihlásit. Pokud jsi nový uživatel, musíš se zaregistrovat.
Voi harmi! Todella huonoa tuuria teillä näissä karkeloissa tällä kertaa. Mut kyllä te karsintasarjan klaaraatte, siihen luotetaan.
Eipä mene kaksisesti luotsaamallani Italiallakaan. Ollaan hävitty kaikki kolme MM-ottelua tähän mennessä yhdellä maalilla... Kun ei uppoa, ei vain uppoa. Huomenna olisi pakko voittaa.
Luotto ei horju.. Mutta oma usko omaa tekemisee alkaa hirjua... Noh ainaki tiiän mitä takua ens pelissä tuun käyttämää 100% varmasti... Pieni yllätys kortti pitää vetää taskusta.. Onnea Italian kanssa.. Koitetaa ny edes kumpainenki pysyä omis sarjoissa eikä tiputtais
????
Ukraina Sveitsi Romania.. Katotaa miten käy. kaks voittoa vähintää pitäs raapia näistä mut tottakai ku kasvoja pestää nii koitetaa hakea kolmea. Kauden 16 jälkeen Suomi on ollut aina top 10 vähintään. Nyt tämä hieno perinne valitettavasti katkesi. Aina ei voi onnistua. Nyt kumminkin kaikki keskittyminen karsinta sarjaan ettei vain tiputa. lohko on todella kova vaikka Suomella onki selvästi parempi vahvuus kuin muilla joukkueilla.
Ensi kaudesta paljastan sen verran että se tulee olemaan pitkän maajoukkue urani(jos siis minut valitaan jatkamaan) viimeisin Suomessa, ainakin näin päävalmentajana. Apulaiseksi saa jatkossa kysellä totta kai ikäryhmästä riippumatta.
No justiisa... Että semmone peli sitte... Noh ukraina toki oli säästelly koko alkulohkon... Mut on tää häpeällistä... Olikoha 10 yvkertaa (en jaksa tarkistaa) mut ei vaa mee sisää... Mikä tässä nyt oikee on.. Molarit loistanu torjuneet kaikki todella hyvin.... Mut maaleja ei vaa tuu toisee päähän millää... Hiljaseks vetää... Kenttiä sekotettii tänää tarkotuksella jos vaikka ois se toiminu mut ei... Huh huh... Saatte tuomita vapaasti oon pettäny seniorit ja pahasti... Ny on huomen jo pakko voiton paikka jos ei sitä tule... No tiedätte kyllä..
Älä välitä... Meillä on kummallakin nyt mennyt tällä kaudella kisat penkin alle (minulla tosin vielä mahdollisuus jatkopaikkaan huomenna), kai tämä epäonni on se viime kauden menestyksen kova hinta.
taku rdy kentät rdy samalla nostettii viimesee 2 matsii uus pelaaja. YV kentät laitettu ihan uutee uskoo. nyt vaa toivotaa että voitetaa tuo Sveitsi että ois sit huomennaki vielä panosta.. (toki jos Romania voittaa Ukrainan ja Suomi häviäiski tänää... On kaikki vielä toki auki )
Ei tässä nyt selkään kannata kuitenkaan taputella, kyllä tuolla jengillä pitäisi aina jatkoon selvitä ja vähintäänkin nyt kuiville, jos se eka tavoite menee reisille - ei kaikki ole pelkkää maalinteon heikkoutta, vaikka huonoa tuuria on voinutkin olla osin matkassa. Kokemukseen on mielestäni painoarvo kenttiä rakentaessa nyt liian pieni ja KO:n liian iso, siinä ainakin yksi syy, kun kuitenkin kysytte, että miksi muka piti paremmin mennä.
Tarkoitan tällä vain, että ei tappiohin pidä koskaan tyytyväinen olla, jotainhan on mennyt silloin pieleen ja kohta on aika miettiä mitkä tekijät niitä tappioita on tuonut. Minusta on joka tapauksessa hienoa, että kiinnostusta Suomen tiimin hoitoon riittää, kiitoksia kaikille valmentajille ja eikun uutta pestiä hakemaan!
Juuh,,niin se menee..ei aina voi voittaa,ei edes jokakerta..hyvä tiimi osaa myöskin hävitä ja ottaa oppia tulevaan..kuin on joukkueita ketä on hallinnut otteluita mutta kun ensimmäinen vastapallo tulee niin sitten maailma kaatuu siihen.
Voitto ku voitto... Ei kaunista ei toiminu yv mutta onneksi Tapola oli vireessä ja saatii tehtyä tarvittavat maalit. Huomenna Romanian kimppuu... Harmi että voitto ei riitä... Jos Sveitsi voittaa oman ottelunsa niin maalierolla Sveitsi on edellä... Toivotaan kumminkin että tuo Sveitsi - Ukraina olisi tiukka kun taas Suomi murskaisi Romanian.. Tietenkin Ukrainan voitto käy myös.
Muistakaahan, että Ukrainan maaliero heikkenee sitä mukaa kun Sveitsi parantaa omaansa. Romania näyttäisi pelaavan aika laukaisurikkailla takuilla, vaikka on muita heikompi jenginä.
Rohkeaa ja avointa peliä vain ja materiaalieron pitäisi jauhaa vähintään sen vaadittavan neljän maalin voiton...
Niih.... Tästä ku sängynpohjalta pääsen scouttimaa vielä romanian
yhden kauden nii taktiikka on 100% valmis. Toivotaa parasta että taktiikka toimii ja saatas se neljän maalin ero.
Ei voi mittään.. Osaava kaksikko valmennuksessa, paniikista kertoo se kun tulee neuvoja siitä huolimatta muilta. No, eihän tässä voi tietenkään ruusuja jaella kuin naisille, naistenpäivänä.
Paniikista ei valmennuksessa voi puhua oikeestaa missää vaiheessa... Ukraina tappio toki yksi semmoinen oli mutta ei paniikki nappia painettu tässäkään vaiheessa. Mut onha tää karmivaa.. Kaiken loan voi pistää tänne apulainen ei tästä katasrofista ole vastuussa.
Ensi kausi (jos tämmönen tunari nyt edes toista kautta ansaitsee..) vielä sen verran et apulaiseks otan semmosen joka jatkaa sitten senior työtä kaudella 31.