Metiena kalkulācija - mīti un patiesība!
Nav zināms vai PPM spēles veidotāji tagad kož pirkstos, kopš ierastās un tikpat noslēpumaini aptuvenās, cik apaļās, ripiņas spēļu atskaitēs, kuras mums demonstrēja komandu spēku samērus, nomainīja pret konsekventi stabilajām līniju diagrammām ar precīzu to skaitlisko izteiksmi, jo tieši pateicoties šim apstāklim uzcītīgākie PPM menedžeri nu ir apbruņoti ja ne ar automātiskajiem ieročiem, tad ar līdz šim tiem nepieejamas informācijas devu noteikti.
Riskējot ar pārmetumiem, ka priekšlaicīgi nosēdinu skolas solā kādu no mūsu kopienas menedžeriem, tādējādi nolaupot pāris atlikušās dienas līdz jaunā mācību gada sākumam, tomēr ar laipnu menedžera - Ciukitu, piekrišanu pārpublicēšu viņa pētījumu par metiena vērtības kalkulāciju vienas spēlētāju maiņas ietvaros. Lai arī šis pētījums neatbildēs uz bieži vien uzdoto jautājumu - „Metiens ir greznība vai nepieciešamība?", tomēr galarezultātā iegūtās formulas koeficienti, kuri nosaka katras pozīcijas spēlētāja metiena prasmes lieluma vērtības ieguldījumu atsevišķas maiņas ietvaros un līdz ar to arī kopējā komandas šī spēka parametra aprēķināšanā, varbūt kādam arī liks pārvērtēt līdz šim deklarētās patiesības. Kā arī vēršu Jūsu uzmanību uz to, ka šajā publikācijas versijā esmu atļāvies elementārākās 3. klases matemātikas darbības neatainot, tāpēc ceru, ka nebūšu priekšlaicīgi nokāvis kādā no varbūtējiem interesentiem mītošo Nikolaja Lobačevska garu.
---
Kopš spēļu atskaitēs ir veiktas izmaiņas komandu spēka parametru attēlošanā, ieviešot jaunu to grafisko dizainu un arī pievienojot atsevišķu maiņu spēka parametru skaitliskās vērtības, ir radusies iespēja noteikt kā tiek veikta šo parametru aprēķināšana, šajā gadījumā - metiena. Ja zinām, ka metiena prasmes vērtības skaitlisko izteiksmi neietekmē ne spēlētāja saspēles procents, ne tā enerģijas līmenis un pieredzes lielums, tad pats mūs interesējošo matemātisko izteiksmju izskaitļošanas process nebūt nav sarežģīts.
Tā kā nav ko lieki muti virināt, ķersimies pie lietas un atradīsim kaimiņu dārzā pāris liekus gardumus uz sava kārā zoba vai arī pāris mūs interesējošos skaitļus.
Aplūkojot pēcspēļu atskaitēs metiena prasmes attēloto parametra skaitlisko vērtību mēs varam nojaust, ka kopējā maiņas metiena vērtība tiek aprēķināta tikai kā daļa no atsevišķās pozīcijās spēlējošo spēlētāju metiena prasmes vērtības. Pieņemsim, ka aprēķinos šī kaut kāda procentuālā daļa no metiena prasmes atsevišķam spēlētājam ir vienāda abiem aizsardzības spēlētājiem, kā arī abu malējo uzbrucēju posteņos spēlējošajiem, kā rezultātā iegūstam sekojošu izteiksmi:
X% * LD(met) + X% * RD(met) + Y% * C(met) + Z% * LW(met) + Z% * RW(met) = maiņas metiena vērtība
Tātad mums ir trīs nezināmie un lai noteiktu to skaitliskās vērtības mums ir nepieciešams atrisināt trīs vienādojumus, tādējādi mēs veiksim komandas trīs maiņu metiena vērtības aprēķināšanu.
- X% * LD1(met) + X% * RD1(met) + Y% * C1(met) + Z% * LW1(met) + Z% * RW1(met) = 1. maiņas metiena vērtība (S1) (vienādojums Nr.1)
- X% * LD2(met) + X% * RD2(met) + Y% * C2(met) + Z% * LW2(met) + Z% * RW2(met) = 2. maiņas metiena vērtība (S2) (vienādojums Nr.2)
- X% * LD3(met) + X% * RD3(met) + Y% * C3(met) + Z% * LW3(met) + Z% * RW3(met) = 3. maiņas metiena vērtība (S3) (vienādojums Nr.3)
Tagad izteiksim no vienādojuma Nr.1 vērtību - X, ar Y un Z lielumu palīdzību:
X * [ LD1(met) + RD1(met) ] / 100 = S1 - Y * C1(met) / 100 - Z * [ LW1(met) + RW1(met)] / 100
X = { 100 * S1 - Y * C1(met) - Z * [ LW1(met) + RW1(met)] } / [ LD1(met) + RD1(met) ]
Tātad, esam izteikuši vērtību - X, kuru ievietojam vienādojumos Nr.2 un Nr.3 iegūstot sekojošus vienādojumus:
- { 100 * S1 - Y * C1(met) - Z * [ LW1(met) + RW1(met)] } * [ LD2(met) + RD2(met)] \ 100 * [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C2(met) \ 100 + Z * [ LW2(met) + RW2(met)] \ 100 = 2. maiņas metiena vērtība (S2) (vienādojums Nr.4)
- { 100 * S1 - Y * C1(met) - Z * [ LW1(met) + RW1(met)] } * [ LD3(met) + RD3(met)] \ 100 * [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C3(met) \ 100 + Z * [ LW3(met) + RW3(met)] \ 100 = 3. maiņas metiena vērtība (S3) (vienādojums Nr.5)
Tagad mūs rīcībā ir vairs tikai divi nezināmie ar diviem vienādojumiem.
Tāpēc izteiksim no vienādojuma Nr.4 vērtību - Z, ar Y lieluma palīdzību:
Z = { [100 * S1 - Y * C1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C2(met) - 100 * S2 } / {[ LW1(met) + RW1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] - [ LW2(met) + RW2(met)]}
Iegūto vērtības - Z izteiksmi ievietojam mūsu vienādojumā Nr.5:
- kurš vienāds ar { 100 * S1 - Y * C1(met) - { [100 * S1 - Y * C1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C2(met) - 100 * S2 } * [ LW1(met) + RW1(met)] / {[ LW1(met) + RW1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] - [ LW2(met) + RW2(met)]} } * [ LD3(met) + RD3(met)] \ 100 * [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C3(met) \ 100 + { [100 * S1 - Y * C1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] + Y * C2(met) - 100 * S2 } * [ LW3(met) + RW3(met)] / 100 * {[ LW1(met) + RW1(met)] * [ LD2(met) + RD2(met)] \ [ LD1(met) + RD1(met) ] - [ LW2(met) + RW2(met)]} = 3. maiņas metiena vērtība (S3)
Iegūtajā vienādojumā ir tikai viens nezināmais - Y, un lai noteiktu šī nezināmā skaitlisko vērtību Jums ir tikai jāievieto attiecīgo pozīciju skaitliskās izteiksmes, t.i. LD1(met), RD1(met), C1(met), ..., LW3(met), RW3(met), S1, S2, S3 un jāaprēķina šis lielais nezināmais - Y!
Lai gan gadījumā, ja Jūs ar matemātiku tomēr nedraudzējaties, tad varu Jums šo ciparu - Y iedot norakstīt: Y=16.16
Tā kā Jūsu rīcībā ir arī sekojošo lielumu LD1(met), RD1(met), C1(met), ...., LW3(met), RW3(met), S1, S2, S3 un Y skaitliskās vērtības, tad aprēķināsim arī vērtību - Z, ar iepriekš izteiktā vienādojuma palīdzību, skat. augstāk: Z=15.1
Un kā jau mums zināms, tad X = { 100 * S1 - Y * C1(met) - Z * [ LW1(met) + RW1(met)] } / [ LD1(met) + RD1(met) ]. Ņemam talkā padomiņu un arī LD1(met), RD1(met), C1(met), ...., LW3(met), RW3(met), S1, S2, S3, Y un Z lielumu skaitliskās vērtības, un balva par pacietību un uzņēmību mūs jau gaida: X=6.88
Paldies par uzmanību, līdz ar to šīsdienas izbraukuma sesijas matemātikas stundu varam uzskatīt par noslēgušos, kas klausījās tas malacis, bet kas tikai aiz auss kasīja, tas - pekausis!
Tātad, lai noteiktu maiņas metiena vērtību, izmantojam aprēķiniem sekojošo formulu:
6.88 * [LD(met) + RD(met)] / 100 + 16.16 * C(met) / 100 + 15.1 * [LW(met) + RW(met)] / 100 = maiņas metiena parametra vērtība
Pārpublicēts no PP Magazine.
Выкласці на Facebook Выкласці на Twitter Выкласці на МySpace