الوقت:

الفرق الخاصة بك:
التواصل
Public account
  منطقة البرو
1330 رصيد
اشتري رصيد
أنت الآن في الحساب العام. إذا كنت تريد أن تلعب أو تناقش أفكارك في المنتدي ، فيجب عليك تسجيل الدخول. وإذا كنت مستخدم جديد ، فيجب عليك التسجيل أولا.

  مجلة باور بلاي مانجر

Komunita píše: Driffting


Komunita píše: Driffting

Ahojte priatelia. Dnes si povieme niečo o dopravnom prostriedku, ktorý tak často a radi všetci využívame. Pozrieme sa na jeho využitie zo strany, ktorá je blízka nejednému mužskému srdcu. Pohodlne sa usaďte, predstavíme si čoraz obľúbenejší drift.

 

Motoristickí nadšenci si ho nevedia vynachváliť. Nadupané autá kĺzajúce sa po vozovke, vytočené predné kolesá, všade naokolo dym a smrad zo spálených pneumatík. Šofér pevne zviera volant a so svojim vozidlom je natrvalo spätý. Ovláda neovládateľný stroj, rútiaci sa priamo na zvodidlá zákruty. Divákov zahaľuje hustý dym a uši píli piskot pneumatík. Úspešne prechádza zákrutou a už presvišťal okolo kockatej vlajky v rukách polonahej slečny...

 

 

História

Drift alebo ak chcete driffting je pomerne mladá odroda automobilového športu. Vznikol pred nie viac ako päťdesiatimi rokmi v krajine vychádzajúceho slnka, v Japonsku. Pretekári jazdiaci na horských tratiach sa snažili byť najrýchlejší a tak blokovali súpera ako sa len dalo. Postupne sa techniky zdokonaľovali a čas strávený v zákrutách skracoval.

Drift ako vodičská technika vznikol pred zhruba štyridsiatimi rokmi. Vďačíme za to predovšetkým Japoncovi Kunimitsu Takahashi. Jeho štýl jazdenia bol jedinečný. Ako jediný vchádzal aj vychádzal zo zákruty vo vysokej rýchlosti. Aj keď si mnohí lámali hlavy nad tým, ako to urobil, vysvetlenie bolo jednoduché. Na mieste, kde iní brzdili on prišľapoval na plynový pedál. Presnejšie v najnebezpečnejšej časti zákruty. Tam, kde je auto najbližšie k jej vnútornému okraju. Práve to bol recept, ako pri zatáčaní stratiť čo najmenej sekúnd.

Čaru umenia tohto majstra naplno podľahol pouličný pretekár Keiichi Tsuchiya. Ten sa neustále zdokonaľoval, až sa vypracoval na úroveň, že sa od neho mohli učiť iní. Natočil video známe pod názvom „Plusby". Do dnes ho študujú pretekári rôznych vekových kategórií. Stal sa akýmsi vzorom pre všetkých, ktorí si radi užívajú adrenalín v šmýkajúcom sa aute.

 

Autá

Ak by ste sa chceli začať driftu venovať, budete potrebovať v prvom rade auto. Jeho najdôležitejšou súčasťou by mal byť zadný náhon. Aj samotní Japonci vyrábajú mnoho takýchto áut. Spomedzi všetkých svetových značiek sú však najpoužívanejšie BMW, Toyota, Nissan, Honda či Mazda.

 

Preteky

Za najznámejšie svetové drift preteky sa považuje Japonský šampionát D1 Grand Prix. Postupne sa záujem oňho zväčšoval a preslávil sa po celom svete. V súčastnosti sa koná aj v Malajzii, Austrálii, Kanade, Írsku a Veľkej Británii. Hneď po Japoncoch sa fanúšikmi tohto športu stali Američania a po nich si ho obľúbili aj v Európe. V súčastnosti je driffting uznaný FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) ako profesionálny automobilový šport. Súťažiacim na pretekoch body prideľuje odborná porota zložená z minimálne dvoch členov, ktorí hodnotia rýchlosť driftu, uhol driftu a štýl jazdca.





تقييم المقال: ضعيف - عادي - ممتاز     المشاهدات: 379

حصة على فيسبوك   حصة على تويتر   حصة على ماي سبيس