Selecciona un país: |
![]() |
Finlandia |
No kyllä se eneria vaikuttaa treeniin? Ja jos kausi energia on alhaalla niin on silloin myös matsi jälkeinenkin? Vai eikö vaikuta? energia treeniin?
Nykyinen energia vaikutaa (eli se mikä on mennyt ottelussa) mutta kausienergia ei vaikuta.
Fortuna kohtaakin muistaakseni seuraavaksi kuolleen Stormcrystalin. Sikäli kun toinen leiri on pidettävä kaudella on ajankohta sille mielestäni hyvä. Itse pidin melko aikaisessa vaiheessa ensimmäisen leirin.
Sieltä pitäs tulla tosiaan 3 pistettä. Morgenrot onkin sitten pahempi vastus. Viikon päästä Terässiimoja vastaan sitten täydessä iskussa.
Samoilla linjoilla itekki noitten leirien kanssa yleensä. Kalenterista katella ''helpoin'' peliputki leirin ajankohdaksi. Nyt on vaa niin kriittiset vaiheet ettei oikein tiedä milloin sitä poikia treenais
Junnuista nous tänään kyllä kaks aika hyvää jamppaa joten kait sitä pian vois harkita.

Miten tuo Savela pysyy joka pelistä nappaamaan sen voiton? Taitaa olla kyseessä harvinaisen kova joukkue ja osaava manageri. Päivästä toiseen... Ero Siimojen ja Savelan välillä on 8 pistettä. Aika vähältä kuulostaa

Njuu, no tänään oli onneakin matkassa
Tuurilla vedellään jo kolmatta kautta
Siimat kyllä ottaa voiton seuraavasta, hieman heikommalla materiaalilla kuitenkin mennään mitä normaalisti...


Lisätään tänne vielä edellisten lisäksi Northern Storm kaikkiin sarakkeisiin...
Joo on täälläkin näköjään 2 pakkia saikulla ja kolmas pelikiellossa. Saas nähdä minkämoinen maailjuhla tuosta muodostuu.
Hyvältähän sun pakkitilantees vaikuttaa, vara-äijiä sulla on, ja ihan laadukkaita vielä. Tulee kyllä kylmää kyytiä Savelalle, kaksi kk-miestä ovat sivussa, vielä kaksi parasta:/ Piste ottelusta tänne olisi ihme...
Huhhuh pallojumalat oli tänään Tiikereiden puolella. LOUHI myllytti 20 vetoa ja dominoi ottelua täysin. Vedoista onneksi vain 3 osui tolppien väliin. Hätää kärsinyt puolustuslinja menetti Virtalan reilun tunnin pelin jälkeen, mutta pilkulta Viikki vie joukkueen johtoon! Uusi mahdollisuus pilkulta mutta ei sentään makeaa mahan täydeltä. Ja LOUHIn tasoitus enemmän kuin ansaittu, vierasvoitto olisi ollut jo törkeyden huippu ottaen huomioon, että en muistanut laittaa kokoonpanoa kuntoon ottelua varten
Kärjessä varapakki ja puolustuslinjassa hyökkääjiä, mikäs siinä, näytti toimivan!
Syynä tähän munaukseen oli eilen väsymyspäissään aluille pistetty leiri ja piti tänään laittaa kokoonpano kuntoon vaan tahtoi päästä unohtumaan

Syynä tähän munaukseen oli eilen väsymyspäissään aluille pistetty leiri ja piti tänään laittaa kokoonpano kuntoon vaan tahtoi päästä unohtumaan

Tänään katkesi voittoputki, mutta ei siltä joukkueelta jolta luulin. Savela jopa dominoi peliä huolimatta kahdesta kemiattomasta kk-miehestä. Taina teki varhain maalin 9' ja "varamies" Filonov toisen ajassa 30'. Lehikoinen onnistui laittamaan etukulmasta ajassa 59'. Harmi että nollapeli meni lopussa, Siimoilla oli vain yksi laukaus maalia kohti, tai no keskitys josta maalivahti hämääntyi, joka leijaili maaliin. Uskomaton ottelu, uskomaton 3-1 tulos!

Onnea Savelalle hienosta päänahasta!
Siimoja veikkasin sarjavoittajaksi, mutta näyttää Savela jyräävän.
Siimoja veikkasin sarjavoittajaksi, mutta näyttää Savela jyräävän.
Northern Storm nappasi tänään katu-uskottavan 3-0 voiton Halikon Lusmuista.
Vastustaja hallitsi ottelua kohtuullisen reilusti, muttei osunut oikein tolppien väliin (1/10). Oma joukkue taas laukoi 7 kertaa maalia kohti, joten tulos siinä mielessä oikeutettu.

Temas favoritos
Ultimos comentarios