الوقت:

الفرق الخاصة بك:
التواصل
Public account
  منطقة البرو
1330 رصيد
اشتري رصيد
أنت الآن في الحساب العام. إذا كنت تريد أن تلعب أو تناقش أفكارك في المنتدي ، فيجب عليك تسجيل الدخول. وإذا كنت مستخدم جديد ، فيجب عليك التسجيل أولا.
Ready for a sports adventure? Play our latest game, Summer Sports Mania! Join the challenge, play now, and win big!
ذكرني لاحقا

  مجلة باور بلاي مانجر

Hokejový PPM draft klepe na dveře. Jak k němu přistupovat?


Hokejový PPM draft klepe na dveře. Jak k němu přistupovat?

Na PPM se najde až tisíce manažerů, kteří nejsou spokojeni se současným (ne)vývojem hry. Podle jejich slov se totiž zasekla na bodě mrazu a neprezentuje již prakticky žádné novinky. Je pravdou, že co se hry samotné týče, dlouho se žádných novot nedočkala, a tak i PPM draft stále patří k relativně čerstvému aspektu. Tento prvek hráčům zejména nižších ligových úrovní dvakrát za sezónu nabízí nové ekonomické možnosti, přesto se mu mnoho manažerů dodnes nedokázalo přizpůsobit a bere jej na lehkou váhu. Na pomoc jsem si proto přivolal podle PPM zkušeností hokejového experta Majitel balíku PRO Česká republikaDeniala, kterému tímto ještě jednou mnohokrát děkuji za poskytnuté výpovědi. Bavili jsme se o hokejovém draftu, přesto si myslím, že valná většina poznatků, které budou dnes zmíněny, se dá aplikovat také na ostatní sporty.

Celý proces draftu začíná zkoumáním jednotlivých hráčů, což je velmi důležité. Jen prostřednictvím průzkumu totiž o hráči získáme alespoň přibližné informace, a to díky známce potenciálu. „Pokud chce mít manažer větší šanci vytáhnout nějaký talent, tak se určitě vyplatí hráče prozkoumat. Někdy to může být bohužel k ničemu, jelikož jsem už zažil, že ani jeden z hráčů nebyl A, A+ ani diamant (skrytý talent)," říká Denial. „Známka potenciálu přibližně odpovídá finální hodnotě hráče, ale je tam určitý rozptyl. Velký vliv má zázemí, konkrétně personálně-ekonomické oddělení a sportovní akademie. I hráč s potencionálem A tak může být k ničemu," dodává.

Lepší způsob zkoumání se samozřejmě nabízí hráčům s balíkem PRO. Pakliže chcete získat určitý herní komfort a hrajete pralesní ligovou úroveň, rozhodně doporučuji zakoupit si balík PRO právě pro období před draftem. Je to totiž také jediná větší "výhoda", kterou na této pozici PRO přináší. Hráče můžete následně v draftovém pořadníku libovolně jednoduše přehazovat a ty s největším potenciálem stavět na čelo, zatímco hokejisty se známkou D poslat pěkně dolů.

Mnohem důležitější "výhodou" balíku PRO vzhledem k draftu však může být fakt, že pořadí zkoumaných hráčů smíte nadefinovat dopředu. Během jednoho dne naklikáte borce, o které máte zájem, a následně už jen sledujete jejich potenciál a upravujete žebříček preferencí. Mnohým nebalíkářům draft proklouzne mezi prsty právě z toho důvodu, že tuto možnost nemají. „Každý den klikat na hráče a zkoumat jej může být pro některé manažery bez PRO balíku otravné. Může nastat i jiný scénář, který znám z vlastní zkušenosti: Zkoumám hráče, jeden den na draft zanevřu, a jelikož mi další den do týmových novinek nepřijde informace o prozkoumaných hráčích, tak zapomenu zkoumat další," uvádí Denial důvody, proč nemusí být manažeři bez balíku PRO na draftu mezi nejlépe vybírajícími.

Otázkou také může být, jaké pozice jsou mezi manažery, co se mladíků týče, ty nejžádanější, a které se tím pádem nejvíce vyplatí zkoumat. Denial má na toto dilema jasnou odpověď: „Pozice nepozice, nejvíce rozhoduje kvalita a dostatečná počáteční celková zručnost, pak jsou vždy žádaní." Přesto uvádí alespoň svůj žebříček nejpreferovanějších bruslařů. „Myslím si, že vyšší částky i větší zájem je o beky, poté následují brankáři a křídla, nakonec centři." U obránců a křídel se pak rozhodně upřednostňují hlavně univerzálové s plnou sportovní výdrží, protože není nic lepšího, než když máte hráče, jehož smíte přehazovat ze strany na stranu, jak se vám zrovna hodí. Hráči se sportovní výdrží 5/6 se nemusí tak snadno prodávat, ale o to lépe kupovat. „Velký rozdíl je v ceně hráče se SV 5/6. Nebojím se napsat, že jsou tam i stamilionové rozdíly. Takže se dá koupit velmi kvalitní hráč s hodně dobrou celkovou zručností za ‚pár drobných‘. Ten hráč pak může patřit mnoho sezon mezi ty nejlepší ze své věkové kategorie, poté už se projeví síla SV a postupně se propadá do zatracení. Pro příklad nemusím chodit daleko. Nedávno jsem koupil luxusní křídlo s výdrží 5/6 o kvalitách 99, 99, 99, 97 za pouhých 23 miliónů. Jednalo se o Marek Rubek. Kdyby měl 6/6, tak se určitě prodá za více jak 200M," prozrazuje Denial.

Větší šanci na to, že se z draftovaného hráče vyklube klenot, který vám nikdo nevyfoukne, se pak dá rozhodně očekávat v nižších ligových úrovních. Manažeři zde draft opravdu tolik neřeší, a navíc nemají patřičně vyvinutá svá zázemí. Mohu uvést tentokrát svou zkušenost, kdy jsem volil jako 15. tým celé ligy. V draftu jsem si vybral jediného „áčkaře" celého pořadníku s plnou výdrží, druhý hráč se stejným potenciálem ale nižší SV pak týmům proklouzl úplně a musel zklamaný balit kufry s výstrojí a pokračovat ve studiích na střední škole se svým druhým životním cílem stát se kuchařem. I tak mohou dopadnout někteří talenti. „Někteří manažeři z nižších lig draft neřeší, jiní mají slabá zázemí a neprozkoumají zdaleka všechny hráče ani o nich nedostanou přesné informace. Důvodem vypuštění draftu může být i to, že na něj úplně zapomenou. Škoda je to jen v případě, že si top hráče vybere tým se slabým zázemí. Pak ten hráč přijde s nižší CZ a následně i špatně trénuje. Lepší je, když si top hráče vytáhne tým s top zázemím, protože pak mají reprezentace lepší základnu pro vytvoření kvalitního týmu. Ale samozřejmě lze prodat za pěkné peníze kvalitního hráče s nižší CZ, což týmům může vydělat na další jejich vývoj. Mě osobně víc z hlediska draftu vyhovují nižší ligy, protože navíc tahám mezi prvními," hodnotí Denial.

Pokud se týmům z nižších ligových úrovní tedy podaří vytáhnout talentovaného hokejistu, je pro ně nejlepší jej okamžitě po draftu prodat, pokud náhodou nemají zázemí tréninkových a regeneračních prostor na velmi dobrém levelu. A to se upřímně stává málokdy. „Myslím si, že o mladíky je nejvyšší zájem a padají za ně nejvyšší sumy na začátku sezony, pak ten zájem a ceny trochu opadnou. Ale pokud nemá manažer tréninkové a regenerační prostory na top úrovni, tak je rozhodně nejlepší hráče prodat ihned, popřípadě mu dát kempy a následně prodat, protože díky slabším tréninkům ztrácí každým dnem hodnotu," vyvrací Denial mýtus o tom, že by se hráč měl v týmu na nějakou dobu zdržet, aby na trhu odpadla konkurence. Nesmíme zapomínat ani na to, že mužstva s kvalitní sportovní akademií mohou talent dostat každý týden, takže konkurence jako taková stejně nikdy neuvadá. Alespoň ne v tak velkém měřítku, aby se vyplatilo bruslaře ponechávat nějakou dobu v celku s prachbídným zázemím. Ztracený nemusí být hráč ani s nižší celkovou zručností. „Kdyby měl takovýto hráč všechny potřebné kvality atributů na 99, tak mu dám kempy ať trochu nabere CZ a následně bych ho prodal. Kvalita vůbec rozhoduje o jeho hodnotě. O kvalitního hráče s nižší CZ je totiž větší zájem než o nekvalitního s vysokou CZ. A pokud snad nemá ani jedno, rozhodně je nejlepším řešením ho okamžitě vyhodit" uvádí Denial.

V závěru jsem ještě Deniala požádal, aby mi sdělil něco o svých největších klenotech tažených v draftu, kteří nedopadli podobně jako hokejista... tedy dnes už spíš studující kuchař z minulého výběru mé V.22 ligy. „Nejvíce jsem utržil za Viktor Čapský a to 192 000 000. Prodal jsem ho hned v 15 letech. No ale největší klenot hraje stále v mém týmu, zřejmě ho budu ‚nucen‘ prodat. Jedná se o skvělého, dokonalého, vynikajícího top obránce Vítek Metlička (kvality 99, 99, 92, 95). Na prodej je již nyní, naštěstí na něj zatím týmy nenaspořily dostatek peněz," dodává za břicho popadající a škodolibě smějící se Denial. Váš názor na naše dnešní povídání nám můžete vepsat do komentářů pod článek. Děkujeme za pozornost.





تقييم المقال: ضعيف - عادي - ممتاز     المشاهدات: 241

حصة على فيسبوك   حصة على تويتر   حصة على ماي سبيس