Vrijeme:

Vaši timovi:
Komunikacija
Public account
  PRO Zona
1330 kredita
Kupi kredite
Trenutno ste ulogovani na javni nalog. Ukoliko želite da igrate igru ili se pridružite diskusijama, morate se ulogovati. Ukoiko ste novi korisnik, morate se prvo registrovati.

  PowerPlay Magazin

A budapesti találkozóról egy pár információ az újévre - BÚÉK!


A budapesti találkozóról egy pár információ az újévre - BÚÉK!

 

Rövidke cikkemben szeretném nektek egy kicsit elmagyarázni a meccsmotor, az ifik és az  alkalmazottak húzásának működését.

 

Kezdeném a meccsmotorral, amit maga Ivan alias tuttle magyarázott el, elég részletesen a találkozón jelenlévő közönségnek.

 

Tehát a mérkőzés fel van osztva 4 részre, amikor a meccsmotor újból osztja a lapokat mindkét fél számára. Ezek a következők: 1. harmad, 2. harmad, 3. harmad 18. percig, végül a meccs utolsó két perce és ha szükséges, akkor a hosszabbítás és szétlövés. Ivan szerint a randomnak a meccsmotor egyetlen részében van komoly szerepe, mégpedig a szétlövésnél. Sokan más vereségeket is a randommal magyaráznak.

De visszatérve a lényeghez; a harmadonkénti laposztás után, a motor újraszámolja az egyes sorok erőnlétét, lövési értékét, támadás - védekezés értékét, ekkor akciókra bontja fel a meccset a kiszámolt értékekből. Hogy érthetőbb legyen, eddig a meccsmotor nem foglakozik külön a játékosok skill elosztásával, hanem csak a sorok erejével.

Ezek után jön a hab a tortán: az akciókban egyes játékosok megküzdenek egymással. Egy képleten belül összehasonlításra kerül a játékosok ereje, skill elosztása, stb. és amely játékos jobb, vagy erősebb, az továbbjut a másikon és egy következő akció résztvevője lehet, vagy a másik játékos már csak szabálytalanul tudja megállítani. De vigyázat! A játékosok párbaja közben a kapust is figyelembe veszi a meccsmotor, hogy az adott pillanatban hogyan helyezkedik, milyen szögből figyeli az eseményeket, zárja-e a támadó lövési szögét, vagy éppen a másik oldalon lófrál és figyelmetlenül hagyja a kapuját, bízva a hátvédei jó munkájában. Ha az ellenfél játékosa átjut a hátvéden, akkor a kapus helyzet előtti helyezkedése nagyban befolyásolja az akció végkimenetelét. Persze ehhez hozzá kell tennem, hogy ilyenkor a támadó fejlettsége ugyanilyen mértékben számít.

Nem hiába tartalmaz a meccsmotor körülbelül ötvenezer sor leprogramozott szöveget és képletet. Nagyon részletesen van leírva az egész, minden kis apróságra igyekeztek odafigyelni a fejlesztők.

Most, hogy elolvastátok és remélhetőleg megértettétek, amit igyekeztem nektek elmagyarázni, tudni fogjátok a választ arra is, hogyan kell továbbfejleszteni a játékosaitokat. Nem létezik univerzális, vagy ideális skill elosztás, hanem minden egyes játékost más-más skill elosztásban kell edzeni, éppen úgy, ahogy azt a teljesítménye megköveteli egyes mérkőzéseken.

 

 

A kapusok rejtett formája úgy működik, hogy a meccs alatt egy gauss görbés képlet valószínűség számítással kiosztja a kapus teljesítményét az adott harmadra. Minden harmad kezdetekor újraszámolja a rejtett formát. A teljesítménygörbe 70% és 130% között mozog. Szóval a rejtett forma nem úgy létezik, ahogy azt mi gondoltuk, hogy akár több meccsen keresztül is tarthat a rossz sorozat, és majd fokozatosan mászik ki belőle a kedvenc hálóőrünk.

 

Egy egyszerű Gauss féle görbe:

 

gauss görbe

 

 

 

 

Jó ifi és alkalmazott húzása, vagy a Las Vegasi Jackpot megütése a könnyebb?

 

Az egész ifi húzást fogjátok fel úgy, hogy a játékosok skill minőségei gyorsan pörögnek egy körön, mint például egy vízórán, csak sokkal gyorsabban. Az idő „csak" annyiban befolyásolja a húzás sikerét, hogy egy másodperc ezred részénél lesz egy 90% feletti minőségű játékosunk. Nem befolyásolja napszak, óra vagy perc. Hogy ki milyen ifikkel büszkélkedhet, ezredmásodperceken múlhat. Ezért a játékban ezt a részt egy nagy szerencsejátéknak tartom, amiben természetesen mindig lesznek nyertesek és vesztesek. A sportakadémia nagysága annyiban járul hozzá a jó ifi húzáshoz, hogy minél magasabb a szintje, annál magasabb összértékű játékost kaphatsz, és mivel több játékost generál neked a rendszer, így nagyobb eséllyel találhatsz köztük jó minőségűeket.

Valakivel megeshet az a szerencse, hogy akár kétszer egymás után jó, használható ifiket kap a csapatba, mások meg egész szezon alatt balszerencsésen kattintatnak a jól ismert „Mutasd a játékosokat" feliratra. Mindenesetre így már érthetővé vált az egész rendszer, és igazat adok a fejlesztőknek abban, hogy ha ez nem így működne, akkor a piac is hamar elvesztené a jelentőségét.

 

 

A budapesti találkozón elhangzott további kérdésekről egy következő cikkemben fogok beszámolni.

 


Szeretném megragadni az alkalmat, hogy a PPM csapat nevében, sikerekben és győzelmekben gazdag Boldog Új Évet kívánjak minden magyar menedzsernek!

 





Ocjena artikla: Loše - Normalno - Odlično     Jedinstveni pregledi: 208

Podijeli na Facebook   Podijeli na Twitter   Podijeli na MySpace