الوقت:

الفرق الخاصة بك:
التواصل
Public account
  منطقة البرو
1330 رصيد
اشتري رصيد
أنت الآن في الحساب العام. إذا كنت تريد أن تلعب أو تناقش أفكارك في المنتدي ، فيجب عليك تسجيل الدخول. وإذا كنت مستخدم جديد ، فيجب عليك التسجيل أولا.

  مجلة باور بلاي مانجر

O chýbajúcich góloch a sedadlách


O chýbajúcich góloch a sedadlách

Otvárací deň šampionátu priniesol prvé veľké prekvapenie, slovenské víťazstvo, ale odhalil aj jeden kuriózny problém.

Predstavte si, že si kúpite lístok na každý zápas majstrovstiev sveta v Bratislave na sedadlo, ktoré neexistuje. Presne to sa stalo mne keď som si kupoval tzv. Event Pass ešte v prvý deň keď sa lístky začali predávať. V tom čase ešte stále prebiehala rekonštrukcia štadióna Ondreja Nepelu a pravdepodobne vznikli chyby pri projektovaní rozloženia sedadiel. To však nie je žiadne ospravedlnenie na to, čo sa včera odohralo.

Keď som prišiel na štadión a začal si hľadať svoje miesto, zistil som, že namiesto sedadla, je na mojom mieste múr. Keď som na to upozornil usporiadateľov, tí zistili, že chyba vraj nastala v ticketportali, kde mi predali lístok na neexistujúce sedadlo. A tak mi povedali, že si mám sadnúť tam kde je voľné miesto, a keď žiadne nebude, mám ísť do sektoru B7, 13. rad, sedadlo 27. Podotýkam, že toto miesto je o poznanie horšie ako to, na ktorom som mal pôvodne sedieť.

V prvom zápase (Nemecko - Rusko) som teda sedel nedaľeko mojho imaginárneho miesta. Ale v zápase Slovensko - Slovinsko som radšej šiel na istotu a obsadil som si miesto, kam ma upratali. Očakával som totiž nával a vypredané hľadisko. Na moje prekvapenie som na tomto mieste stretol ďalších 2 ľudí s rovnakým problémom. Tých posadili vedľa mna. Problém nastal keď prišli dvaja nemeckí fanúšikovia, z ktorých jeden mal sedieť na jednom z týchto troch miest. A tak sa krčil na schodíku v malej medzere medzi múrom a posledným sedadlom podo mnou. Bravo, tlieskam organizačnému výboru aj ticketportalu.

Ale teraz už k tomu podstatnému, čiže hokeju.

Nemecko - Rusko 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Rusi prišli na šampionát s jediným cieľom - vyhrať zlato. Pomôcť im k nemu majú hlavne Ilja Kovaľčuk, Alexander Radulov, Maxim Afinogenov a Jevgenij Nabokov v bráne. Nemci však prišli obhajovať 4. priečku z domáceho šampionátu a Uwe Krupp opäť priniesol tím perfektne pripravený hlavne po taktickej stránke.

Zo začiatku zápasu chýbal náboj. Rusi sa nikam neponáhľali a možno v mysli trochu podcenili súpera. Nedá sa vôbec povedať, že by dominovali aj keď mali častejšie puk na hokejkách. Nemecká obrana ich však nepúštala do šancí a striel bolo tiež poskromne. Naopak nemci trpezlivo čakali na chybičky nepozorných rusov, ktoré využívali na rýchle protútoky.

Podobný obraz hry priniesol začiatok druhej tretiny. Prvého gólu turnaja sme sa dočkali v 25. minúte, kedy si priestor na strelu našiel Thomas Greilinger a prekvapil Jevgenija Nabokova. Nabokov, ktorý v druhej polovici sezóny nechytal za žiadny klub, by určite tento gól rád vrátil späť. Ani tento gól však ruský tím neprebral z letargie. Naďalej mali problém vážnejšie ohroziť Dennisa Endrasa v nemeckej bráne. Na konci druhej tretiny sa zdalo, že zborná pridala na obrátkach ale ak sa aj dostali jej hráči do šancí, buď netrafili bránu alebo nevystrelili. Pomer striel tak bol naďalej vyrovnanou záležiosťou.

Tretia tretina bola z pohľadu hosťujúceho tímu určite najlepšia. Stále im však chýbal dôraz v koncovke. Dennis Endras počas celého zápasu nemuel vytianuť žiadny zázračný zákrok aby si urdžal čisté konto. V čase keď už rusi vrhli všetky sily do útoku ich v 58. minúte zaklincoval Patrick Reimer zo samostatného úniku. Urobil kľučku do bekhendu a zavesil pod hornú žrď Nabokova. Toho ešte Vjačeslav Bykov odvolal v poslednej minúte v zúfalej snahe ešte niečo so zápasom urobiť, ale nemecká obrana nepovolila.

Švajčiarsko - Francúzsko 1-0 PP (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

V historicky prvom zápase majstrovstiev sveta na košicko ľade padlo ešte menej gólov ako v Bratislave. Ani tu nechýbalo veľa aby sa zrodilo prekvapenie na účet favorizovanýcj švajčiarov. Napokon však môžu ďakovať svojmu brankárovi Tobiasovi Stephanovi, ktorý vyriešil niekoľko nebezpečných šancí francúzov a obrancovi Julienovi Vauclairovi, ktorý to v predĺžení vzal do vlastných rúk a skvelým sólom rozhodol zápas v predĺžení. Švajčiari sú teda radi aspoň za dva body, kým francúzi si odnášajú jeden.

Slovensko- Slovinsko 3-1 (0-0, 1-1, 2-0)

Náš prvý zápas proti outsiderovi skupiny velil povinnosť zvíťaziť. Slovinci prišli bez svojich dvoch najväčších hviezd Anžeho Kopitara a Jana Muršaka, prvých dvoch hráčov z tejto krajiny, ktorí si zahrali v NHL. Aj napriek tomu im však nechýbala húževnatosť a navyše hrali bez tlaku, keďže v tomto zápase naozaj nemali čo stratiť. Naši hráči až na malé výnimky v zápase dominovali. Kontrolovali puk na hokejkách a veľa času trávili v útočnom pásme. Občas však preváhali správny moment na strelu alebo ich streli blokovali súperi resp. pochytal brankár.

V prvej tretine mal najväčšiu šancu Marián Gáborík, ktorý išiel na úplne sám na Roberta Kristana. Puk mu však v rozhodujúcom momente skĺzol z hokejky. Gáborík by gól určite potreboval, pretože v tejto sezóne sa strelecky nevídane trápi. To potvrdil aj ďalší priebeh zápasu, v ktorom mal útočník New Yorku Rangers viacero výborných príležitostí, ktoré obyčajne premieňa. Slovinci v prvej tretine využili na strelu každú príležitosť. Príliš sa nerozpakovali a keď mali priestor, radšej dávali puk na bránku.

Na začiatku prostrednej tretiny prišla využitá presilovka hostí. Obranca Aleš Kranjc prekvapil našu oslabovkovú formáciu keď nikým neatakovaný priniesol puk až pred Halák, ktorého tiež dokázal oklamať a zasunul puk pomedzi jeho nohy. V polovici zápasu sme dostali možnosť 4-minútovej presilovky, ale nedokázali sme ju využiť. Naši hráči mali problém nájsť si priestor na strely a prihávky neboli dosť dobré na strelu z prvej. Slovinci však veľmi dobre blokovali naše strely aj prihrávky.

Mali sme v tejto tretine naozaj viacero výborných šancí ale nakoniec nás vykúpil až tradičný hrdina Miroslav Šatan. Od zadného mantinelu ho našiel Tomáš Surový, Miro s chladnou hlavou prešiel na os klziska a s ešte väčším pokojom vymietol pravý horný roh Kristanovej bránky. Hala mohla po prvýkrát vybuchnúť radosťou. Do konca tretiny sme mali ďalšie šance na to aby sme strhli vedenie na svoju stranu, ale neujali sa.

V tretine tretine nám zazvonil budíček hneď na začiatku po brvne slovincov. V 48. minúte prišiel rozhodujúci moment stretnutia. Najprv Kristan fantasticky vychytal Surového, ktorý potom poslal puk Zedníkovi, z ktorého prihrávky strieľal od modrej Podhradský a strela skončila v slovinskej svätyni. Neskôr opravili strelca gólu na Marcela Hossu, ktorý pravdepodobne strelu Podhradského tečoval.

V niektorých fázach zápasu po tomto góle to vyzeralo akoby sa naši stiahli a dovolili slovincom vytvoriť si nesúvislý tlak. Niekoľkokrát nám zatrnulo, ale iba dve slovinské strely si našli cestu k Halákovi. Naše trápenie ukončil Ľuboš Bartečko, ktorý výborne zblokoval strelu pri slovinskej hre bez brankára a potom sám dopravil puk do prázdnej slovinskej bránky.

Bielorusko - Kanada 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)

Z favoritov sa v prvý deň najlepším výkonom aj výsledkom prezentovala Kanada. Už tradične priniesol javorový list na šampionát mladý, ale nesmierne talentovaný výber. Každý z hráčov (až na výnimky) patrí medzi dôležité súčasti svojich klubov v NHL. Všetky góly favorita v tomto košickom stretnutí strelili mladé pušky. Dva dal Jordan Eberle, po jednom Jeff Skinner a John Tavares. Najstarší z nich Jordan Eberle, bude mať v deň finálového zápasu 21 rokov. Čestný úspech bielorusov zaznamenal Andrei Stepanov, ktorý na konci prvej tretiny vyrovnával skóre.

Záverečný klaxón

Prvý deň nám teda priniesol historické víťazstvo Nemecka nad Ruskom, ale aj slabú streleckú produktivitu tímov. Dve čisté kontá, prvé predĺženie a minimálne 4 sedadlá, ktoré pohltila čierna diera. Zaujímavá situácia nastala aj v Košiciach, kde na chvíľu vypadol prúd. V otváracom ceremoniáli sme predviedli náš folklór, prejavy mali Milan Ftáčnik a René Fasel a moderoval ho znám atletický promotér Alfons Juck. Hoci jeho angličtine by potrebovala vybrúsiť, neviedol si zle. Angličtinu by potrebovali vybrúsiť aj prekladatelia oficiálneho bulletinu majstrovstiev. Ten stojí 4 eurá a má takmer 100 strán paralelne rozdelených na dve jazykové verzie (slovenskú a anglickú prirodzene), ale v prekladoch som už pri zbežnom prečítaní našiel niekoľko elementárnych chýb. Ale to je asi moja profesionálna deformácia.

Takmer v každej zo šiestich tretín som sedel na inom mieste. Uvidíme ako to bude dnes. Chystám sa navštíviť mojich priateľov z ticketportalu a pokúsiť sa vymeniť moje lístky za sedadlo, na ktorom sa dá sedieť. Veď som za ten Event Pass dal viac ako zarobím za mesiac...





تقييم المقال: ضعيف - عادي - ممتاز     المشاهدات: 637

حصة على فيسبوك   حصة على تويتر   حصة على ماي سبيس