Liverpool-fanina on ollut varsin mielenkiintoista seurata kesän tapahtumia, sillä mm. Gerrard, Torres ja Mascherano on ollut siirtohuhujen kohteena jatkuvasti. Onneksi Gerrard ja Torres pysyivät poolissa ja hyökkäykseen tuli myös C$elsean hylkäämä Joe Cole. Cole oli varsin vakuuttava Eurooppa-liigan karsintaottelussa viime viikolla, joten mielenkiintoista nähdä miten sujuu kun saadaan vielä Torres terveeksi (ainakin hetkeksi

Tällä hetkellä näyttäisi kovasti myös siltä, että poolissa vaihtuu omistajat, kun amerikkalaiset väistyvät syyrialaisten (tms.) tieltä. Omistusvaihdos pitäisi tapahtua ennen siirtoikunan sulkeutumista, joten Roylle pitäisi olla luvassa vielä kahisevaa johonkin huippuhankintaan. Mutta mene ja tiedä.
ManU:n, Arsenalin, C$elsean ja Liverpoolin lisäksi kärkipaikoista taistelee varmasti myös Tottenham ja Manchester City. Aston Villalle paha takaisku oli Martin O´Nealin lähtö, joten Evertonilla ja Fulhamilla on myös mahdollisuudet kuuden joukkoon.
Siirretään samalla tuon Fantasy Premier Leaguen keskustelu tähän samaan ketjuun, kun nämä kuitenkin toisiinsa aika paljon liittyvät
